Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

Мінімального рівня грамотності не мають понад чверть учнів середніх шкіл – дослідження

2019 12 05 gramotnist

 

Згідно з результатами моніторингового дослідження якості освіти PISA-2018, 25,9% учнів середніх класів в Україні не досягли мінімального рівня з читацької грамотності.
Про це повідомляють у Міністерстві освіти і науки, пише «Україна молода».
"Згідно з результатами PISA-2018, базового рівня – мінімального, якого у кінці першого етапу середньої освіти мають досягти учні, – в Україні не досягли: з читацької грамотності – 25,9% українських підлітків, з математичної – 36%, природничо-наукової – 26,4%", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що результати українських учнів/студентів виявились значно гіршими, ніж середні значення по країнах Організації економічного співробітництва і розвитку – держав, які мають високі стандарти в освіті та інших галузях суспільного життя.
"Для порівняння, у країнах ОЕСР базового рівня сформованості читацької грамотності не досягли 22% підлітків, математичної – 23,9%, природничо-наукової – 21%", - зазначили у пресслужбі.
Також зазначається, що в порівнянні з показниками референтних для України держав – країн зі схожим соціально-економічним станом та культурно-історичною спорідненістю - Білоруссю, Грузією, Естонією, Молдовою, Польщею, Словацькою Республікою та Угорщиною – Україна випередила лише Грузію та Молдову за трьома показниками.
"Результати PISA-2018, зокрема, заперечують міф про ефективність радянської математичної системи освіти. Дослідження показує: 36% наших 15-річних учнів не досягають навіть базового рівня знання з математики. Вони мають проблеми із завданнями, де потрібно використовувати прості стратегії розв’язування, процентні співвідношення, оперувати дробами й десятковими числами", – зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад.
Нагадаємо, 16 квітня 2018 року відбувся старт участі України у міжнародному моніторинговому дослідженні якості освіти PISA.

