- Деталі
-
Суспільство
Бідолашна наша Сміла. Ну чому нам так не щастить з очільниками? Чому у нас при владі немає нормальних фахівців, господарників, мудрих керманичів??? Чому взагалі немає відповідальності, правонаступності, співпраці у владних колах? У нас один починає керувати, потім приходить інший і може змінити курс… У нас права рука не знає, що робить ліва… І ніколи немає винних…
У п’ятницю, 13 липня, у міській раді відбулось велике і бурхливе засідання на тему енергоаудиту нашого міста. На зустріч із депутатами, членами виконкому та громадськістю приїхала керівниця київської фірми, яка у Смілі проводила енергоаудит, та доповідала про свою роботу.
Вона наголошувала, що згідно законів України кожне місто має розробити і затвердити в Мінрегіоні схему теплопостачання на 5 років. У Смілі такої схеми немає і це порушення законодавства.
З’ясувалося, що столична фірма з енергоаудиту проаналізує і розробить схему теплопостачання, програму та методику теплозабезпечення нашого міста. Ця послуга коштує 400 тис. грн. Цю суму було розбито на дві фази по 199 тис. грн.
Перший етап енергоаудиту вже відбувся. Смілянська міська рада перерахувала перші 199 тис.грн. Але у деяких депутатів та членів виконкому назріли запитання: за що були витрачені такі кошти? Де аналіз роботи? Яка користь з того аудиту? Що він дає? Чи воно нам потрібне? І чи фахівці дадуть відповідь на головні питання: яку стратегію опалення краще обрати для Сміли? Як нам опалювати місто? Куди рухатись? До чого готуватись?
Звісно, киянка Людмила Русланівна переконувала, що наші смілянські гроші витрачені не марно, що будь яку справу треба починати з енергоаудиту, що так роблять всі міста України. Завдяки цій програмі, яку зроблять київські фахівці, інші міста залучили інвесторів, вийшли на міжнародні ринки, відкрили для себе шикарні перспективи… І так можна зробити у Смілі. Але треба вчасно пропалити другий транш – ще 199 тис.грн, та вчасно надавати дані, які вони просять.
Тим часом окремі представники громадськості, депутати і члени виконкому вважають, що схема теплопостачання у Смілі була й раніше. Цю програму могли б розробити працівники управління ЖКГ та КП «Смілакомунтеплоенерго» - інакше за що вони отримують зарплати. Ця нова програма теплозабезпечення передбачає ще ряд нових заходів, які потребуватимуть коштів, написання проектно-кошторисної документації. А оскільки цього року вже ніхто нічого не встигне зробити, то наступного року доведеться платити ще 70% вартості програми для її корегування під новий рік… Це все неекономне використання коштів, «розвод», в який втягнули смілян…
Справа в тому, що фірму з енергоаудиту знайшов і запросив тодішній виконуючий обв’язки міського голови Костянтин Синьогуб. Він це все розпочав, вів з ними переговори, а зараз пішов у відпустку. Його на нараді не було. Міський голова Олексій Цибко сидів і тихо дивувався: його ще тоді не було, у квітні на виконкомі прослухали презентацію цієї фірми з енергоаудиту, тоді всі погодились, що це треба робити, депутати ухвалили програму, він підписав рахунок на 199 тис.грн, фірма працювала… а тепер піднявся скандал і розборки – хто заплатив гроші і навіщо це все треба?
Після довгої дискусії і суперечок, більшість наче погодилась – нехай київські фахівці таки доробляють цей аудит та швидше рекомендують, як нашому місту обігріти себе, яку стратегію обрати? Також депутати та члени виконкому рекомендували вписати у договір пункт про відповідальність – щоб кияни не просто написали стоси паперів, а завели у Смілу державних інвесторів, допомогли смілянам потрапити у проекти КМУ і Мінрегіону, щоб реально підтримали Смілу і допомогли налагодити найвигідніше теплопостачання.
Під час зустрічі Людмила Русланівна запевняла, що вона не відмовляється допомагати Смілі. Енергоаудит працюватиме і далі. Планується ще ряд інших нарад на цю тему. Але вже зрозуміло, що цього року впроваджувати нові схеми не будуть, бо не встигнуть. Як смілянам пережити наступний опалювальний період - невідомо.
Коментарі