Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

13 квітня 2021, 08:31

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Планують зняти онлайн-курс із традиційної української культури «Знай свою Україну»

 

Музей Івана Гончара, благодійний фонд «Коло» та студія онлайн-освіти EdEra планують зняти онлайн-курс із традиційної української культури «Знай свою Україну».
Як розповідають організатори нової освітньої ініціативи, все це задля того, аби у доступній формі за допомогою сучасних технологій розповісти не лише про традиційні обряди, страви, одяг, народне мистецтво, а й про символи, причини та значення традицій у повсякденному житті українців.
Освітній онлайн-курс «Знай свою Україну» складається з чотирьох модулів, що відповідають чотирьом порам року і календарним святковим циклам - Різдвяний, Великодній, Івана Купала і Покрови, легко адаптується для використання у загальноосвітніх закладах в рамках інтегрованих уроків з історії, літератури, музики та мистецтва, зручний для персонального користування та ознайомлення у родині.
«Завдання курсу - не переробити сучасних дітлахів і підлітків, озброєних планшетами й смартфонами, на героїв української літератури 19 століття, а додати в їхню «базову прошивку» «коди» предків. Поєднати технологічне сьогодні і архаїчне вчора у живий ланцюг, щоб прийти у завтра не з нульовим багажем, а з багатим культурним спадком, який утворився внаслідок кількасотрічних культурних нашарувань в житті народу», – зазначають організатори онлайн-курсу із традиційної української культури «Знай свою Україну».

 


За словами Мирослави Вертюк, співініціаторки проєкту, заступниці генерального директора музею Івана Гончара з питань нематеріальної культурної спадщини, на ідею створення онлайн-курсу «Знай свою Україну» вплинули дві речі –власний досвід і пережиття, отримані в дитинстві та особиста риса, коли хочеться поділитися цінни знаннями.
«Багато моїх друзів поруч зі мною почали цікавитись традиційною культурою. Традиція і життя в традиції дає мені відчуття щастя, в ній почуваю себе дуже гармонійно і цілісно. Мені важливо передавати це саме дітям, бо в ранньому віці такі знання залягають досить глибоко, формують світогляд і культурну матрицю особистості», - говорить пані Мирослава.
Наразі проєкт перебуває в процесі краудфандингу на платформі Спільнокошт - за три місяці ініціатори постановили зібрати 250 000 грн, інше ймовірне джерело фінансування - грант Українського культурного фонду. Серія відео, знята за меценатської підтримки Надії Ратке, покликана сприяти пожвавленню інтересу до майбутнього онлайн-курсу та залучити якнайбільше людей до краудфандингу на Спільнокошті.
Сторінка проєкту у Facebook - https://www.facebook.com/znaisvoiuukrainu
Проєкт на Спільнокошті - http://bit.ly/3jtBXb4

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій АНАНКО

 

Про ситуацію з COVID і припинення

 

Анатолій ЛИТОВЧАК

 

Про річницю вдалого проєкту

 

Наталія ТЄРЄХОВА

Про те, що наше місто буде без штанів, зате з нафарбованими губами 

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
З квітня до 9 червня у Смілі проводитимуть рейди для охорони водних біоресурсів міста

09 квітня 2021, 17:25

2021 04 09 tyasminНа виконкомі проголосували питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів міста.


Суспільство
У селах району захворіли на коронавірус 25 людей

13 квітня 2021, 14:00

За результатами щоденного моніторингу за захворюваністю на COVID-19, який проводиться фахівцями обласного лабораторного центру, за вчора у селах району захворіли на коронавірус 25 людей.


Цікаво
У соцмережах запустили хештег, із яким публікують карту світу без РФ

12 квітня 2021, 18:31

2021 04 08 bez

Карти світу без Росії користувачі Twitter і Facebook публікують із хештегом #ні_існуванню_росії.


Афіша
Влада припинила прийом громадян

12 квітня 2021, 17:25

2021 04 12 priyomУ виконавчому комітеті міської ради тимчасово призупинено проведення прийому громадян з особистих питань