Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

 

Археологічні знахідки з Пастирського демонстрували у Музеї історичних коштовностей

2020 02 15 znaxidka

 

У Києві в Музеї історичних коштовностей України на минулих вихідних всі охочі мали змогу ознайомитися з археологічними знахідками біля села Пастирське.
Виставка сформована на основі досліджень, які свого часу проводив там Вікентій Хвойка, який започаткував археологію України і 170 років з дня народження якого відзначають у ці дні.
Як повідомляють у Музеї історичних коштовностей України, влітку 1898 року Вікентій Хвойка проводив археологічні дослідження біля села Пастирське Черкаського повіту Київської губернії. Ці роботи проводилися за фінансової підтримки Богдана Ханенка з метою наукового дослідження давньої історії Подніпров’я та наповнення експонатами експозиції Київського музею старожитностей та мистецтв, що тільки-но створювався.
В урочищі Галущине Вікентій Хвойка обстежив укріплене городище, споруджене ще за скіфських часів. Поряд він розкопав декілька курганів, в яких давні мешканці городища хоронили своїх володарів.
В одному з курганів Хвойка, окрім іншого, знайшов коштовні нашивні пластинки, що прикрашали урочисте жіноче вбрання. Зображення на пластинках були різноманітними. Це й улюблені скіфами образи звірів – олень та орел, що вполював велику рибу, й загадкові людські обличчя.
Зображення на чотирьох пластинках були незрозумілими і доволі таємничими, бо в обрисах вгадувалися крила, лев’ячі лапи та хвости і, навіть, людське обличчя. Пізніше Вікентій Хвойка записав про них у щоденнику: «золоті пластинки із штампованим зображенням людини, яка обіймає двох звірів».
Лише згодом, після нових розкопок та нових знахідок стало зрозуміло, що це зображення фантастичної істоти – крилатого сфінкса, відтвореного оригінальним чином: одночасно показано три проекції - анфас та у профіль з обох сторін, що створює ефект зображення істоти з двома тулубами.
До речі, наразі у Національному музеї історії України відкрито виставковий проект «Археологічні світи Вікентія Хвойки», де можна познайомитися з документами, що розповідають про життя видатного археолога і музейника, та з експонатами різних історичних епох, здобутими ним під час розкопок.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

ЛЮБОВ ДЕНИСЮК

Denusova

 

Які продукти обов’язкові в раціоні в період карантину

 

СЕРГІЙ ДУБРОВ

Dybrov

 

Що треба знати про експрес-тести на коронавірус?

 

Володимир Тірон

Tirion

 

Про поширення коронавірусної інфекції 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Незважаючи на карантин, у Смілі щодня скликають сесії міської ради та відбуваються скандали

19 березня 2020, 16:45

2020 03 19 sesiya123

Попри те, що сьогодні міський голова Сміли Олексій Цибко святкує День народження, депутати не захотіли зробити йому подарунок – провести сесію міської ради.


Економіка
Середньомісячна зарплата у Смілі – більше 9 тисяч гривень

04 квітня 2020, 12:55

2020 04 04 ZP

Про таке диво проінформував начальник управління економічного розвитку Олександр Плакса депутатів на засіданні постійної комісії міської ради з питань місцевого бюджету.


Суспільство
У жительки Балаклеї виявили COVID-19

05 квітня 2020, 22:35

2020 04 05 balaklНа вечір, нажаль, маємо ще одного виявленого хворого на COVID -19


Цікаво
Величезний восьминіг гуляв пляжем

05 квітня 2020, 15:27

2020 03 24 vosmenig11

Величезний восьминіг влаштував собі прогулянку по австралійському пляжу.


Афіша
Сьогодні буде концерт та урочиста хода на честь Т.Шевченка

10 березня 2020, 10:22

2020 03 10 vhanyvanakob

10 березня у Смілі відбудуться офіційні заходи на честь вшанування Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка.