Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

У Смілі готують кілька ділянок «грінфілд»

2021 07 20 grinfild

 

Ділянки "грінфілд" – це земельні ділянки, які вільні від будь-яких забудов, які не мають якоїсь судової чи кримінальної історії. Інколи такі ділянки в минулому використовувалися для сільськогосподарських потреб (наприклад, як пасовище), але здебільшого – це поля та пустирі, що є частиною міських та приміських ландшафтів. Саме такі ділянки "грінфілд" приваблюють інвесторів, зокрема, іноземних. Тому за ініціативи начальника управління економічного розвитку Сергія Зайцева, смілянська влада вже почала шукати такі ділянки і готувати площі, на які може вільно й швидко зайти будь-який вигідний інвестор.

- Для якісної роботи із залучення прямих іноземних та вітчизняних інвестицій нашому місту необхідно мати декілька земельних ділянок типу "грінфілд", - сказав секретар міської ради Юрій Студанс. За його словами, найпривабливішими є ті ареали, які наближені до транспортних шляхів, які мають всі необхідні комунікації – газ, електрику, воду. Успішність пошуку інвестора і його згода на пропозицію залежить і від того, наскільки кваліфіковано визначені площі та досліджена наявна на них інженерна інфраструктура або передбачені можливості для її створення.
Важливо враховувати суспільну (соціально-економічну) та комерційну ефективність проєкту. Суттєвим є також оперативне вирішення правових та земельних питань.
- Останнє необхідне для того, щоб потенційний іноземний інвестор швидко та прозоро отримав право власності чи право оренди на ці площі, – зазначив Юрій Студанс.
Наразі однією із ділянок "грінфілд" є площа розміром 49 га на Кам’янській трасі, при виїзді із Сміли. Хоча зараз вона використовується для сільськогосподарського виробництва, як тільки з’явиться інвестор, можна буде запропонувати йому ці землі. Під «грінфілд» розглядаються й інші місця, наприклад, площі заводів, які зараз не задіяні.
Торкаючись передумов втілення проектів "грінфілд", секретар міської ради наголосив про важливість створення генерального плану території, у якому слід передбачити схеми розвитку міста, місця розташування потенційних виробництв й обгрунтувати, чим цікавий може бути для іноземного інвестора певний мікрорайон, зокрема, показати ресурси робочої сили.
Також необхідно провести інвентаризацію земель, визначити їх категорію та межі, які, на жаль, не всюди точні, виконати нормативно-грошову оцінку масивів.
- Якщо це все реалізувати, то й відповідно буде доведена цінність майданчика і його "безпроблемність", а якщо ні, то жоден інвестор сюди не прийде, – підкреслив Юрій Студанс. Він зауважив, що вказані обставини мають вирішальне значення для іноземців, коли вони вибирають ділянки. А роблять вони це на конкурентній основі, застосовуючи західні стандарти.
- Влада всіляко сприятиме розвитку виробництва і бізнесу у Смілі, ми не допустимо перешкод і бюрократичної тяганини. Всі, хто хоче чесно працювати і сплачувати податки можуть відкривати у нас свій бізнес, - постійно наголошує Юрій Студанс.

scroll back to top

Коментарі  

опривіт
+4 #1 опривіт 21.07.2021, 07:37
Щось дуже пiдозрiло нашi депутати так часто про земельку смiлянську пiклуються,мабуть хочуть хочаб по шматочку,аж руки чешуться
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Віталій ЧЕПІНОГА

 

Про збір кукурудзи

 

 

Леся ЧЕПКА

Люди, допомагайте хлопцям з ЗСУ…

 

 

Олександр Вівчарик

Про перейменування вулиць в Смілі

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Увага: ставок в оренду

26 листопада 2022, 15:24

Здається в оренду ставок біля села Ташлик


Суспільство
На Черкащині змінили графіки відключень на зелені

04 грудня 2022, 16:22

2022 12 04 zelЗавдяки економному споживанню електроенергії споживачами, зараз наші енергетики мають змогу надавати її довше за встановлений час у графіках


Цікаво
Український борщ оцінили і в Японії

04 грудня 2022, 16:58

2022 12 04 screenshot69Минулого місяця в Японії відбувся фуд-освітній форум і кулінарний конкурс World Chef King Summit 2022, у якому український борщ отримав престижну нагороду.


Афіша
19 листопада у бібліотеці вчитимуть розпису еко-сумок

17 листопада 2022, 12:26

2022 11 17 sumkaУ суботу, 19 листопада, о 14.00 у міській центральній бібліотеці ім.Олени Журливої відбудеться лекція з екології та мaйстер-клас з розпису еко-сумок.