- Деталі
-
Суспільство
Відбулась чергова сесія міської ради, на якій депутати оперативно розглянули 118 питань. Оскільки питання були попередньо вивчені та опрацьовані на постійних депутатських комісіях, їх проголосували швидко і одностайно.
Цікавими і такими, що змушують замислитись, були депутатські запити, які прозвучали на початку сесії.
Депутат Валентина Далібожак порушила важливу проблему – безконтрольне спалювання сміття. Через це щовечора Сміла вкривається ядучим димом, дихати просто неможливо! За численними усними зверненнями жителів міста, депутатка запитала у міського голови: які заходи вживаються владою міста для вирішення цієї проблеми? Коли буде припинено порушення чинного законодавства щодо спалювання відходів?

Міський голова Сергій Ананко відповів, що ця проблема є дуже важливою. Працівникам управління ЖКГ надано право накладання адміністративних протоколів. Буде складено графік чергування спеціалістів ЖКГ , які виїжджатимуть і не тільки здійснюватимуть приписи, а й штрафуватимуть порушників. Щоб виховати людей треба більше батога, ніж пряника. Зараз це буде дієвішим.
І депутати, і голова погодилися: якщо просто надіятися, що колись сама по собі зміниться свідомість смілян, то це марно. Сама свідомість не зміниться. Смілянам треба пояснювати, вчити, наводити приклади досвіду з інших міст, залучати освіту, культуру, кварт коми та інші відділи й ресурси. І головне – дати альтернативу людям, щоб вони знали, куди можна безпечно подіти своє сміття.
Щоб прищепити смілянам нову свідомість – треба діяти батогом і пряником. І більше батогом, тобто методами штрафів і зауважень. Інакше наше місто не врятувати.
Це ж стосується і питання, яке озвучив депутат Віктор Овчаренко. Він звернув увагу колег і влади на знищення річки Тясмин, особливо на розгул браконьєрів. Браконьєри взагалі знахабніли, нікого не бояться і відкрито заявляють, що це їхній бізнес і вони робитимуть, що хочуть.
Тож вирішили звертатися до правоохоронців, утворювати робочі групи, проводити рейди і рятувати Тясмин. Треба реагував, бо безкарність породжує ще більші злочини.
Актуальними були виступи депутата Олександра Ткаченка – він просив подати пропозиції для заміни районної Дошки пошани, та депутата Івана Далібожака, який розказав, що провів екскурсію аеропортом для смілянських діток, чиї батьки загинули в АТО. Також Іван Далібожак звернув увагу, що на міських заходах з нагоди 30-річчя Незалежності не було представників влади. Це неправильно. І представники влади, і депутати провинні бути з людьми і висловлювати свою патріотичну позицію.

І хоча депутати проголосували, щоб не надавати слово громадському активісту Іванові Дзюбку, але той все одно пробився і виступив з місця. Він вважає великою помилкою закриття шевченківської лікарні і приєднання її до міської лікарні ім.Семашко. Він просив владу провести громадські слухання з цього питання і не поспішати з рішенням. Але на це ніхто конкретно не відреагував.
Коментарі