Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Афіша

У Смілі планують запровадити соціальний супровід людей, хворих на ВІЛ

У Смілі хочуть за бюджетні кошти залучити соціального працівника для супроводу людей, що живуть з ВІЛ.
Про це інформує «Провінція», посилаючись на БО «Від серця до серця».
Нині відбувається узгодження бюджетів та пошук фінансування на оплату праці соціального працівника.
Микола Стуженко, начальник відділу охорони здоров’я міста Сміла, на початку року відвідав тренінг «Організація надання соціальних послуг у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу за рахунок бюджетних коштів» під час якого було представлено успішний досвід впровадження соціального замовлення, який впроваджувала БО «Від серця до серця» у Каневі та Канівському районі.
За результатами навчання, керівник вирішив перейняти позитивний досвід та запровадити соціальний супровід у місцевому кабінеті «Довіра».
«Під час тренінгу ми побачили позитивні результати роботи введення соціального працівника до медичного закладу, а саме: збільшується виявлення людей, які мають ВІЛ, зменшується відрив від лікування тих, хто уже приймає АРВ-терапію. У лікувальному закладі постійно є людина, яка спілкується із клієнтами, слідкує за вчасним прийомом терапії. Водночас, це розвантажує роботу медиків, які в силу своєї завантаженості, не в змозі забезпечити якісний супровід. Ми плануємо, закуповувати послуги соціального супроводу у ВІЛ-сервісних організації, адже вони мають чималий досвід у цій сфері та можуть працювати за програмою рівний-рівному, що підвищує ефективність супроводу», - зазначає Микола Стуженко.
Кабінет «Довіра» діє на базі Смілянської міської поліклініки, нині тут перебуває на обліку більше 200 осіб. За даними Черкаського обласного центру СНІДу, один із найвищих рівнів захворюваності на СНІД зареєстровано також у Смілі – це 33,9% осіб на 100 тис. населення.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Пенсіонерам нарахують додаткові 1200 грн щомісяця: хто отримає підвищення вже у вересні

17 серпня 2026, 15:21

Пенсіонери, які мають право на спеціальні надбавки або понаднормовий страховий стаж, уже у вересні отримають підвищені виплати. Держава нарахує щомісячну доплату у розмірі 1200 гривень, і це стане частиною планового коригування пенсій, спрямованого на підтримку людей із низькими доходами в умовах зростання витрат.


Суспільство
Вже у четвер Черкащину знову накриє спека

19 серпня 2026, 06:35

З 12 серпня погода на Черкащині стала мінливою. Середній температурний фон коливається від 22-24 º до 17-19 º, спекотні дні змінюються теплими та комфортними.


Цікаво
Церква святих апостолів Петра і Павла - духовне серце Східниці

17 серпня 2026, 17:34

2026 08 17 shidnЦерква святих апостолів Петра і Павла — це не просто архітектурна перлина Східниці на Львівщині, це її жива душа, яка крізь століття оберігає спокій карпатського краю. Хоча сучасні мури храму звели на зорі XX століття, історія цього намоленого місця сягає набагато глибше у віки.


Афіша
На футбольному полі згадають Артема: у Смілі відбудеться матч пам’яті

14 серпня 2026, 16:24

2026 08 14 artemЯк повідомили організатори, 23 серпня о 10:00 на стадіоні «Юність» відбудеться пам’ятний футбольний матч на честь 19-річного Артема Маслюка.