Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Банер Сміла ЮА

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

У Смілі готують кілька ділянок «грінфілд»

2021 07 20 grinfild

 

Ділянки "грінфілд" – це земельні ділянки, які вільні від будь-яких забудов, які не мають якоїсь судової чи кримінальної історії. Інколи такі ділянки в минулому використовувалися для сільськогосподарських потреб (наприклад, як пасовище), але здебільшого – це поля та пустирі, що є частиною міських та приміських ландшафтів. Саме такі ділянки "грінфілд" приваблюють інвесторів, зокрема, іноземних. Тому за ініціативи начальника управління економічного розвитку Сергія Зайцева, смілянська влада вже почала шукати такі ділянки і готувати площі, на які може вільно й швидко зайти будь-який вигідний інвестор.

- Для якісної роботи із залучення прямих іноземних та вітчизняних інвестицій нашому місту необхідно мати декілька земельних ділянок типу "грінфілд", - сказав секретар міської ради Юрій Студанс. За його словами, найпривабливішими є ті ареали, які наближені до транспортних шляхів, які мають всі необхідні комунікації – газ, електрику, воду. Успішність пошуку інвестора і його згода на пропозицію залежить і від того, наскільки кваліфіковано визначені площі та досліджена наявна на них інженерна інфраструктура або передбачені можливості для її створення.
Важливо враховувати суспільну (соціально-економічну) та комерційну ефективність проєкту. Суттєвим є також оперативне вирішення правових та земельних питань.
- Останнє необхідне для того, щоб потенційний іноземний інвестор швидко та прозоро отримав право власності чи право оренди на ці площі, – зазначив Юрій Студанс.
Наразі однією із ділянок "грінфілд" є площа розміром 49 га на Кам’янській трасі, при виїзді із Сміли. Хоча зараз вона використовується для сільськогосподарського виробництва, як тільки з’явиться інвестор, можна буде запропонувати йому ці землі. Під «грінфілд» розглядаються й інші місця, наприклад, площі заводів, які зараз не задіяні.
Торкаючись передумов втілення проектів "грінфілд", секретар міської ради наголосив про важливість створення генерального плану території, у якому слід передбачити схеми розвитку міста, місця розташування потенційних виробництв й обгрунтувати, чим цікавий може бути для іноземного інвестора певний мікрорайон, зокрема, показати ресурси робочої сили.
Також необхідно провести інвентаризацію земель, визначити їх категорію та межі, які, на жаль, не всюди точні, виконати нормативно-грошову оцінку масивів.
- Якщо це все реалізувати, то й відповідно буде доведена цінність майданчика і його "безпроблемність", а якщо ні, то жоден інвестор сюди не прийде, – підкреслив Юрій Студанс. Він зауважив, що вказані обставини мають вирішальне значення для іноземців, коли вони вибирають ділянки. А роблять вони це на конкурентній основі, застосовуючи західні стандарти.
- Влада всіляко сприятиме розвитку виробництва і бізнесу у Смілі, ми не допустимо перешкод і бюрократичної тяганини. Всі, хто хоче чесно працювати і сплачувати податки можуть відкривати у нас свій бізнес, - постійно наголошує Юрій Студанс.

scroll back to top

Коментарі  

опривіт
+4 #1 опривіт 21.07.2021, 07:37
Щось дуже пiдозрiло нашi депутати так часто про земельку смiлянську пiклуються,мабуть хочуть хочаб по шматочку,аж руки чешуться
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

Дійові особи

Олег ЖУРБА

Про першу трансплантацію серця на Черкащині

 

 

Сергій РУДИК

Про те, як «працює» так званий ринок землі

 

 

Орися ДЕМСЬКА

 

Про іспит на рівень володіння державною мовою

 

  Останні коментарі
 • Олександр К. Олександр К.
  04.08.2021 22:26
  А чим ця споруда історична? На вигляд - звичайна радянська хата. Побудована поганенько, та й давно. Може ...

  (У центрі Сміли руйнується історична будівля. Фотофакт)

   
 • Михайло Михайло
  04.08.2021 18:43
  В ліхіє 90-ті? людей лякали, що прийдуть німці та американці і скуплять наші заводи та фабрики, а нас ...

  (Сергій РУДИК)

   
 • Михайло Михайло
  04.08.2021 18:38
  Хто щось зрозумів з того що він тут наплів? Перше, яким боком ти і такі як ти до приватної власності ...

  (Сергій РУДИК)

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Управління ЖКГ Сміли витратило майже три мільйони гривень

01 серпня 2021, 12:57

2021 07 29 gkgЗа перші 6 місяців 2-21 року капітальні видатки по управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради проведені у сумі 2 мільйони 876,5 тисяч гривень.


Суспільство
У річці масово гине риба

04 серпня 2021, 17:28

2021 08 04 riba1До Черкаського рибоохоронного патруля надійшла інформація про загибель водних біоресурсів на річці Рось в районі села Яблунівка Звенигородського району.


Цікаво
Зарплати в Україні: кому платять найбільше

04 серпня 2021, 18:29

В Україні розмір зарплат у різних сферах відрізняється в кілька разів


Афіша
6-7-8 серпня у Ротмістрівці - авіаційний фестиваль "ЯСЛА 2021"

03 серпня 2021, 14:31

2021 08 03 yaslaУ ці вихідні у селі Ротмістрівка втретє проведуть авіаційний фестиваль "ЯСЛА 2021". Назва фестивалю розшифровується як "Я люблю Саміт Любителів Авіації".