- Деталі
-
Суспільство

28 січня близько 9 год. до Смілянської міської державної лікарні ветеринарної медицини звернулася громадянка, що проживає на вул. О. Олійник. Вона повідомила про загибель кота. Труп кота було доставлено в Черкаську регіональну лабораторію ДПСС, де при дослідженні первинного матеріалу було встановлено сказ кота.
Того ж дня спеціалісти Смілянської міської державної лікарні ветеринарної медицини провели службове розслідування. Особам, які мали контакт з твариною, рекомендували звернутись до травматологічного відділення. Проведено бесіду щодо загрози сказу тварин для людей серед мешканців вул. О. Олійник у м. Сміла.
29 січня під головуванням заступника міського голови Павла Іщенка відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. На засіданні розглянути питання:
- про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин;
- про оголошення неблагополучною стосовно сказу тварин території міста;
- про розроблення та виконання плану заходів щодо запобігання виникнення нових випадків захворювання тварин на сказ;
- про посилення заходів по недопущенню занесення високопатогенного грипу птиці на територію міста та готовність до заходів з ліквідації восокопатогенного грипу птиці у випадках підозри або виявлення захворювання.
Члени комісії погодили план заходів щодо локалізації і ліквідації вогнища сказу серед тварин на території міста. Оголошено неблагополучною по сказу тварин територію домоволодіння по вул. О. Олійник, а території кварткомів № 10, 11, 14, 24 оголошено загрозливою зоною міста. Затверджено комплексний план локалізації та ліквідації вогнища сказу серед тварин на території домоволодіння по вул. О. Олійник, - повідомляють на сайті Смілянської міської ради.