- Деталі
-
Суспільство
Поки наразі хворий смілянський міський голова Олексій Цибко декларує прозорість влади, доступ громади до інформації, відкритість у всіх питаннях, його нова радниця Ірина Федорова керує: пускати журналістів на засідання, чи ні, які проблеми можна слухати кореспондентам, а які ні, що можна фотографувати, а що не можна.
26 червня усім смілянським ЗМІ було офіційно повідомлено, що о 12.00 відбудеться засідання комісії з екології. На ньому розглядатимуть питання про забудову парку в районі РПЗ. На зустріч прийшли підприємці, депутати, представники влади. У всіх ЗМІ вже неодноразово підіймалося це питання про забудову, тема актуальна, цікава для громади, тож ніякого секрету від смілян там не повинно бути. Депутати, зокрема, Володимир Бердецький, який завжди відстоює правду і думку громади, особисто запрошував журналістів бути присутніми на нараді, тому що тут розголос якраз дуже потрібний. Немає чого замовчувати, якщо все відбувається чесно і законно. Проте радниця Ірина Федорова, в кращих традиціях колишньої антидемократичної домайданівської влади, почала перешкоджати доступу журналістів на нараду, мовляв, такі конфліктні питання треба вирішувати без преси. Коли Володимир Бердецький наголосив, що йому немає чого приховувати, нехай люди все знають, хай будуть присутні ЗМІ, радниця демонстративно покинула нараду і заявила, що в такому разі нехай проводять засідання без неї. Також вона забороняла фотографувати у кабінеті, хоча це не її приватна кімната, а службове приміщення. І це була робоча нарада, а не приватна розмова.
Щоб далі не нервувати радницю, не гаяти час людей та не продовжувати сварку, журналісти вийшли з кабінету. Таємна нарада відбулась за зачиненими дверима.
Але невже часи цензури і утисків преси повертаються? Поки у Смілі не було нових радниць, журналістській роботі ніхто не перешкоджав, кореспонденти були присутні на усіх засіданнях і перед нами дверей ніхто не зачиняв. Турбує, що цей вчинок стане прикладом для інших начальничків. Якщо приїжджа радниця дозволяє собі таке робити, то скоро так почнуть діяти й інші чиновники.
Що ж хотіли приховати представники влади від громадськості?
Після наради Володимир Бердецький розповів, що у питанні забудови багато неясного. Дали дозвіл на забудову за однією адресою, а тимчасову споруду зводять на іншій. Так, дійсно, підприємець має всі дозволи на будівництво, тому що він сплатив гроші. То що ж це виходить – плати і будуй все, що захочеш і де захочеш? Де норми закону? Де управа? Також у Смілі є непоодинокі випадки, коли підприємці просять дозволу будувати одне, а потім займаються там зовсім іншими справами. Згадайте, забігайлівка, що знаходиться за музичною школою у центрі міста – спочатку мала бути дитячим кафе, без продажу алкогольних напоїв. І що там відбувається зараз?
Тому у питанні забудови парків якраз потрібен розголос ЗМІ і думка громади. Вирішено, що у школі №11 проведуть громадські слухання щодо проблеми забудови. Якщо громада буде «за» - хай будують. А якщо місцеві жителі виступлять проти – тоді треба зупинити будівництво.
Коментарі
Це 101% будуть магазини, а не щось інше.
Причому тут комісия з екології, причому тут парк, будівництво?! Споруда встановлена на території вулиці, людина зробила добру справу, у чому проблема? Хіба-що в конкуренції.