Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Agro robota

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Родина Цимбалів вирощує картоплю з червоним та фіолетовим м'якушем

2020 04 30 kartogkf

 

Чи уявляєте собі пюре фіолетового кольору, а червону чи рожеву смажену картоплю зі шкварочками та цибулькою, чи може у тарілці з борщем — синю картоплину? Так — це руйнує шаблони та наші звичні уявлення про традиційну кухню, а 48-річна канівчанка Тетяна Цимбал годує свою родину саме такими стравами й зафарбовує картоплю не харчовими барвниками, а вирощує кольорові коренеплоди на власному городі, пишуть «Вечірні Черкаси».
— Ми вирощуємо кольорову картоплю, бо це цікаво, красиво, смачно та ще й корисно. Часто у нас купують картоплю люди з цукровим діабетом, які не можуть споживати традиційні сорти цього коренеплоду і вимушені їх вимочувати, а Хортицю споживають без усіляких ризиків та загроз, — розповідає Тетяна Цимбал. - кольорові сорти штучно виведені. Зокрема сорт картоплі червоного кольору — Хортицю створили в Інституті картоплярства Національної академії аграрних наук України.
Наразі на своєму городі Цимбали вирощують два сорти червоної, три — рожевої та п’ять — фіолетової картоплі різної насиченості кольору. Взагалі ж існує картопля й інших кольорів — синього та помаранчевого. Так само різні сорти картоплі, але одного кольору можуть відрізнятися між собою відтінками, термінами достигання, врожайністю та смаком.
Цимбали вирощують нетрадиційну картоплю вже понад 10 років. Колись подружжя поїхало у Київ на виставку для пасічників, і там Тетяна побачила фіолетову диво-картоплю. Тоді вона заплтила 180 грн за три кілограми, по тих часах це неймовірна сума, та навіть така ціна стримати жінку не могла. З тих трьох кілограм подружжя і розпочало своє екзотичне городництво. Потім при кожній нагоді господиня вишукувала, купувала, виписувала та навіть вимінювала нові сорти, кольори та відтінки картоплі. Зараз жінка чекає на новий сорт помаранчевої картоплі, якої раніше на її горді ще не було.
Цимбали зізнаються — різнобарвна картопля смачна, але розсипчаста та розвариста. За смаком подібна до традиційних сортів, які добре розварюються. Зокрема фіолетовий сорт Екзотик за смаковими якостями нагадує звичні нам сорти Повінь та Забава. 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор ТАБУРЕЦЬ

Про роботу на обороноздатність країни

 

 

Олена МОНОВА

Про те, що війна завжди повертається туди, звідки прийшла

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

 

Про суть «мирних угод» в Стамбулі

 

 
 
Політика
Негайного відкриття реєстру декларацій не буде

06 вересня 2023, 17:32

2023 09 06 radaВчора Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9534, яким відновлюється електронне декларування. Однак негайного відкриття реєстру декларацій не буде. За цю правку народні депутати не проголосували.


Економіка
Чого чекати від посівної-2024 та яким буде врожай

19 березня 2024, 17:41

Наприкінці лютого в Україні стартувала посівна кампанія. Станом на початок березня ярими зерновими вже засіяли 68 тис. гектарів у 12 областях


Суспільство
Йтиме дощ, подекуди з грозами

29 березня 2024, 07:25

У найближчу добу нестійку та вітряну погоду Черкащини формуватимуть атмосферні фронти із заходу, які проявляться дощами, вдень подекуди з грозами.


Цікаво
Пацієнт "залізних легень" провів в апараті понад 70 років

28 березня 2024, 17:31

2024 03 28 legeniУ США у віці 78 років помер Пол Александер — один з останніх пацієнтів "залізних легень". Він провів в апараті понад 70 років — BBC.


Афіша
За ініціативи AI HOUSE у Львові відбудеться Generative AI Spring School для ML-спеціалістів

19 березня 2024, 16:35

2024 03 19 gener1Завдяки спільним зусиллям AI HOUSE та Факультету прикладних наук Українського католицького університету у Львові запрацює школа з генеративного штучного інтелекту. Навчальний курс триватиме з 11 по 16 березня.