Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Учіть математику

 

Чому математика в школі важливіша за "Плетіння бісером", "Основи підприємництва" чи "Етику однієї із релігій"?
Одразу уточню, що мова іде про розумний підхід до викладання математики. Не оте, що я часто спостерігаю в своїх студентах - зазубрити алгоритм і намагатися вгадати, який із них підібрати для цієї задачі. Певні базові принципи дійсно потрібно запам'ятовувати. Але це більше логічно-мисленеві прийоми та "базовий калькулятор" ніж чіткий і однозначний шлях розв'язання.
Уміти рахувати усно і знати табличку множення теж дуже важливо. Під час розв'язання ти не перериваєш мислиннєвий потік на те, щоб взяти в руки смартфон. Тому відмова від навичок усного обрахунку не дає іншої альтернативи, ніж зазубрювання способів розв'язку типових задач. Формули і теореми забудуться, але прокатана дорога до розв'язання різнотипних задач в свідомості залишиться назавжди. Це найважливіший здобуток від розумного вивчення математики в школі. Наведу приклад.
Ви вже стривожилися заголовками українських видань про те, що вакцини не працюють (на прикладі Ізраїля)? Попустіться. Пояснюю на пальцях.
Припустимо, що вакцина дає захист у 97% випадків. На ті три відсотки припадають здебільшого люди із імунодифіцитом, різними порушеннями кровотворної системи і з серйозними гормональними розладами часто на фоні поважного віку. Якщо ви вакцинували 1 млн людей, скільки із них буде в зоні ризику? 30 тисяч (населення Ізраїлю 9,1 млн). Якщо ви вакцинували майже все населення скільки людей буде в зоні ризику? Теж трохи більше за 30 тисяч. То яке співвідношення між вакцинованими і невакцинованими буде в лікарні? Більшість будуть вакциновані. Чому? Тому, що є 3%, у яких вакцина не спрацює, та дуже невелика частка ще не вакцинованих. І ось вам факти: серед хворих вакцинованих в Ізраїлі 40% мають імунодефіцит, 24% рак, 48% діабет, 27% серцеву недостатність .
Учіть математику!

 

 

Іван Хомяк, викладач Житомирського державного університету імені Івана Франка

Із допису у ФБ

scroll back to top

Коментарі  

Олександр К.
0 #1 Олександр К. 17.09.2021, 21:55
Згоден з автором. Математика потрібна. І багато пояснює.
Але, на жаль, частина (велика) людей цього не розуміє. І кажуть - мені не дається математика. Хоча правильніше говорити "Я тупий". І багато хто згадує інтеграли, які не пригодилися. Хоча не кажуть, як ім пригодилися присідання чи стрибки на уроках фізкультури.
А пояснення приведене правильне. Тільки не сказано, що 3% населення Ізраїлю -273 тисячі. І бажано ще факти.
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Леся ЧЕПКА

Люди, допомагайте хлопцям з ЗСУ…

 

 

Олександр Вівчарик

Про перейменування вулиць в Смілі

 

 

Ганна МАЛЯР

Про те, як залишатися на звʼязку в критичній ситуації

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Увага: ставок в оренду

26 листопада 2022, 15:24

Здається в оренду ставок біля села Ташлик


Суспільство
ЗСУ передали подяку волонтеру з нашого району

02 грудня 2022, 16:42

2022 12 02 podУ нашому районі є чимало небайдужих людей, які у нелегкий воєнний час підставляють своє плече ЗСУ. Один з таких – Едуард Козін, виконавчий директор СТОВ «Ломовате».


Цікаво
На фото не 1941 рік, це березень 2022-го

02 грудня 2022, 17:38

2022 12 02 fotoЯ хочу це пам'ятати і залишити це фото тут... Це не 1941 рік, це березень 2022 –го, Харків. Кольорове фото я зробила чорно-білим. Це фото можна назвати «Лютий, березень 2022 року, вокзали України».


Афіша
19 листопада у бібліотеці вчитимуть розпису еко-сумок

17 листопада 2022, 12:26

2022 11 17 sumkaУ суботу, 19 листопада, о 14.00 у міській центральній бібліотеці ім.Олени Журливої відбудеться лекція з екології та мaйстер-клас з розпису еко-сумок.