Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net |
Стрічка новин15 квітня 2021, 15:30 Авторизуватися через соціальні мережі: |
Україна щороку втрачає через корупцію 1 державний бюджет
Щорічно державний бюджет України втрачає 450 млрд грн через корупційні схеми. Про це йдеться у публікації "Корупційний калькулятор" на ZN.UA. Якщо додати до цієї цифри ще 500 млрд грн потенційних інвестицій, яких Україна не отримує через ті ж таки схеми, то буде ще 1 державний бюджет. Тобто країна могли б спокійно подвоїти видатки на оборону, охорону здоров'я, освіту і соціальне забезпечення, якби боротьба з корупцією була ефективна. Якби вдалося побороти хоча б частину схем, ВВП України протягом наступних 5 років зріс би на 200%. Україна не втрачала б 15% економічного зростання щороку. Видання опублікувало інфографіку про масштаби корупції.
У топі податкових схем: "сірий" імпорт і контрабанда, продаж контрафакту, тіньовий ринок оренди сільгоспземель, зарплати в "конвертах", заниження оборотів з використанням фізичних осіб-підприємців, ПДВ-"скрутки" і конвертаційні центри. Україна щороку втрачає через корупцію близько трильйона гривень. За оцінками журналістів-розслідувачів, через офшорні схеми український бюджет щороку недоотримує близько $2 млрд, що можна порівняти із річним бюджетом столиці. За словами журналістки "Слідство.Info" Анни Бабінець, основна проблема полягає у тому, що офшорні юрисдикції використовуються всіма головами держави, від колишніх до нинішнього президента України. Доки керівники держави, які самі використовують офшори, не почнуть змінюватися, ситуація з офшорами в Україні залишиться на тому ж рівні, що й раніше. На схемах олігархів і картельних змовах Україна втрачає мільярди гривень, але ці схеми настільки вкоренилися, що часом навіть їхній розмір важко оцінити, каже колишня державна уповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська. "Наприклад, в Україні ціна цементу в 2-3 рази вища, ніж у країнах ЄС. Україна втрачає при цьому щонайменше 10 мільярдів гривень на рік тільки на "цементному" картелі. Якщо говорити про олігархів, то лише від схеми Ахметова "Роттердам+" держава втратила 40 мільярдів гривень. Щодо Коломойського, то державний Енергоатом від участі підприємств олігарха на 1 аукціоні мав збитки у 25 мільйонів гривень, а це лише 1 аукціон", — каже Загребельська. Боротьба з корупцією та побудова міцної антикорупційної системи мають бути пріоритетами для України. Бо інакше за таких величезних втрат економіка ніколи не зможе досягнути сталого зростання, а пошуки інвесторів не приведуть до бажаного результату. Але корупція настільки глибоко інтегрована в українське суспільство, що одними "весняними посадками" ситуацію не змінити, потрібен цілий комплекс заходів, включно з прикладами зразково білого і при цьому успішного бізнесу, політиків без офшору в рукаві, чиновників з адекватними їх доходам деклараціями, і звичайно - державного апарату, який витрачає бюджет так, щоб люди не задавалися питанням: а чи варто все це наших податків? - йдеться у публікації. ![]() |
Дійові особи
Останні коментарі
|
|||||
|
Коментарі
Дивись по реакції видно, виродки знають, що роблять зло самі собі і оточуючим, хвости попіджимали, очі поховали та поіншому жити не вміють і не хочуть. Значить вічно вам у цьому лайні гнити.