Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Підсумки зустрічі з турецькою делегацією

2020 02 05 zystrich

 

5 лютого у нашому місті влада приймала представників турецьких підприємств. До Сміли також приїхали заступник голови Черкаської ОДА Дмитро Ляшов, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, заступники міських голів Кам’янки, Чигирина, Звенигородки та ін.
Спочатку провели нараду у Будинку рад.
Представники турецьких компаній "ARASYA" і "EMTA ENERJI ELEKTRIK" проінформували про свої інвестиційні плани у Смілі та в Черкаській області.
У нашому місті вони розробляють проект модернізації мереж КП "ВодГео". Проект буде готовий і представлений громаді до 20 лютого.
Також турків цікавить питання розташування на території міста сонячних батарей. У майбутньому можливе будівництво заводу з переробки пшениці. Також туркам сподобалась якість нашої води. Вони б хотіли розливати воду і транспортувати у посушливі арабські країни.
У межах Черкаської області турецьких представників зацікавило використання черкаського аеропорту як вантажного, питання переробки сміття та купівлі пшениці, вирощеної на території області.
Інвестори розповіли про свій досвід роботи з будівництва сонячних батарей у Туреччині і в Азербайджані. Співпрацю в Україні вони хотіли б розпочати саме з міста Сміли та Черкаської області, оскільки особисто знайомі з міським головою Олексієм Цибком.
Заступник голови ОДА Дмитро Ляшов зазначив, що з боку облдержадміністрації бюрократичні та адміністративні процеси будуть максимально скорочені і наступний етап роботи буде продовжено на рівні департаментів.
Олексій Цибко повідомив, що реалізація проекту встановлення сонячних батарей коштує 46 млн євро. Згідно з українським законодавством, місто зможе отримати до міського бюджету 10% від вартості проекту. До того ж реалізація проекту з модернізації КП "ВодГео" чергу дасть можливість налагодити водопостачання та позбутися великих втрат води.
Тож наступна зустріч з турецькими інвесторами відбудеться орієнтовно до 20-го лютого, коли на розсуд громади буде надано проект модернізації КП "ВодГео", над яким турецькі спеціалісти працюють вже декілька місяців.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юлія ФОМІЧОВА

 

Про Тясмин, річку мого дитинства

 

Валерія БАНДУРКО

Про втілення в життя суспільно важливих проєктів

 

Валерій КАПЛУН

Про закриття Шевченківської лікарні і громадські слухання

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Більше 10 мільярдів гривень податків надійшло до бюджету нашого краю

21 вересня 2021, 14:26

З початку року платники податків в нашій області сплатили до бюджетів усіх рівнів 10,4 мільярди гривень податків.


Суспільство
У Тернівському ліцеї провели насичений подіями «Олімпійський тиждень»

26 вересня 2021, 14:13

2021 09 26 tigdenУ Тернівському ліцеї, як і по всій Україні, проходив «Олімпійський тиждень».


Цікаво
Українській національній валюті 25 років

26 вересня 2021, 15:41

2021 09 26 grivnyaЗ почуттям гордості зазначаємо, що на аверсі 5-гривневої банкноти подано портрет гетьмана Богдана Хмельницького, на реверсі -церкви Святого Пророка Іллі в Суботові, що стала його усипальницею.


Афіша
Смілян запрошують на фестиваль повітряних куль

25 вересня 2021, 11:26

2021 09 25 kuliСмілян запрошують на фестиваль повітряних куль"Монгольф'єрія", який відбудеться 26 вересня в обласному центрі.