Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Банер Сміла ЮА

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Скільки дельфінів живе у Чорному морі? Результати дослідження

 

У водах Чорного та Азовського морів мешкає три види дельфінів – афаліна, білобочка та морська свиня. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
У ХХ столітті через промисловий вилов їх кількість зменшилась щонайменше в п’ять разів. !Сьогодні вони охороняються Червоною книгою України та міжнародними конвенціями.

Вперше в історії науки у Чорному та Середземному морях одночасно дослідили чисельність та поширення дельфінів. Два роки 100 науковців, 10 літаків та 6 суден обстежували чорноморсько-середземноморські простори. Науковці дослідили 60 % території Чорного моря та 77 % Середземного.

І ось нарешті результати!

У Середземному морі живе понад 600 тисяч дельфінів. У Чорному - щонайменше 253 тисячі. Серед них:

- 119 000 звичайних дельфінів, або білобочок;
- 94 000 морських свиней - найменших за розмірами китоподібних. Після поправок на видимість (їх найскладніше побачити) остаточна цифра може збільшитись майже втричі;
- 42 000 дельфінів-афалін. Афаліни виявилися найбільш вразливими внаслідок свого способу життя. Адже зазвичай живуть малими групами, повільно ростуть, народжують дитинчат лише раз на два або три роки, і тому їх чисельність відновлюється повільно.
Результати обстеження дозволяють зробити попередній, дуже втішний висновок, що стан популяцій чорноморських китоподібних не погіршився за останні 20 років.

Результати обстеження використовуватимуть для:

- оцінки стану популяцій китоподібних Чорного моря;
- оновлення Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи та Червоної книги України;
- планування заходів з охорони дельфінів;
- створення морських заповідних акваторій.
Завдяки цим відомостям поліпшується наше уявлення про стан екосистеми Чорного моря, адже дельфіни є індикаторами його екологічного стану.

Чорноморські дослідження об'єднали виконання міжнародної угоди ACCOBAMS та старт моніторингу китоподібних згідно з Морською директивою ЄС (MSFD) у рамках проєкту «Підтримка імплементації європейської директиви з морської стратегії (далі МСФД) в Чорному морі через створення регіональної системи моніторингу китоподібних (D1) і моніторинг шуму (D11) для досягнення GES – CeNoBS».

Україну у команді дослідників представляли науковці Українського наукового центру екології моря та Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та проєкту ЄС «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря» (EMBLAS Plus).

Повна версія дослідження на сайті ACCOBAMS: https://bit.ly/2QUpvay

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

Дійові особи

Тетяна ТРУШКОВА

 

Про підвищення якості природничо-математичної освіти

  

Наталя НІКОЛАЄВА

 

Про харчування та дієти для схуднення

 

 

Микола СТУЖЕНКО

Про потребу відновити цілодобову аптеку у міській лікарні

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
На поточний ремонт доріг Сміли із майже 700 тисяч гривень витратили тільки 186 тисяч

28 липня 2021, 17:27

За даними фінансового управління, на ремонти доріг комунальної власності у І півріччі 2021 року для управління житлово-комунального господарства було заплановано 692,0 тисячі гривень


Суспільство
Вакцинованим обіцяють привілеї під час посилення карантину

29 липня 2021, 17:35

2021 07 29 privileiЗ осені прогнозують чергове посилення карантинних обмежень через третю хвилю захворюваності на COVID-19.


Цікаво
Не всі вміють утримуватися практично на будь-якій поверхні

29 липня 2021, 18:34

2021 07 29 gekonГекони - мешканці тропічних і субтропічних областей Старого і Нового Світу. У них є одна особливість - вони вміють утримуватися практично на будь-якій поверхні.


Афіша
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС МАЛЮНКІВ ТА ФОТОГРАФІЙ «ЩО ДЛЯ МЕНЕ УКРАЇНА?», приурочений до 30-ї річниці Незалежності України

28 липня 2021, 12:32

2021 07 28 malunokУправління освіти пропонує смілянським учням і навіть дошкільнятам взяти участь у Всеукраїнському конкурсі малюнків і фотографій «ЩО ДЛЯ МЕНЕ УКРАЇНА?».