Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Сергій Рудик

Ryduk

 

народний депутат України


Про забруднення річки Тясмин і скиди від КП «ВодГео»


–Поки «слуги» гарячково і безуспішно намагалися зібрати голоси для проведення сьогодні позачергового засідання (ну, ніяк, бідосі, не можуть почекати до завтра), вирішив не втрачати час і зустрівся з Головою Державної екологічної інспекції
Андрієм Мальованим по проблемних питаннях екології округу.
А їх назбиралося стільки за останній час, хоч греблю гати. І кожна вимагає термінового втручання, адже недотримання екологічних норм несе загрозу не лише природному середовищу, а й здоров’ю і життю мешканців округу.


1. Забруднення річки Тясмин.
До мене звернулися заступник голови Червонослобідської сільської ради Володимир Вітряк та голова Степанківської сільської ради
Ігор Чекаленко з проханням вжити заходів щодо незадовільного екологічного стану річки, перевищення граничних норм скиду азоту амонійного більш ніж у 30 разів, замору риби та жахливого смороду. Місцеві знають, що основним забруднювачем річки, яка забезпечує водою всю територію мого округу є смілянське КП «ВодГео». Хочу нагадати, що два роки тому, після мого втручання Черкаська обласна екоінспекція після проведеної перевірки визначила, що своїми скидами в Тясмин «ВодГео» завдало збитків державі на суму понад 538 тисяч гривень. Проте, як бачимо, це їх нічому не навчило, комунальники проігнорували накладені на них штрафні санкції і вже станом на 2020 рік завдані ними збитки за попередньою оцінкою перевищують 6,5 млн.грн.
У мене виникає питання: хто буде платити за цей «банкет»? Звідки будуть витягуватися кошти на покриття завданої шкоди? Знову з кишені смілян, які, як і інші мешканці округу, потерпають від незадовільного стану річки?
Реагуючи на звернення виборців, спільно з Держекоінспекцією ініціюємо повторний розгляд питання щодо подальшої діяльності КП «ВодГео» на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС. Ніхто не має права, користуючись безнаказаністю, знищувати основну водну артерію, яка живить всі три райони округу.

 

2020 07 03 ekologia


2. Кам’янський район.
Наступним важливим питанням для вирішення було колективне звернення мешканців села Косарі Кам’янського району, які просять перевірити законність роботи на їх території асфальтно-бетонного заводу ТОВ «Інтербудтехсервіс», яке своїми викидами забруднює навколишнє середовище і створює нестерпні умови для жителів села. Попередні перевірки цього підприємства показали, що завод працює з порушенням всіх дозвільних документів, незважаючи на терміни дозволів на викиди в атмосферу, які закінчилися ще в 2017 році. Так само з їх боку є цілий ряд порушень щодо неузаконення земельної ділянки, не розроблена технічна документація та багато іншого. І оскільки реальним власником підприємства є відома посадова особа – вони сподіваються, що це їм все минеться. Але, запевняю кожного, що всі порушники будуть покарані.
3. Сміла і тарифи на воду.
Ще одне болюче питання – питна вода і її вартість для жителів Сміли від того ж таки, добре нам відомого забруднювача Тясмина КП «ВодГео». Зараз в місті ведеться активне обговорення, ініційоване владою, щодо підняття тарифів на воду, які і так є достатньо високими. Проаналізувавши запропоновані комунальниками тарифи, прийняли рішення щодо проведення додаткових обрахувань, щоб в тариф для жителів Сміли не закладалися штрафи та збитки за недобросовісну діяльність і знищення екології від «ВодГео».
Сподіваюся, що сьогоднішня зустріч з головою ДЕІ була успішною і ті проблеми, які ми з ним обговорили, в дуже швидкому часі будуть предметом ретельної перевірки.
Детально обговорили, як рухатися по кожній проблемі, вирішили провести спільну екологічну інспекцію, яка обстежить та перевірить всі зафіксовані факти порушень, щоби від хамства і безнаказаності не страждали жителі Черкащини.

 

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Олександр СКІЧКО

 

Про туристичні магніти Черкащини

 

Віталій ТАРАН

 

Про зміни в організації доставки пенсії

Тетяна ШУГАР-БЛАГОДАРНА

 

 

СКЕРЦО СМІЛІ

 

 

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
Середня зарплата в області – понад 10 тисяч гривень

11 травня 2021, 16:25

У січні-березні 2021 року розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю працівників понад 10 осіб і більше) становив 10848 грн.


Суспільство
Смілянські освітяни стали переможцями в обласному конкурсі на кращий електронний освітній ресурс

11 травня 2021, 17:30

2021 05 11 resursЩороку освітяни нашого міста беруть участь в обласному конкурсі на кращий електронний освітній ресурс.


Цікаво
У Черкасах відтворюють автентичні віночки

11 травня 2021, 18:29

2021 05 11 vinkiЧеркаські майстрині створюють весільні віночки, подібні до тих, у яких наречені виходили заміж 100 років тому


Афіша
З 10 по 25 травня триває голосування за два найкращі проєкти з Громадського бюджету

11 травня 2021, 10:32

2021 05 05 golos

як ми вже повідомляли раніше, з 10 по 25 травня проходять вибори двох найкращих проєктів, які будуть втілені за кошти з Громадського бюджету міста.