scroll back to top

Коментарі  

Олександр К.
-1 #9 Олександр К. 13.12.2019, 07:21
Земляк "В статті йде мова про радянську, а не про російську школу. Відчуй різницю."
Я якраз про те, що суттєвої різниці немає. Ну було 5 балів, стало 12 - це різниця? Були екзамени, стало ЗНО і тепер 11 клас нічого нового не вивчає, цілий рік зубрить тести. Це різниця? Ну години розподілили в бік тупизни. Це різниця? В принципі може й різниця. В гірший бік.
А я ще раз повторюю. Ніяких змін, які б змінили ситуацію в школі, не відбулося. І українська, і російська (наскільки я знаю) школи пруть по радянським рейкам. Ну, хіба що, не стало комсомольців і піонерів, так стараються щось придумати, поки не виходить.
А щось такого, що змінило б відношення до школи - не відбувається. Були спробі, навіть у Смілі - ліцей, гімназія... Навіть толк був у перші роки. А зараз і ці школи фактично зрівнялись з загальноосвітніми, наскільки я знаю.
Цитата
Земляк
0 #8 Земляк 11.12.2019, 19:51
В статті йде мова про радянську, а не про російську школу. Відчуй різницю.
Цитата
Олександр К.
0 #7 Олександр К. 10.12.2019, 20:21
Земляк "Та в нас вже нічого від СРСР не залишилось."
Зміни, про які ви пишете - чисто декоративні. А по суті не помінялося нічого, хіба що в гіршу сторону. А суть залишилася. Подивіться на Ютубі ролик "Чем существенно отличается российская школа от немецкой". Наша школа від російської відрізняється мало.
Цитата
Земляк
+3 #6 Земляк 09.12.2019, 17:15
Олександр К.- "поки що у нас ніяких серйозних змін в порівнянні з СССР немає..."
Та в нас вже нічого від СРСР не залишилось.
Ні системи оцінки знань, ні переліку предметів та почасової нагрузки, ні підручників, ні екзаменаційної системи, ні фінансування, ні відношення до вчителів і т.д. ...
Ой, залишилось - побудовані в радянський час школи.
Цитата
Олександр К.
+5 #5 Олександр К. 09.12.2019, 11:33
Думаю, що цифри не зовсім чесні. Набагато більше учнів просто не здатні освоїти шкільну програму. В СССР, та і зараз у нас, вчителя можуть покарати за погану успішність учнів. Тому вчителі зацікавлені, щоб цифри були кращими. Хоча деяка вина учителя в цьому може бути, але без кардинальних змін нічого не покращиться.
1)не повинно бути класів по 30 і більше учнів. Оптимально 10-15. Тоді вчитель може приділити увагу кожному учню. Особливо в молодших класах.
2) обов'язкова середня освіта - шкідливий міф. Для тих, хто ледве засвоїв таблицю множення - інтеграли ні до чого.
Можливо треба брати приклад з Германіі, де існують школи різних рівнів. Не тягнеш у загальноосвітній - переведуть у більш просту школу. І це не вирок - можеш вчитися краще - доведи. Про це довго можна писати. Але поки що у нас ніяких серйозних змін в порівнянні з СССР немає. Кажуть грошей не вистачає. Та при такому підході їх і не буде.
Цитата
ХХ
+1 #4 ХХ 06.12.2019, 17:10
Це путін виноват.
Цитата
Ольга
+9 #3 Ольга 06.12.2019, 13:03
Все закономерно: вся система образования (программы, система преподавания, отношение учителей) направлены на то чтоб люди были неграмотны. Государству не нужен умный народ, тупыми легче управлять.
Цитата
Михайло
0 #2 Михайло 05.12.2019, 17:50
А що таке? В чому проблема? Може запитаємо у наших вчителів? чи тет мабуть більше питання до генетики. До генетики усіх і дітей і батьків і вчителів.....
Цитата
Людмила
+11 #1 Людмила 05.12.2019, 17:37
То в усьому винувата радянська математична система освіти? Пані не помітила, що її вже давно немає? Пані "забула" про економічні й соціальні проблеми школи, які тільки множаться? То хоча б зазирніть у скучнючі підручники, написані канцелярською мовою, важкою для дітей. Бо і дорослий не завжди розуміє, про що ж питають у тій задачі (
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

metalobaza

Дійові особи

Ігор РАБОТЕНКО

rabotenko

  

Про перехід смілян на індивідуальне опалення

 

Сергій ТАРАН

Taran

 

Про запаси Держрезерву

 

 

Валентин Бугрим

Bygrum

 

Про злочинне підвищення цін на продукти харчування

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

booked.net

 

Політика
Незважаючи на карантин, у Смілі щодня скликають сесії міської ради та відбуваються скандали

19 березня 2020, 16:45

2020 03 19 sesiya123

Попри те, що сьогодні міський голова Сміли Олексій Цибко святкує День народження, депутати не захотіли зробити йому подарунок – провести сесію міської ради.


Економіка
У березні бюджет Сміли недоотримає 8 мільйонів гривень

20 березня 2020, 17:31

2020 03 20 budgetУ березні-квітні міський бюджет Сміли може недоотримати більше 8 млн грн.


Суспільство
Журналіст Валентин Чернявський висміяв протикоронавірусний флешмоб священників московського патріархату

29 березня 2020, 14:18

2020 03 26 svachenuk

У Черкасах журналіст Валентин Чернявський, після того як священники московського патріархату на пікапі освячували місто, борючись з коронавірусом, подзвонив митрополиту Черкаському і Канівському Софронію, представившись патрульним Віктором Короненком.


Цікаво
Черкащанка з інвалідністю шиє косметички

29 березня 2020, 15:41

2020 03 10 symka

Черкащанка Наталія Давиденко шиє косметички та сумочки на замовлення.


Афіша
Сьогодні буде концерт та урочиста хода на честь Т.Шевченка

10 березня 2020, 10:22

2020 03 10 vhanyvanakob

10 березня у Смілі відбудуться офіційні заходи на честь вшанування Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка.