- Деталі
-
Суспільство

Під час різдвяно-новорічних свят у Смілі, поки нормальні люди святкували і відпочивали, браконьєри й вандали вирубали та пошкодили більше 20 столітніх дубів в урочищі Довжик. Злочинці встигли вивезти тільки частину деревини, при чому вирубували дерева кілька днів, не боячись розголосу.
Начальник Інспекції з благоустрою, екології та забудови міста Олександр Яценко розповів для сайту Сміла.ua, що як тільки від місцевої жительки надійшло повідомлення про незаконну вирубку дерев – працівники інспекції відразу виїхали на місце події, повідомили поліцію. В ході огляду встановили, що спочатку було вирізано 13 дубів. Все заактували, зафіксували, повідомили Державну екологічну інспекцію. Правоохоронці порушили кримінальну справу.
5 січня Інспекцію з благоустрою, екології та забудови міста знову повідомили про незаконну вирубку дерев. Знову в урочище Довжик виїхала оперативно-слідча група. Знайшли зрізаними ще 9 дерев – дубів та кленів. Проте зловмисники не встигли вивезти деревину. Їм перегородили і перекопали дорогу, щоб уникнути крадіжки. Наразі фахівці вирішують, що робити з тими порізаними дубами, де їх скласти і зберігати.
Олександр Яценко сказав, що штраф за скоєну вирубку передбачає більше 709 тисяч гривень. Урочище Довжик знаходиться в адмінмежах Смілянської міської ради. Працівники неодноразово зверталися, щоб передати цю лісопосадку у лісгосп. Смілянський лісгосп це не заперечує. Вони б займалися чисткою та охороною цінної деревини.

Вирубка дубів та надзвичайна шкода екології Сміли стурбувала депутата Черкаської обласної ради Сергія Воронова, який теж звернувся до Державної екологічної інспекції для вжиття відповідних заходів впливу.
- На жаль, це не перший випадок несанкціонованих рубок на згаданій природній території і показовий приклад, як безкарність породжує новий злочин. Переконаний, порушники мають бути притягнуті до відповідальности, а подібна зухвалість має бути упереджена! – вважає помічник нардепа С.Воронова Максим Сорочан. - Важливо відмітити, що урочище Довжик, як еталоний дубово-кленовий лісовий біотоп, рішенням Черкаської обласної ради зарезервоване цінною до заповідання природною територією саме з метою недопущення знищення або руйнування в результаті господарської діяльності.