- Деталі
-
Дійові особи

голова громадської організації «Територія гідності»
Про те, що треба вчитися не тільки слухати один одного, а й чути і розуміти
–15 липня громадський актив протестував проти ліквідації Смілянського району. Фейсбук викинув в розділі "Спогади" мій допис від 15 липня 2019 року.
Тоді теж йшло до виборів. "Зелена ряска" густо всіяла мізки електорату. Ніхто не слухав аргументів, взявши за гасло фразу "Гірше не буде", дружно тягли до "господи" яскраво-зеленого троянського коня.
Минув рік. Здавалося б, пора прозрівати - навіть немовля в рік чомусь навчається. Принаймні, що таке боляче уже знає. Дехто навіть освоює горшок. На жаль, переважній більшості електорату Зеленського горщок не досяжний.
Що з нашими людьми не так, що вони й досі не навчилися відрізняти правду від брехні, цілісну людину, людину честі від негідника-пустобріха? Здавалося б, нічого складного: слухаючи солодкі обіцянки на майбутнє, оглянься назад.
Лише за рік монобільшість встигла не тільки профукати невкрадене Порошенком, а й зазіхнути на кишеню своїх виборців. Чи такого ефективного менеджменту ви чекали?
Три, здавалося б, самостійні фактори у контексті ефективності чиновника: знаю, умію, роблю (можу) працюють тільки разом. Багато хороших не володіють усіма цими факторами в комплексі, тому приречені на невдачу.
Взагалі політичний/громадський рух в Україні ще тільки входить в етап дорослішання.
Є активна частина політиків/активістів, яких не влаштовує реальний стан, але, не розуміючи природи проблеми, вони не знають шляхів її вирішеня і тому діють емоційно, безсистемно і безрезультатно. Інші мають ціль, але не бачать перешкод і тому потрапляють в пастку.
Є ще одна категорія людей, які знають, уміють і роблять але, на жаль, дорога, якою вони ідуть - це дорога еволюційної зміни суспільства, і вона в рази довша. Натомість, суспільство шукає простих, дешевих, коротких шляхів (фаст-фуду) вирішення своїх "хотєлок" і тому попадає в "білчине колесо".
Крім того, піддавшись нав'язаній "телевізором" парадигмі, яка заперечує значення досвіду, професіоналізму, моральних і духовних якостей, а натомість виводить на передній план "позасистемність", прирікає суспільство до повторення помилок сторічної давності, коли, керуючись революційною доцільністю і гаслом: "до основанія, а затєм", знищувались не тільки цілі верстви суспільства, а й цілі народи.
Йдучи цим шляхом, відмовляючись від досвіду сотень тисяч грамотних, досвідчених, порядних, совістних людей, лише за ознаками: "колишній", "системний", "старий" ми прирікаємо себе на "сізіфову працю".
А тому треба вчитися не тільки слухати один одного, а й чути і розуміти. Для цього потрібні терпіння і взаємоповага. І тоді виявиться, що в світі уже є готові рішення наших проблем...
Із допису у ФБ
Коментарі