Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Про те, як смілянські депутати умудряються проголосувати за 100 питань під час сесії

 

До нашої редакції звернувся читач, який попросив пояснити і глибше розкрити тему про те, як можливо проголосувати за сто питань за короткий проміжок часу.
«Депутатів що - купили вже? Бо останнім часом всі дуже за. І як, наприклад, присутні зі сторони можуть зрозуміти, про що йдется мова, коли питання не розкриваються, а тільки піднімаються руки? А також візміть інтерв’ю у депутатів, наскільки вони розуміють, за що голосують» - йдеться у повідомленні читача.
Пояснюємо нашому читачеві, що насправді все не так запущено, як він гадає. Є 5 постійних депутатських комісій, якщо коротко, то: бюджетна, з освіти і медицини, земельна, з питань ЖКГ, з питань місцевого самоврядування. Тому депутати спочатку розглядають всі питання порядку денного сесії на цих комісіях, потім ще раз обговорюють питання на депутатських слуханнях, а вже аж тоді голосують за них на сесії.
Тож якщо розібрати всі питання до сесії, зняти напругу і висловити свої поправки до засідання сесії, то саму сесію можна провести швидко і злагоджено.
Секретар міської ради Юрій Студанс так прокоментував це питання: до постійних депутатських комісій входять 5-7 осіб, від кожною фракції є свої представники. Зараз у нас у міській раді 8 фракцій політичних партій. Депутати самі працюють у комісіях, та ще й обговорюють всі питання порядку денного на своїх фракціях. Тобто всі обранці в курсі того, що відбувається у місті і за що їм треба проголосувати.
Після депутатських комісій відбуваються депутатські слухання, на них теж обговорюють всі питання порядку денного чергової сесії. Знову ідуть дебати, доопрацювання питань. Якщо якась проблема кардинально спірна – ми її знімаємо.
Тож на сесію виносимо питання, які не викликають заперечень.
Смілянам не слід думати, що депутати прийшли на сесію – і все, на цьому їхня робота закінчилась. Насправді депутатський корпус постійно працює, щоб всі питання були зрозумілі, а поточні проблеми міста вирішувались.

Олег Книж, міський депутат, голова міської фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» так відповів на це ж запитання:
– Депутати працюють у п’яти постійних комісіях. Потім під час депутатських слухань. Зараз часи змінилися. Всі депутати ходять на сесії, засідання і всі стараються зрозуміти суть питань, за які голосують. Адже ми бачили негативний досвід попередніх депутатів - як вони своїми сварками і бунтами негативно впливали на наше місто, нищили репутацію нашого міста.
Нинішні ж депутати знають, що за нами стоїть Сміла. Ми несемо відповідальність перед громадою за стан справ у місті. І якщо ми теж будемо сперечатись – толку від цього не буде. Нам треба рятувати місто. І на мій погляд, зараз справи у Смілі налагоджуються, місто потрохи будується і розвивається.
СКП «Комунальник» гарно підлатав дороги по місту, зараз займається освітленням, місто буде освітлюватись у темну пору доби, все буде добре.
Зараз робиться капітальний ремонт траси Н-01, капітальний ремонт школи №11. Відкрито новий інклюзивний майданчик у центрі міста. Раніше ніколи такого не було. Це все здійснюється завдяки тому, що депутати консолідувались і правильно голосують, підтримуючи корисні для міста рішення. Фракція ВО «ЧЕРКАЩАНИ» - це депутати: Олег Книж, Софія Гнідая, Віктор Лихолай та Анатолій Стригун – завжди готові працювати для покращення життя у Смілі.
Тому хочеться повідомити нашому уважному читачеві, що зараз на смілянських сесіях спокійно й тихо – і це чудово. Значить, поки що є розуміння між владою та депутатами. А якщо тільки щось піде не так – ми як журналісти відразу про це проінформуємо.
Звісно, не всі питання порядку денного зрозумілі і прозорі. Іноді у зміни до рішень, особливо, фінансових, можна пропхнути деякі цікаві речі… Тож хочеться, щоб депутати і надалі відстоювали своє місто, підтримували громаду, не допускали необдуманих рішень і пильнували, щоб міський бюджет витрачався на важливі потреби. Також хочеться, щоб депутати були активнішими і надавали звіти про те, що вони роблять для громади, як виконують свої передвиборчі обіцянки і програми.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Микола ТОМЕНКО

Історія України НЕ ОБОВ‘ЯЗКОВА?!

 

Олександр СКІЧКО

 

Ми це зробили!

 

 

Василь ЦИРІЛЬ

Щодо традицій та їх спотворення...

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Грошова допомога при народженні дитини 2023: порядок отримання

16 січня 2023, 16:28

2023 01 16 dopПри народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку від держави. Йдеться про грошові виплати, які буде нараховано та виплачено, незважаючи на воєнний стан, а також про «пакунок малюка».


Суспільство
Чоловік незаконно вирубав ліс на суму понад 2,3 млн грн

30 січня 2023, 17:27

2023 01 30 lisНа території нашого району один чоловік, який є керівником кількох суб’єктів господарської діяльності, незаконно вирубав у лісі 500 дерев і продав їх за 2,3 млн грн.


Цікаво
31 років тому Верховна Рада Україна затвердила Державний прапор України

28 січня 2023, 17:17

2023 01 28 prapor28 січня 1992 року Верховна Рада Україна офіційно затвердила синьо-жовтий прапор України як символ нової незалежної держави.


Афіша
Дитяча бібліотека запрошує відвідати виставку

10 січня 2023, 16:25

2023 01 10 vistНа початку січня Україна згадувала видатного українського поета Василя Стуса, якому б цьогоріч виповнилось 85 років