Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Погода радуватиме нас зимовим теплом

 

 

Морози відступають і наступний тиждень відзначиться аномально теплою та вологою погодою на Черкащині.
На цьому наголошує головний синоптик області Віталій Постригань.
За його словами, період 7-12 січня на Черкащині відзначився різдвяними морозами, які були особливо відчутними на фоні аномально теплого початку місяця. На фоні безсніжжя, вночі температура знижувалася до 10-12º морозу, а вдень було 3-6º морозу. Тобто, середньодобова температура відставала від кліматичної норми на 5-7º.
«Режисером такого холоду був континентальний антициклон. Проте, для повітряної оболонки Землі характерний рухливий стан, тому на черзі кардинальні погодні зміни», - говорить пан Віталій.
Він каже, що атлантичні циклони знову ланцюгом потягнулися у східному напрямку, постачаючи на Європейський континент повітряні маси, які насичені теплом та вологою океану. Тому і на Черкащину чекають відлиги та опади. Відразу два циклонічних вихори намагаються відтіснити морозний антициклон до Казахстану. Один з них - потужний північноатлантичний циклон, другий, менший за розмірами, утворився в його улоговині над Середземним морем.
Тож сьогодні надходження теплого повітря сприятиме утворенню осередків туманів та ожеледі, температурний фон підвищиться ще на 2-3º: вночі до 1-6º морозу, вдень до 2º морозу - 3º тепла.
У неділю наблизяться перші зони хмар з невеликими дощами та мокрим снігом, слабкі нічні морози зміняться невеликим теплом вдень. Атмосферний тиск почне стрімко падати.
«На початку нового робочого тижня, Атлантика продовжить постачати тепло до України. Атмосферні фронти із заходу проявлять себе дощами та поривчастим вітром 15-20 м/с, що не завадить температурі підвищитися до 10-12º тепла та дозволить економити на опаленні. Температурний фон перенесе нас у кліматичне майбутнє березня», – зазначає Віталій Постригань.
І попереджає, внаслідок тривалого потепління лід на річках поступово втрачатиме свою міцність, тож виходити на нього, особливо на початку відлиги, дуже небезпечно.
«За попередніми модельними розрахунками, на Водохреща не прогнозуємо ані морозу, ані снігу. Зима повернеться згодом, але це вже інша синоптична історія», - підсумовує Віталій Постригань.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
8,8 млрд грн ПДФО сплатили на Черкащині

12 серпня 2026, 16:27

2026 08 12 pdfoУпродовж січня-липня від платників податків Черкащини до бюджетів усіх рівнів надійшло 8,8 млрд грн податку на доходи фізичних осіб.


Суспільство
Сміла проведе в останню путь захисника Михайла Бойка

14 серпня 2026, 18:36

2026 08 14 Boyko5 серпня Смілянська громада попрощається із захисником України Михайлом Бойком, який загинув, виконуючи бойове завдання на Сумщині.


Цікаво
Досвід, що рятує життя: що має бути в тривожній валізці

13 серпня 2026, 17:47

2026 08 13 valizaНа тлі останніх масованих російських атак в українських соцмережах знову спалахнуло обговорення щодо вмісту тривожних валізок.


Афіша
На футбольному полі згадають Артема: у Смілі відбудеться матч пам’яті

14 серпня 2026, 16:24

2026 08 14 artemЯк повідомили організатори, 23 серпня о 10:00 на стадіоні «Юність» відбудеться пам’ятний футбольний матч на честь 19-річного Артема Маслюка.