Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

Депутати розглянули кілька скарг від жителів міста

 

20 січня відбулося засідання постійної комісії з з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності, законності, запобігання корупції.
Це перше засідання комісії, тож спочатку обирали заступника голови комісії та секретаря комісії. Потім розглянули ще 11 питань порядку денного, серед яких було кілька скарг. Місцевий активіст Ілля Слободяник знову скаржився на порушення права доступу до публічної інформації. Він звернувся до міської влади з особистим питанням, по закону, йому повинні були через 5 днів надати відповідь. Але минуло 35 днів і він отримав якусь типову відписку, яка його не влаштувала. Активіст переймається тим, що повторюється історія закритості влади, як це було при попередньому секретареві міської ради, з яким він неодноразово судився.
Депутати говорили про те, що це дійсно порушення і треба донести цю інформацію до міського голови, щоб той вживав дисциплінарні заходи до своїх працівників, які порушують закон про доступ до публічної інформації.
Також Ілля Слободяник написав скаргу про те, що у деяких районах міста люди не мають цілодобового водопостачання, як це гарантується у договорі з водоканалом. Це теж порушує права жителів. Тому вони хочуть зменшення тарифу на воду.
Жителька міста Зоя Бойко намагалась з’ясувати на комісії і просила сприяння у питанні стосунків з ОК «Сміла».

 

 

Жінка не може отримати документи про утворення і результати роботи цього обслуговуючого кооперативу. Її не пускають на засідання ОК «Сміла». Вона не розуміє, чому її будинок обслуговується саме ОК і як впливати на покращення роботи ОК. Депутати намагались пояснити смілянці, як діяти і як створити ОСББ.
Довга дискусія була пов’язана з темою перейменування вулиць у місті. Комісія з перейменування вулиць та декомунізації напрацювала ще ряд рішень про зміну назв більш як 50 вулиць Сміли. Але є жителі міста, які не повністю погоджуються з таким рішенням. Підприємець та активістка Галина Жемелко, в цілому, за дотримання закону про декомунізацію. Звісно, вулиці Леніна, Сталіна, Комсомолу…та інші кричущі радянські назви треба перейменувати. Але вона проти того, щоб змінювати назви усіх вулиць підряд та ще й бездумно, на нікому невідомих людей. Наприклад, проти того, щоб вулицю Мазура перейменовували на Отамановського. Вона вважає, що саме Мазур як заступник міністра з промисловості багато зробив для Сміли. Саме завдяки йому побудували завод РПЗ. А те, що він був комуністом – то у ті часи всіх змушували бути комуністами. Галина Жемелко закликає членів топографічної комісії думати і про фінансові наслідки від перейменування – тому що повна заміна документів у зв’язку із зміною вулиці обійдеться кожному смілянину у більш як 6 тисяч гривень. Чи потрібні у наш складний час такі зайві витрати?
Тож Галина Жемелко попросила членів депутатської комісії переглянути склад топонімічної комісії. Та з’ясувалося, що це повноваження виконкому, а не депутатів.
На засіданні були присутні члени комісії з перейменування: Максим Сорочан, Володимир Салов, Станіслав Голубець та голова комісії Анатолій Терещенко. Вони доводили свою думку про те, що перейменування вулиць необхідне. Що у всіх містах перейменовують, а у Смілі знову якісь збої. Закликали нинішню владу сприяти перейменуванню і не зволікати з діями, як це було при попередниках. Що сміляни повинні знати своїх українських героїв – патріотів і проекти рішень смілянської топонімічної комісії визнані одними з найкращих відповідною національно-патріотичною неурядовою організацією.
Так що епопея з перейменуванням вулиць ще триває.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Анна Федьорко

 

Про донорство

 

 

Олександр ЛИСЕНКО

 

Про проблеми міської влади і розвиток міста 

Олександр КОВАЛЕНКО

 

Про реформування та скарги на діяльність «Укрпошти»  

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Олександр Скічко-новий голова ОДА

01 лютого 2021, 10:26

2021 02 01 Skoshko

Президент України Володимир Зеленський призначив новим головою обласної державної адміністрації Олександра Олександровича Скічка.


Економіка
Міська влада хоче повернути у Смілу платників податків, які перереєструвалися в інших містах

24 лютого 2021, 10:30

2021 02 23 platnuk

Велика проблема наповнення міського бюджету у нашому місті полягає ще й у тому, що багато установ і організацій, які працюють на території Сміли, юридично перереєструвалися в інші міста.


Суспільство
Міська бібліотека долучилася до міжнародного флешмобу

26 лютого 2021, 17:32

2021 02 23 lesya

У Смілі центральна міська бібліотека долучилася до міжнародного флешмобу «Global Lesya Ukrainka 2021».


Цікаво
За неофіційною інформацією число загиблих у афганській війні не 15 тисяч, а 140

26 лютого 2021, 18:30

2021 02 18 blog

5 лютого 1989 року з Афганістану урочисто вийшла основна маса радянських військ. Виглядало це красиво - пропаганда постаралася. Дехто під її впливом і зараз.


Афіша
28 грудня відбудеться онлайн-презентація книги і зустріч із письменницею Вірою Нестерчук

26 лютого 2021, 14:26

2021 02 22 zystrich

Цієї неділі, 28 лютого, о 17.00 на фейсбук-сторінці ГО «Громадський простір Сміли» відбудеться онлайн-зустріч з автором Вірою Нестерчук та презентація її книги «Авантюрки на зеленій траві».