Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Поштар став співаком завдяки TikTokу

 

26-річний поштар з Шотландії став відомим в усьому світі завдяки TikTok і пісні «Soon May the Wellerman Come». Це приклад шанті, жанру матроської пісні, яку виконували моряки на торгових суднах ще у ХІХ столітті.
Особливість шанті — чіткий ритм і повторювані рядки. Це дозволяло матросам синхронізувати свої дії — наприклад, під час розправляння вітрил.
Кавер Еванса на неї переглянули понад 8 мільйонів разів. А сам хлопець уже звільнився з пошти й підписав контракт із лейблом.
«Soon May the Wellerman Come» — це приклад шанті (shanty/chanty), жанру матроської пісні, яку виконували моряки на торгових суднах. Історія братів Веллерів збереглася в шанті «Soon May the Wellerman Come», в якій ліричний герой Wellerman, схоже, є одним із працівників компанії. У ній ідеться про корабель «Billy of Tea», який 40 днів «чи навіть більше» намагається зловити нездоланного кита, тоді як «веллермен» підбадьорює своїм співом екіпаж.
Як текст пісні зберігся до наших днів — ще одна загадкова історія. Джон Арчер, засновник сайту про новозеландські народні пісні Folk Song, знайшов першу згадку про неї в сіднейській газеті The Bulletin у 1904 році. Ймовірно, до того часу її передав своїм нащадкам один із моряків, який працював на Веллерів у 1830-х. А після цього пісня, схоже, стала відомою завдяки збірці «Пісні молодої країни», виданої в Англії у 1972 році.
ТікТок Нейтана з кавером Soon May the Wellerman Come спричинився до цілої хвилі відео з виконанням цього та інших шанті, що у ЗМІ назвали «шантітоком». TikTok, серед іншого, дозволяє користувачам записувати віртуальні дуети — і в соцмережі з’явилися сотні роликів, де користувачі підспівують Евансу або акомпанують йому музичними інструментами.
На хвилі «шантітоку» Google повідомив про рекордне зростання пошукових запитів «sea shanty». А втім, коли «Soom May the Wellerman Come» несподівано стала популярною, історики й оглядачі звернули увагу на те, як вона відображає британське колоніальне минуле. Згадані в шанті «цукор, чай і ром» — це товари, які привозили з так званого «трикутника торгівлі», в якому працювали завезені з Африки до Північної Америки й Карибських островів раби. Оглядачі навіть зауважують схожість пісень рабів із шанті — можливо, останні саме й виникли внаслідок взаємодії рабів та моряків.

 

 

@nathanevanss

The Wellerman. #seashanty #sea #shanty #viral #singing #acoustic #pirate #new #original #fyp #foryou #foryoupage #singer #scottishsinger #scottish

♬ original sound - N A T H A N E V A N S S
scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Норберт НОЙХАУС

 

Як Смілі почати розвиватись?

 

 

Юрій СЕГЕДА

 

624-річччя святкує славне місто Сміла

 

 

Валерія КОЛОМІЄЦЬ

 

Що робити, якщо у класі булінг

 

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Середня зарплата у штатних працівників – більше 10 тисяч гривень

14 вересня 2021, 16:25

Більше 10 тисяч гривень – така середня номінальна заробітна плата у нашій області штатного працівника підприємств, установ та організацій із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.


Суспільство
Вихованці гуртка «Терник» Тернівського ліцею з’їздили на екскурсію у Черкаський краєзнавчий музей

20 вересня 2021, 17:22

2021 09 18 eksk2З 15 вересня розпочинається гурткова робота Центру дитячої та юнацької творчості. Але досвідчені керівники гуртків вже працюють з дітками, починають новий курс навчання і виховання, набирають групи.


Цікаво
Довга пташина дорога додому

20 вересня 2021, 18:29

2021 09 20 osoidШлях міграції самки осоїда з супутнковим передавачем із Південної Африки до Південної Фінляндії.


Афіша
У цю суботу Сміла святкуватиме 624-тий День міста

15 вересня 2021, 13:30

18 вересня Сміла святкуватиме 624-ту річницю з часу заснування міста Сміла.