Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

Самгородська панночка Софія Альбрант таємно вийшла заміж за підприємця Василя Симиренка

2019 11 27 gra

 

У Самгородку на нинішній центральній вулиці Хрещатик у ХІХ столітті містився маєток французького аристократа Івана Альбранта, родина якого емігрувала у наші краї під час Великої французької революції.
За розповідями старожилів, у Івана Альбранта та його дружини Надії (у дівоцтві ¬ –Богаєвської) був гарний садок і сільська дітвора щоранку йшла до воріт, аби допомагати збирати яблука. Увечері кожній дитині дозволялося взяти додому по відру яблук.
Але є ще в спогадах про минуле цього мальовничого села неймовірна історія кохання панночки Софії Альбрант до підприємця і мецената Василя Симиренка, рід якого походив від кріпака Федора Симиренка, який сам викупив себе із кріпацтва і став одним із найуспішніших підприємців у царській Росії ХІХ століття.
Його молодший син Василь повернувся у Мліївський родинний маєток з Парижа, де навчався на інженера, щоб підняти з руїн батькову фірму, яка занепала після смерті старшого брата Платона.
У Ташлику була цукроварня Симиренків, куди Василь іздив у справах. Водночас він гостював і в родині Івана Альбранта. Там вперше й зустрів Софію та закохався.
Про таємний шлюб Василя та Софії, про цікаву долю дивовижного подружжя меценатів – дивіться у серіалі „Гра долі” від студії «ВІАТЕЛ» з ведучою Наталкою Сопіт:

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Юрій СТУДАНС

 

Про здачу в оренду комунального майна

 

Тетяна КАРЛО

Про те, що заклади освіти тепер незалежні та автономні

Тетяна ШУГАР-БЛАГОДАРНА

 

До Дня Соборності – Українно

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
Кілька вулиць Сміли хочуть відремонтувати за рахунок обласного бюджету

27 січня 2021, 17:30

На бюджетній комісії міський голова Сергій Ананко повідомив, що Черкаська обласа державна адміністрація виділить 4 млн грн для ремонту комунальних доріг, які проходять через Смілу.


Цікаво
110 років від дня народження нашого земляка Івана Гончара

27 січня 2021, 18:25

2021 01 27 int

Наш земляк – Іван Макарович Гончар, відомий український скульптор, живописець, графік, етнограф, народний художник України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка.


Афіша
Розклад цікавих та актуальних тренінгів для смілянських батьків і дітей у січні

14 січня 2021, 09:30

2021 01 13 aficha

Смілянський центр соціальних служб продовжує організовувати пізнавальні та корисні майстер-класи. У січні зустрічі будуть проходити згідно з умовами карантину, а говоритимуть про таке