Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Афіша

Голова СБУ Василь Грицак вручив черкаським співробітникам ключі від 18 квартир

Під час робочої поїзди в нашу область голова СБУ вручив співробітникам обласного управління ордери на вісімнадцять квартир у відремонтованому сімейному гуртожитку.

 

2018 05 17 ключи

 

2018 05 17 ключи1


«Украй важливо, що у час неоголошеної війни Служба за підтримки керівництва держави, органів місцевого самоврядування та небайдужих меценатів робить все можливе для соціального захисту співробітників», ‒ наголосив Василь Грицак.
Для керівництва Служби принципово, що житло у першу чергу отримають учасники антитерористичної операції.
«Ми докладатимемо всіх зусиль, щоб цей архаїчний термін «черга на житло» вийшов з нашого лексикону», ‒ запевнив колектив очільник СБУ.
Також під час робочого візиту в нашу область голова СБУ Василь Грицак передав у Каневі музею Тараса Шевченка унікальні архівні документи про Володимира Науменка, видатного дослідника творчості Кобзаря.
Про це «Сміла.ua» повідомила прес-служба обласного управління СБУ.
В архіві СБ України містяться унікальні матеріали, що можуть пролити світло на маловідомі сторінки минулого.
«Ми проводимо постійну роботу зі зняття грифів із засекречених радянськими спецслужбами архівних матеріалів», ‒ підкреслив голова Служби. Оприлюднюючи ці документи, СБ України сприяє відновленню історичної справедливості.
«Гібридна війна РФ має на меті знищити нашу ідентичність, стерти минуле та позбавити майбутнього», ‒ наголосив Василь Грицак.
За його словами, російські спецслужби діють за давно розробленим сценарієм. «Як і сто років тому перекручують події, лицемірно маніпулюють фактами, а всіх незгодних намагаються знищити», ‒ додав він.
«Шевченко був пророком ще тоді, попереджаючи про підступність «наших братів», - зауважив голова СБУ. Від моменту свого народження тоталітарний радянський режим нещадно боровся з українською інтелектуальною елітою. Тому чимало видатних діячів потрапило в жорна цієї машини смерті. Нам важливо пам'ятати імена патріотів, які відстоювали наше право на вільний розвиток та національну унікальність», ‒ зазначив очільник Служби.
За його словами, однією із таких знакових для України постатей є Володимир Павлович Науменко ‒ видатний педагог, науковець, культурний та громадський діяч, поборник культурної самобутності українців. Він був однією із найбільш прогресивних та впливових постатей свого часу. Співробітники спецслужби віднайшли архівно-кримінальну справу № 232 проти Володимира Науменка і передали її копію музею. «Володимир Науменко, який зробив значний внесок у збереження та популяризацію творчого доробку Тараса Григоровича Шевченка, був арештований, а вже наступного дня розстріляний та похований катами у загальній могилі разом з іншими жертвами більшовиків», ‒ повідомив Василь Грицак.
Керівник музею Мар’ян Піняк подякував голові Служби та висловив зацікавленість щодо подальшої співпраці з архівом СБУ щодо відновлення правдивої історії про Шевченка, Чернечу гору, музею і людей, які зробили багато для увіковічення пам'яті Кобзаря.
На переконання Голови СБУ, передані архівні матеріали будуть корисні не лише з точки зору дослідження процесу зародження та розвитку шевченкознавства, але й через призму вивчення історії національного руху в Україні.
Представники Служби також передали музею відеофільми щодо причетності російських військових до терактів в Маріуполі та Волновасі.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Пенсіонерам нарахують додаткові 1200 грн щомісяця: хто отримає підвищення вже у вересні

17 серпня 2026, 15:21

Пенсіонери, які мають право на спеціальні надбавки або понаднормовий страховий стаж, уже у вересні отримають підвищені виплати. Держава нарахує щомісячну доплату у розмірі 1200 гривень, і це стане частиною планового коригування пенсій, спрямованого на підтримку людей із низькими доходами в умовах зростання витрат.


Суспільство
“Пакунок школяра”: скільки родин уже отримали виплати і як скористатися програмою

18 серпня 2026, 17:25

2026 08 18 pakУ серпні в Україні почали виплачувати кошти за державною програмою “Пакунок школяра”.


Цікаво
Церква святих апостолів Петра і Павла - духовне серце Східниці

17 серпня 2026, 17:34

2026 08 17 shidnЦерква святих апостолів Петра і Павла — це не просто архітектурна перлина Східниці на Львівщині, це її жива душа, яка крізь століття оберігає спокій карпатського краю. Хоча сучасні мури храму звели на зорі XX століття, історія цього намоленого місця сягає набагато глибше у віки.


Афіша
На футбольному полі згадають Артема: у Смілі відбудеться матч пам’яті

14 серпня 2026, 16:24

2026 08 14 artemЯк повідомили організатори, 23 серпня о 10:00 на стадіоні «Юність» відбудеться пам’ятний футбольний матч на честь 19-річного Артема Маслюка.