Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

У Куцівці вшанували Тодося Осьмачку

2019 05 17 osmachka

 

Вчора у Куцівці громадськість вшанувала пам’ять відомого на весь світ поета Тодося Осьмачки, який народився і жив в цьому селі.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила наша землячка – письменниця Валентина Коваленко, уродженка Самгородка.
«Сьогодні – день Вишиванки співпав із днем народження геніального поета зі Смілянщини Тодося Осьмачки. У його рідному селі Куцівці відбувся пошанівний захід, куди прибули шанувальники поета з околишніх районів, а також – із Києва, Білої Церкви», – зазначає пані Валентина.
І додає, з учора у мене гостювали нащадки Осьмачок: онука рідної сестри Тодося – Валентина, та Володимир Осьмачка, онук рідного поетового брата Харитона, зі своєю дружиною Любою Козир.

 

2019 05 17 osmachka1


«Під час урочистостей у Куцівці було вручено літературну премію імені Тодося Осьмачки поету і науковцю із Києва Миколі Слюсаревському. Презентувала перед земляками і я свою книгу-дослідження про родовід поета «Русалко з куцівських ярів». Подарувала у музейний куточок, присвячений Осьмачці, схему родового дерева Осьмачок-Лукіїв», – розповідає Валентина Коваленко.
За її словами, отець Василь здійснив традиційну відправу в Куцівській церкві, де вінчалися батьки поета і де його хрестили.
Також з шанувальниками творчості поета учасники заходу обговорили подальші дії щодо достойного відзначення наступного року ювілею – 125-річчя від дня народження Тодося Осьмачки, зокрема, й організацію створення його музею.
«Вдячна усім, хто долучається до популяризації імені митця, якого знищила радянська влада за його глибинну українську поезію і відкриту позицію проти ворогів України», – підсумовує письменниця Валентина Коваленко.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Ірина Хроменко

Khromenko

 

Про те, як у Тернівці організували конкурс «Учитель року - 2020»

 

Віктор ОВЧАРЕНКО

Ovcharenko

 

 

Про Смілу і Дубай

 

 

Олексій ЦИБКО

Tsubko

 

Про письмову фіксацію усіх інцидентів

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Новим головою ОДА став Роман Боднар

04 листопада 2019, 15:00

2019 11 04 golova

Сьогодні в нашій області змінили голову ОДА. Замість Ігоря Шевченка, який керував регіоном з 31 липня, призначили Романа Боднара.


Економіка
Посадовці звітують, що економіка Сміли зростає (відео)

21 жовтня 2019, 13:26

2019 10 18 economiks

На бюджетній комісії начальник управління економіки Олександр Плакса звітував про підсумки Програми соціально-економічного розвитку міста у першому півріччі цього року.


Суспільство
Смілянських дітей запрошують на новий гурток з чирлідингу

12 листопада 2019, 16:26

2019 12 13 lider

Цього року у ЦДЮТ працює новий гурток чирлідингу «Like»


Цікаво
255 років тому в Україні було знищено Гетьманство

11 листопада 2019, 18:24

2019 11 11 getman 

10 листопада 1764 року, указом російської імператриці Катерини ІІ, останній Гетьман України Кирило Розумовський був позбавлений посади, водночас була відновлена робота Малоросійської колегії на чолі з генерал-губернотором Петром Румянцевим.


Афіша
У Смілі проведуть Кубок Черкащини із східного танцю «SHAGANE»

07 листопада 2019, 09:26

2019 11 06 aisha

9 та 10 листопада у Смілі, у МБК, Українська асоціація виконавців східного танцю разом із школами східного танцю «Ізмір» та нашою смілянською студією «Aisha»