Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Афіша

Понад 3600 українських родин, чиї домівки знищила росія, зможуть придбати нове житло

 

 

Понад 3600 українських сімей, чиї домівки були знищені внаслідок російської агресії, отримають можливість придбати нове житло. Уряд спрямує понад 5,1 млрд грн на фінансування житлових сертифікатів у межах державної програми єВідновлення.

Кошти залучили від Банку розвитку Ради Європи у співпраці з Урядом Італійської Республіки в межах проєкту HOME. Фінансування передбачає компенсації громадянам за житло, знищене внаслідок війни.

За словами міністра Віталія Безгіна, завдяки новому фінансуванню понад 3600 родин зможуть придбати нові оселі замість зруйнованих. Він також наголосив, що міжнародна підтримка залишається одним із важливих джерел фінансування компенсацій за знищене житло.

Фінансування надходитиме двома рівними траншами до кінця 2026 року. Перші 2,5 млрд грн мають надійти найближчим часом після завершення необхідних бюджетних процедур. Кошти перерахують власникам житлових сертифікатів відповідно до черги на фінансування в системі Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

 

На що можна використати житловий сертифікат

 

Власники сертифікатів можуть придбати житло як на первинному, так і на вторинному ринку. Також кошти можна спрямувати на інвестицію в нове будівництво, придбання земельної ділянки, на якій розташоване житло, або частки у праві власності на нього.

Це вже третє фінансування програми в межах співпраці з Банком розвитку Ради Європи. Угоду про нове фінансування підписали у червні під час Конференції з відновлення України URC-2026 у Гданську.

У межах двох попередніх кредитних угод із БРРЄ загальним обсягом 200 млн євро у 2024–2025 роках на програму спрямували 9,35 млрд грн. Завдяки цим коштам понад 6100 родин, які втратили житло через війну, вже придбали нові оселі. Це дало понад 15,7 тисячі українців можливість повернутися до життя у власному житлі.

Загалом програма єВідновлення працює вже понад три роки. За цей час понад 88 тисяч українських родин отримали житлові сертифікати на загальну суму понад 112 млрд грн.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Валерія ЯНЕНКО

Про 35-річчя Незалежності України

 

 

Марина ДАНИЛЮК- ЯРМОЛАЄВА

Про те, що відмова Зеленського сказати хоч три слова у вечірньому відео про потужне очищення від корупції вельми показова

 

 

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Пенсіонерам нарахують додаткові 1200 грн щомісяця: хто отримає підвищення вже у вересні

17 серпня 2026, 15:21

Пенсіонери, які мають право на спеціальні надбавки або понаднормовий страховий стаж, уже у вересні отримають підвищені виплати. Держава нарахує щомісячну доплату у розмірі 1200 гривень, і це стане частиною планового коригування пенсій, спрямованого на підтримку людей із низькими доходами в умовах зростання витрат.


Суспільство
З 1 вересня 2026 року академічні стипендії студентів зростуть удвічі

25 серпня 2026, 16:29

З 1 вересня 2026 року українські студенти отримуватимуть удвічі більші академічні стипендії. Відповідні зміни до системи стипендіального забезпечення затвердив Кабінет Міністрів України за поданням Міністерства освіти і науки.


Цікаво
Наслідки російських ударів: чи виникне дефіцит товарів після атак на логістичні центри?

25 серпня 2026, 17:22

2026 08 25 defЦього місяця Росія завдала ударів по великих логістичних центрах торгових мереж. Через це в низці магазинів виникли перебої з постачанням, а покупці зіткнулися з порожніми полицями.


Афіша
На футбольному полі згадають Артема: у Смілі відбудеться матч пам’яті

14 серпня 2026, 16:24

2026 08 14 artemЯк повідомили організатори, 23 серпня о 10:00 на стадіоні «Юність» відбудеться пам’ятний футбольний матч на честь 19-річного Артема Маслюка.