Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Афіша

Пенсію українців прив’язали до стажу

Українці зможуть забезпечити собі необхідний для виходу на пенсію страховий стаж декількома способами, а ось час, з якого він буде нараховуватися, закріпили остаточно - це 1 липня 2000 року. Про це повідомляє «Голос столиці».
За словами експерта з питань соціальної політики інституту суспільно - економічних досліджень Маріанни Онуфрик, громадяни зможуть докупити стаж, складаючи відповідні договори з органами Державної фіскальної служби і, таким чином, самостійно доплатити за стаж роботи.
–Якщо ж людина не бажає доплачувати, або не має такої можливості, тоді у неї пенсійний вік піднімається автоматично. Тобто, якщо ви маєте менше 20 років, але більше 15, наприклад, 16 років ви платили внески до Пенсійного фонду, значить, ви маєте право вийти на пенсію в 63 роки. Якщо менше 15, отже, вже тоді з 65 років, – пояснює Маріанна Онуфрик.
Експерт каже, що для страхового стажу взяли показник в двадцять років тому, що відлік прив'язали до дати чіткого обліку працюючих українців. Раніше 2000 року зробити це було неможливо через те, що українці масово купували липові трудові книжки.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Кому нараховуватимуть мінімальне податкове зобов'язання за землю у 2026 році

04 серпня 2026, 17:27

2026 08 03 mpzГоловне управління ДПС у Черкаській області нагадало фізичним особам про особливості нарахування мінімального податкового зобов'язання (МПЗ) за земельні ділянки сільськогосподарського призначення.


Суспільство
Сміляни можуть долучитися до «Столу пам’яті» та вшанувати полеглих Героїв

11 серпня 2026, 16:28

2026 08 10 stil29 серпня, у День пам’яті захисників і захисниць України, відбудеться всеукраїнська акція «Стіл пам’яті». До неї можуть долучитися не лише заклади та організації, а й кожен охочий — у Смілі, інших містах України та навіть за кордоном.


Цікаво
У Дрогобичі можна піднятися на міську ратушу, а з неї просто неймовірний краєвид на місто і гори

11 серпня 2026, 17:53

2026 08 11 ratusha1Дрогобич — одне з тих міст, які, на думку мандрівниці Мар’яни Коваль, залишаються недооціненими туристами. Місто нагадує Львів своєю архітектурою, однак тут значно спокійніше й менше людей.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».