Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

17 вересня 2021, 17:24
17 вересня 2021, 08:30

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Тамара Кривошея вчила ветеранів петриківському розпису

2020 07 24 tamara

 

Цього року весна, а потім і літо, виявилися дещо незвичайними через запровадження карантину та низки обмежувальних заходів.
Це внесло свої корективи і в роботу відділення денного перебування. Але соціальні працівники не сиділи, склавши руки. Вони готувалися до майбутніх зустрічей, підбирали матеріали для проведення цікавих засідань, збирали заготовки для майстер – класів.
Зокрема, соціальний працівник Тамара Кривошея задумала навчити своїх відвідувачів петриківському розпису. Для цього вона заготовила дощечки, попередньо їх обробила та пофарбувала. А коли до неї завітали ветерани, то не лише із задоволенням навчила їх цьому мистецтву, а й розповіла історію виникнення такого виду малювання.
Мало хто з ветеранів знав, що окремі речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття. Раніше такими малюнками прикрашали свої оселі, а потім і предмети побуту.
У 2012 році мистецтво петриківського розпису отримало офіційне визнання, його було внесено до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, а у 2013 році – до Списку Всесвітньої нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
Петриківський розпис — не лише народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис, а останнім часом став своєрідною художньою візитівкою України.
Саме тому прикрасити дощечку для себе у такому стилі – це неймовірна нагода зробити власний дім затишним та колоритним. І ветерани, отримавши таку нагоду, скористалися нею сповна - тепер у кожного буде унікальна річ, виготовлена власними руками, яка яскраво доповнить інтер’єр.

 

Галина Кравченко, директор територіального центру соціального обслуговування

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юрій СЕГЕДА

 

624-річччя святкує славне місто Сміла

 

 

Валерія КОЛОМІЄЦЬ

 

Що робити, якщо у класі булінг

 

 

Валерія БАНДУРКО

Про ремонт доріг у Смілі і «Велике будівництво»

 

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Середня зарплата у штатних працівників – більше 10 тисяч гривень

14 вересня 2021, 16:25

Більше 10 тисяч гривень – така середня номінальна заробітна плата у нашій області штатного працівника підприємств, установ та організацій із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.


Суспільство
У парку відкриють спортивний майданчик за 100 тисяч гривень, щоб сміляни тренувались за QR-кодом

17 вересня 2021, 16:33

2021 09 17 maidanchikЯк ми вже повідомляли раніше, у Смілі на День міста планують відкрити спортивний майданчик у рамках ще одної президентської програми «Здорова Україна».


Цікаво
Учіть математику

17 вересня 2021, 17:24

2029 09 15 matemЧому математика в школі важливіша за "Плетіння бісером", "Основи підприємництва" чи "Етику однієї із релігій"?


Афіша
У цю суботу Сміла святкуватиме 624-тий День міста

15 вересня 2021, 13:30

18 вересня Сміла святкуватиме 624-ту річницю з часу заснування міста Сміла.