Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Майстриня відтворила і показала на виставці найдавніший смілянський орнамент

На смілянських міських виставках майстрів народного мистецтва особливу увагу тих, хто знається на вишивках, і навіть тих, хто нічого не розуміє у цьому, але й так бачить, що дуже гарно, - привертають роботи смілянських вишивальниць із спілки майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Дивина», яку очолює Марина Геннадіївна Філь.

 


А роботи самої Марини Філь, це взагалі як витвір мистецтва. На виставці до Дня Незалежності вона презентували патріотичний стилізований жовто-блакитний рушник, вишитий давнім смілянським орнаментом.

 


Я понад 20 років вивчаю українську вишивку. Коли я вишиваю сорочку чи рушник, слідкую, щоб вишивка була правильна, а не так, що подобаються мені троянди – вишию троянди, подобається виноград – вишию виноград, - розповідає Марина Геннадіївна Філь.- вже давно, відвідавши музей рушника Світлани Кетової у Черкасах, я зрозуміла, що рушник – це текст. Мовою орнаменту передається певна інформація. З тих пір просто так нічого не вишиваю. Тільки узори, які між собою поєднуються. Як ніби одне речення доповнює інше. Моя вишивка – завжди із змістом, має символіку.

 


Марина Філь розказала, що вивчала творчість Івана Гончара – відомого дослідника, краєзнавця (це український, радянський скульптор, графік, маляр, етнограф, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), народний художник УРСР (1991). Лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Шевченка (1989).
- На основі його досліджень готувалась до друку книжка «Україна і українці». Там є розділ, присвячений Черкащині. На одній із сторінок була інформація про Смілу. І там була маленька полосочка – давній смілянський розпис. І я взяла за основу отой розпис і створила орнамент. Ним вишила рушник. А синій і жовтий кольори для цього орнаменту – це вже мені так захотілося, з нагоди Дня Незалежності, - сказала професіонал вишивки Марина Геннадіївна.
А взагалі на столі з вишивкою Марини Філь яких тільки робіт не побачиш! Тут і гуцульська вишивка, і старовинна, і сучасна, і рушники, і сорочки, і сукні… І все якісне, з натуральних матеріалів, зроблено з любов’ю і мудрістю.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Микола ТОМЕНКО

Історія України НЕ ОБОВ‘ЯЗКОВА?!

 

Олександр СКІЧКО

 

Ми це зробили!

 

 

Василь ЦИРІЛЬ

Щодо традицій та їх спотворення...

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Грошова допомога при народженні дитини 2023: порядок отримання

16 січня 2023, 16:28

2023 01 16 dopПри народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку від держави. Йдеться про грошові виплати, які буде нараховано та виплачено, незважаючи на воєнний стан, а також про «пакунок малюка».


Суспільство
Чоловік незаконно вирубав ліс на суму понад 2,3 млн грн

30 січня 2023, 17:27

2023 01 30 lisНа території нашого району один чоловік, який є керівником кількох суб’єктів господарської діяльності, незаконно вирубав у лісі 500 дерев і продав їх за 2,3 млн грн.


Цікаво
Фіксуватимуть, хто і коли переглядав персональні дані українців

30 січня 2023, 18:28

2023 01 30 diyaplУряд ухвалив постанова про новий порядок взаємодії між державними реєстрами у системі «Трембіта» та підключення до неї.


Афіша
Дитяча бібліотека запрошує відвідати виставку

10 січня 2023, 16:25

2023 01 10 vistНа початку січня Україна згадувала видатного українського поета Василя Стуса, якому б цьогоріч виповнилось 85 років