Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Після захворювання на коронавірус пацієнти звертаються до лікаря-психіатра

 

Протягом останнього часу суттєво збільшилася кількість пацієнтів, які звертаються на прийом до лікаря-психіатра після перенесення коронавірусу. Найчастіше скарги пацієнтів пов'язані з наявністю тривожної або депресивної симптоматики та відчуттям страху. Наприклад, поява постійної тривоги, а також страху за своє здоров'я, здоров'я своїх рідних, страх смерті, страх перед невідомим.
- Розповсюдження таких страхів провокують «нав’язливі думки», які з’являються у зв’язку з інтенсивним інформаційним потоком з телебачення та Інтернету. Слід зазначити, що коронавірус є однією з причин запуску «фонових» психічних захворювань, наприклад депресії, - розповідає лікар-психіатр КНП «Смілянська міська поліклініка» СМР Дарья Кисельова. - Схильними до неї є емоційні та вразливі люди, які піддаються до активної самокритики. Також суттєву роль відіграє соціальна ізоляція, що значно підвищує ризик розвитку депресивної симптоматики: зниження настрою, втрата задоволення від життя, зниження рухової активності, хронічна втома, а також відсутність планів на майбутнє.
Важливою ознакою погіршення психічного стану є порушення сну. Згідно останніх статистичних даних порушення тривожно-фобічного спектру складає 8,5-28,8%, а депресивного 9,5-16,5%.
Також слід зазначити, що поширеним наслідком перенесення Covid-19 є погіршення пам'яті, зниження концентрації уваги, важкість відтворення минулих професійних навичок.
Слід усвідомлювати, що визнання проблеми – це перший крок на шляху її вирішення. Важливо розуміти, що це не «лінь», а дійсно стан, який потребує корекції.
Варто застосовувати профілактичні заходи щодо розвитку тривожно-депресивних симптомів. По-перше, необхідно робіти перерви від новин, що пов’язані з інформацією про коронавірус. Також слід уникати вживання алкоголю та психоактивних речовин, дотримуватися збалансованого харчування та гігієни сну, випивати достатню кількість рідини, займатися регулярними фізичними вправами.
- Якщо ви помітили тривожно-депресивну симптоматику у себе або близької вам людини - слід звернутися за кваліфікованою допомогою. Чим раніше є змога діагностувати депресивний, тривожний або панічний розлад, тим ефективніший результат від отриманого лікування. Будьте уважними до свого здоров'я та прислухайтеся до свого організму, - застерігає лікарка.

scroll back to top

Коментарі  

Психіатр
-1 #1 Психіатр 22.02.2021, 08:02
Не так страшний цей вірус, як страшні наслідки цього соціального злочинного експерименту.
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор БОНДАРЕНКО

Реєстр зброї - один з інструментів контролю та зручний сервіс для громадян

 

 

Остап ДРОЗДОВ

Про те, що ми –Європа, а не ватна прокладка між нею і росією

 

Володимир ПАПАЧ

За тиждень у Черкаській області заражаються на ковід більше тисячі осіб

 

 

Банер Сміла ЮА

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
До бюджетів область сплатила 10,2 млрд гривень податків

08 серпня 2022, 13:27

2022 08 08 podatkiПлатники нашої області з початку року до бюджетів усіх рівнів сплатили 10,2 млрд грн податків, зборів та платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року до бюджетів спрямовано на 1,5 млрд грн, або на 16,8 відс. більше податків, зборів та платежів.


Суспільство
Лісівники для фронту передають не лише деревину, але й автомобілі

05 жовтня 2022, 17:24

2022 10 05 avtoЩе одне авто для Збройних Сил України передали лісівники Черкащини.


Цікаво
Більше 5 мільйонів українців втратили роботу

05 жовтня 2022, 17:47

2022 10 05 pracyaНа одну вакансію претендує 20 людей


Афіша
Смілян запрошують на «Фестиваль думок», який триватиме до 8 вересня

06 вересня 2022, 10:31

2022 09 06 festЗ 5 до 8 вересня 2022 року в Україні проходить «Фестиваль думок», у межах якого передбачено низку дискусій на суспільно важливі теми. Обговорення буде цікаве активній молоді, освітянам, історикам, соціологам, працівникам сфери культури.