Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Смілянські реформи в дії: лікарні вже закрили та об’єднали, а що тепер робити – ще обговорюють

Якось тихо і непомітно у Смілі пройшла підготовка до реорганізації лікарень. Ми повідомляли, що влада скорочує відділ охорони здоров’я, потім писали, що три медичні заклади: КНП Смілянська міська лікарня, міська поліклініка та поліклініка ім.Т.Шевченка – об’єднають в один.
На сесіях депутати спокійно і майже одностайно проголосували за це. Рішення немає зворотної дії і буде виконуватись.
З 1 жовтня КНП Смілянська міська поліклініка ім.Т.Шевченка закривається, медики вже й штори з вікон познімали... І тут нарешті до смілян дійшло, що треба щось робити. Люди почали скаржитись активним головам ОСББ, ті стали штурхати депутатів. Депутати покликали на публічну розмову міського голову, і таким чином вчора вдалося провести спільні депутатсько-громадські слухання щодо об’єднання медичних закладів і можливих наслідків.
На слухання прийшли половина депутатів. Розмову розпочав депутат Рамазан Таїбов, який розповів, що чи не єдиний голосував проти об’єднання лікарень із центром на Семашка, тому що жителям інших мікрорайонів туди буде важко добиратись.

 


Міський голова Сергій Ананко виступив і пояснив свою логіку: держава скорочує фінансування медицини, перекладає свої проблеми на органи місцевого самоврядування, тому міській владі самій доведеться вирішувати глобальні проблеми і приймати непопулярні рішення. Разом з тим з 1 червня поточного року заборонено виплачувати зарплату медикам з міського бюджету. Лікарні – тепер КНП, тобто підприємства. Тож вони мають самі заробляти на себе гроші. А їм це не вдається.

 


Ситуація така, що до кінця року міська поліклініка і поліклініка ім.Шевченка мають дефіцит коштів понад 12 мільйонів гривень. Вже зараз у медиків заборгованість по зарплаті за серпень складає понад 4 мільйони гривень.
Наступного року, щоб утримувати три медичні заклади, міському бюджету треба буде на них витратити 27 мільйонів гривень, якщо не більше. Де Смілі взяти ці мільйони? Таких грошей в бюджеті немає. Це треба буде згорнути всю комунальну сферу, ремонт доріг, всі справи і фінансувати тільки медиків.
Та й кількість населення зменшується. Місто не може утримувати три лікарні. Наприклад, у шевченківській поліклініці працює 104 особи за штатом. Їх важко всіх фінансувати, тоді як «заробляють» на себе лише 6-7 толкових лікарів.
Об’єднавши три медзаклади, можна отримати значну економію коштів, скоротиться адміністрація, бухгалтерія, приберуть зайвий персонал, а кваліфіковані лікарі залишаться.
Сергій Ананко постійно підкреслював, що він міський голова, а не головний лікар чи директор КНП. Це директор лікарні має піклуватися, щоб у нього був штат працівників, щоб їм вистачало на зарплату, щоб у його заклад їздили лікуватися якнайбільше пацієнтів. Щоб заклад був конкурентоспроможнім. Якщо адміністрація центральної лікарні ухвалить рішення залишити на мікрорайоні Шевченка 6-7 профільних лікарів і це буде вигідно для міста і для жителів – він не проти.
Після виступу міського голови почалося жваве обговорення проблеми. Містяни і представники громадськості висловлювали свою думку, що влада повинна дбати про комфорт жителів. Повне закриття шевченківської поліклініки - це помилка. Треба там залишити кістяк основних лікарів для зручності. Депутатам дорікали, що вони поспішили із рішенням, не подумали, не зважили всі за і проти, не дізналися думку виборців.
Було кілька розгромних виступів від представників Шевченківської залізниці. Вони відстоювали те, що оскільки залізниця є найбільшим платником податків у бюджет міста, то місто має піти назустріч залізничникам і забезпечити надання профоглядів та лікування залізничників.
Толково виступила голова ОСББ Наталія Сєргєєва, яка просила владу не від’єднуватися і не дистанціюватися від громади, прислухатись до того, що хочуть люди. Бо ніхто нашу владу і політику не зачіпає, просто всі хочуть зробити життя у Смілі комфортним.

 


Було багато пропозицій, точок зору. Цікавими були виступи лікарів, зокрема, директора КНП Смілянська міська лікарня Людмили Козловської. Вона розповіла, що хоче провести кілька реформ для зручності пацієнтів.
Склалося враження, що проблема влади у тому, що вони спочатку зробили певні дії – об’єднали лікарні. Але не порадилися з самими лікарями, як лікарі це все бачать. Медики тепер не розуміють, як все це далі працюватиме, як їм вибудовувати свою роботу. Тож було вирішено продовжити діалог у цей четвер, о 10.00 у кабінеті міського голови. Представники влади говоритимуть з головними лікарями, як зробити медичне обслуговування у Смілі комфортнішим для населення. Можливо, дійсно, на Шевченка треба залишити кількох лікарів, чи організувати їм виїзні прийоми, чи, може, ще щось придумати.
На завершення слухань люди подякували міському голові, що він провів громадське обговорення проблеми. Наразі рішення вже ухвалене. А життя покаже, правильно це було чи ні. І позитив у тому, що влада погоджується підкоректувати своє рішення, піти на поступки для зручності громади.
Але якими далі будуть ці кроки – ще не зрозуміло.

scroll back to top

Коментарі  

Женя
0 #1 Женя 26.09.2021, 15:44
Оставьте одну больницу на город и раен. Остальные закрыть. По моему такие были даны указания. Хватит бегать на дырявом корабле. Чем быстрее начнете реформу тем быстрее она заработает.
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Леся ЧЕПКА

Люди, допомагайте хлопцям з ЗСУ…

 

 

Олександр Вівчарик

Про перейменування вулиць в Смілі

 

 

Ганна МАЛЯР

Про те, як залишатися на звʼязку в критичній ситуації

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Увага: ставок в оренду

26 листопада 2022, 15:24

Здається в оренду ставок біля села Ташлик


Суспільство
ЗСУ передали подяку волонтеру з нашого району

02 грудня 2022, 16:42

2022 12 02 podУ нашому районі є чимало небайдужих людей, які у нелегкий воєнний час підставляють своє плече ЗСУ. Один з таких – Едуард Козін, виконавчий директор СТОВ «Ломовате».


Цікаво
На фото не 1941 рік, це березень 2022-го

02 грудня 2022, 17:38

2022 12 02 fotoЯ хочу це пам'ятати і залишити це фото тут... Це не 1941 рік, це березень 2022 –го, Харків. Кольорове фото я зробила чорно-білим. Це фото можна назвати «Лютий, березень 2022 року, вокзали України».


Афіша
19 листопада у бібліотеці вчитимуть розпису еко-сумок

17 листопада 2022, 12:26

2022 11 17 sumkaУ суботу, 19 листопада, о 14.00 у міській центральній бібліотеці ім.Олени Журливої відбудеться лекція з екології та мaйстер-клас з розпису еко-сумок.