- Деталі
-
Суспільство
У черкаському Дніпрі фіксують найнижчий за останні 17 років рівень води.
Він нижчий на 40 сантиметрів, ніж торік.
Про причини розповів керівник Черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько.
"Насамперед, змінюються кліматичні умови. Але головне те, що ці водосховища регулюються за рахунок гідроелектростанцій. Нині непроста ситуація в енергетиці. Гідроелектричні станції працюють у повну силу. Для того, щоб вони працювали треба вода. Тому рівень води знижується", - пояснив спеціаліст.
Рівень води, додав він, обраховують за спеціальною системою – від середнього рівня Балтійського моря. Цифри записують до журналу з 2004 року. І відтоді це найнижчі показники:
"Нині цей показник 78,72 сантиметра по Балтійській системі. Це найнижчий рівень за 17 років".
Начальник регіонального офісу водних ресурсів Черкащини Микола Шведенко зауважив, що рішення щодо рівня води в Дніпрі ухвалює міжвідомча комісія. Це підтвердив і керівник Черкаського управління захисних масивів Дніпровських водосховищ Олександр Бовсуновський.
"Міжвідомча комісія встановлює рівні. От вони й прийняли таке рішення. Мабуть, якісь були обґрунтування, подавали якісь пропозиції", – зауважив він.
На сайті Держагентства водних ресурсів опублікували рішення Міжвідомчої комісії. Там зазначено, що "дефіцит потужностей в ОЕС компенсується гідроелектростанціями", тому "Кременчуцьке водосховище спрацьоване на 35 см".
За словами еколога Олександра Спрягайла, такі коливання несуть шкоду: це може призвести до загибелі водних мешканців, що водяться на мілинах.
"Саме водосховище величезне, але площа мілин на ньому теж дуже значна, це близько 45 тисяч гектарів. Це території з глибинами менш ніж два метри. Там збирається риба та інші мешканці водойм", - пояснив еколог.