Афіша
- Деталі
-
Суспільство
-
24 січня 2025, 10:28
З квітня 2024 року в освітній галузі розпочалося «Передпілотування» профільної середньої освіти (10-12 класи) для 30 шкіл-амбасадорів України.
Як розповідають на сторінці Смілянської загальноосвітня школи №11, вони - єдиний освітній заклад Черкащини, який розроблятиме й застосовуватиме нові освітні моделі та навчальні програми й стане ментором для інших пілотних академічних ліцеїв.
Наразі зазначають, Міністерство освіти й науки проводить навчання для керівництва «передпілотних» закладів та надає рекомендації щодо стратегії розвитку, визначення профілів, розробки курсів за вибором для учнів. Адже очікується, що старшокласники матимуть можливість обирати, що вивчати (згідно з проєктом Державного стандарту профільної середньої освіти, в 11 класі це 50% навчального часу). Курси за вибором будуть викладати як для поглиблення профілю навчання, який обрав учень / учениця, так і для загального розвитку.

Підготовка закладів відбувається на серйозному рівні. У стратегуванні ліцеям-амбасадорам допомагають: Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР); Міжнародний благодійний фонд savED; закордонні школи, які вже мають успішний досвід упровадження профільної освіти та можуть надавати консультації з різних питань.
В 11-ій школі зазначають, що робота з ними відбувається у два етапи. У червні-листопаді 2024 року їм допомагали розробляти стратегії розвитку закладу на наступні три роки. У листопаді — грудні 2024 року вже ознайомлювались зі мінами у старшій профільній школі згідно з новим Державним стандартом. Наразі, з січня по травень 2025 року
будуть працювати над створенням курсів / адаптуванням уже готових рішень. Повідомляють, завданням МОН і партнерів буде навчити вчителів створювати власні курси й допомогти їм розробити по 4 курси на кожну освітню галузь для 10 класу, які з вересня 2025 року будуть упроваджувати в пілотних ліцеях.
Результати пілотування варто очікувати у 2026–2027 роках. З 2027-го в Україні повноцінно запрацює мережа академічних ліцеїв, які пропонуватимуть учнівству вибір профілів, предметів та інтегрованих курсів та інтенсивно працюватимуть над профорієнтацією.
На сьогодні школа №11 вже має школу-партнера з Великобританії, повідомляють у смілянському закладі освіти.