Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Учіть математику

 

Чому математика в школі важливіша за "Плетіння бісером", "Основи підприємництва" чи "Етику однієї із релігій"?
Одразу уточню, що мова іде про розумний підхід до викладання математики. Не оте, що я часто спостерігаю в своїх студентах - зазубрити алгоритм і намагатися вгадати, який із них підібрати для цієї задачі. Певні базові принципи дійсно потрібно запам'ятовувати. Але це більше логічно-мисленеві прийоми та "базовий калькулятор" ніж чіткий і однозначний шлях розв'язання.
Уміти рахувати усно і знати табличку множення теж дуже важливо. Під час розв'язання ти не перериваєш мислиннєвий потік на те, щоб взяти в руки смартфон. Тому відмова від навичок усного обрахунку не дає іншої альтернативи, ніж зазубрювання способів розв'язку типових задач. Формули і теореми забудуться, але прокатана дорога до розв'язання різнотипних задач в свідомості залишиться назавжди. Це найважливіший здобуток від розумного вивчення математики в школі. Наведу приклад.
Ви вже стривожилися заголовками українських видань про те, що вакцини не працюють (на прикладі Ізраїля)? Попустіться. Пояснюю на пальцях.
Припустимо, що вакцина дає захист у 97% випадків. На ті три відсотки припадають здебільшого люди із імунодифіцитом, різними порушеннями кровотворної системи і з серйозними гормональними розладами часто на фоні поважного віку. Якщо ви вакцинували 1 млн людей, скільки із них буде в зоні ризику? 30 тисяч (населення Ізраїлю 9,1 млн). Якщо ви вакцинували майже все населення скільки людей буде в зоні ризику? Теж трохи більше за 30 тисяч. То яке співвідношення між вакцинованими і невакцинованими буде в лікарні? Більшість будуть вакциновані. Чому? Тому, що є 3%, у яких вакцина не спрацює, та дуже невелика частка ще не вакцинованих. І ось вам факти: серед хворих вакцинованих в Ізраїлі 40% мають імунодефіцит, 24% рак, 48% діабет, 27% серцеву недостатність .
Учіть математику!

 

 

Іван Хомяк, викладач Житомирського державного університету імені Івана Франка

Із допису у ФБ

scroll back to top

Коментарі  

Олександр К.
0 #1 Олександр К. 17.09.2021, 21:55
Згоден з автором. Математика потрібна. І багато пояснює.
Але, на жаль, частина (велика) людей цього не розуміє. І кажуть - мені не дається математика. Хоча правильніше говорити "Я тупий". І багато хто згадує інтеграли, які не пригодилися. Хоча не кажуть, як ім пригодилися присідання чи стрибки на уроках фізкультури.
А пояснення приведене правильне. Тільки не сказано, що 3% населення Ізраїлю -273 тисячі. І бажано ще факти.
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Тетяна ЧОРНОВОЛ

Про фронтові будні наших захисників

 

 

Володимир ПАПАЧ

Про ріст захворюваності на Covid-19

 

 

Андрій КЛИМЕНКО

Про погрози окупантів висадити в повітря атомну станцію

 

 

Банер Сміла ЮА

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
До бюджетів область сплатила 10,2 млрд гривень податків

08 серпня 2022, 13:27

2022 08 08 podatkiПлатники нашої області з початку року до бюджетів усіх рівнів сплатили 10,2 млрд грн податків, зборів та платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року до бюджетів спрямовано на 1,5 млрд грн, або на 16,8 відс. більше податків, зборів та платежів.


Суспільство
Військовим у нашому районі вручили необхідне спорядження

17 серпня 2022, 18:32

2022 08 17 dopНаша сила в єдності та взаємопідтримці. Спільно підсилюємо ЗСУ.


Цікаво
У Фінляндії російським туристам вмикають гімн України

17 серпня 2022, 19:12

2022 08 17 gimnРосійські туристи змушені слухати Державний гімн України під час відвідування популярної природної пам'ятки Фінляндії - майже столітньої дамби на річці Іматранкоскі поблизу міста Іматра.


Афіша
11 серпня на Богдана запрошують переглянути кіно під відкритим небом

10 серпня 2022, 17:29

2022 08 10 afishУчасники «Молодіжного простору «Всі свої» продовжують збирати кошти на придбання тепловізору для хлопців із 158-го батальйону. Тож цього разу активісти проведуть цікавий благодійний захід у мікрорайоні Богдана, щоб розшевелити тамтешню молодь.