Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

У СКП «Комунальник» не вистачає техніки для роботи в зимовий період (фото, відео)

У СКП «Комунальник» не вистачає техніки для роботи в зимовий період (фото, відео)

Днями начальник управління ЖКГ Валентина Зборівська та фахівці управління відвідали машинний двір СКП «Комунальник», щоб ознайомитись...

В управлінні освіти перевіряють підготовку смілянських шкіл до нового навчального року

В управлінні освіти перевіряють підготовку смілянських шкіл до нового навчального року

Вже розпочалося інспектування шкіл і дитсадків міста з метою перевірки стану готовності навчально-виховних закладів до наступного навчального...

У Смілі шукають зниклого 15-річного підлітка

У Смілі шукають зниклого 15-річного підлітка

14 серпня до Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області звернулась жінка, яка повідомила, що її неповнолітній син Ілля Звєрєв, 2004...

Дітей без щеплень не пускатимуть до  шкіл і садочків

Дітей без щеплень не пускатимуть до шкіл і садочків

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки закликає батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні за Національним...

У Сердюківці перевірили боєздатність місцевих пожежників

У Сердюківці перевірили боєздатність місцевих пожежників

Днями у Сердюківці інспектори райвідділу ДСНС провели перевірку боєздатності місцевої пожежної охорони ТОВ "Українська елеваторна компанія" .

Серпень продовжує демонструвати лояльність до тепла

Серпень продовжує демонструвати лояльність до тепла

Черговий антициклон азорського походження наближається до Черкащини з Великобританії

Через свавілля орендарів ГЕС гине екосистема річки Рось

Через свавілля орендарів ГЕС гине екосистема річки Рось

У районі Корсунь-Шевченківського вмирає колись повноводна річка Рось.

Запроваджено карантин через нашестя кукурудзяного жука

Запроваджено карантин через нашестя кукурудзяного жука

Набіг західного кукурудзяного жука вперше зафіксовано у нашій області. Фахівці кажуть, що через масове нашестя крилатих ненажер запровадили...

Художній керівник «Перевесла» розповіла про колектив та розвиток смілянського театру

2019 03 24 pereveslo

 

Незабаром – 27 березня – відзначається Міжнародний День театру. У нас у Смілі теж є багато поціновувачів цього виду мистецтва, успішно працює народний аматорський театр «Перевесло».
Сьогодні, 24 березня, о 17.00 у МБК, з нагоди свята, смілянські актори покажуть поетичну драму-казку «Князівна Сміляна» за твором А.Горбівненкка.

 

2019 03 24 pereveslo2

 

Докладніше про акторський склад колективу нашого театру, про шлях створення і розвиток народного аматорського театру «Перевесло» розповідає його організатор та художній керівник театру Любов Терещенко.


ВІД ЗАДУМУ ДО ВТІЛЕННЯ
– Ідея створити театр з’явилася у мене фактично одразу після закінчення Канівського культурно-освітнього училища, у далекому 1985 році. Але так склалося життя, що за розподілом мені довелося працювати в селі. Спочатку в одному, потім, після заміжжя, в іншому, тому можливості реалізувати свої творчі задуми були обмежені. Але не дивлячись на труднощі, я не залишала спроби їх реалізувати. За кожним місцем роботи мені вдавалося знаходити однодумців і організовувати театральні гуртки. Назвати ці потуги театральною творчістю було б наївно, але вони стали міцним підмурівком мого досвіду.
Після того, як у 2003 році ми з сім'єю оселилися в Смілі, я влаштувалась на посаду культорганізатора міського будинку культури і з новими силами почала шукати можливості втілити в життя свої творчі задуми. Тоді в Смілі театру не було, ставилися невеликі мініатюри, витяги з вистав, але не більше. І коли, у жовтні 2010 року, завідувач міського відділу культури Ірина Іванівна Бобошко запропонувала мені посаду керівника театру малих форм, я, не задумуючись, погодилася.
Все довелося починати з нуля. Але уже за 2 місяці знайшлися люди, з якими ми й почали роботу. Вже у січні наступного року ми дебютували з уривками «Вечорів на хуторі біля Диканьки». Проба сил була успішною, і ми «замахнулися» на повноцінну театральну виставу. Вибір впав на твір Степана Васильченка «На перші гулі». Прем'єра цієї вистави відбулася восени 2011 року, й глядачі оцінили її позитивно. Цю прем'єру я і вважаю днем народження нашого театру.
Ідею назвати театр «Перевесло» подарував мій чоловік, - Анатолій Терещенко. Перевесло, як природнє зв’язуюче українських народних традицій, звичаїв, класичної та сучасної літератури і українського театрального мистецтва.
На фоні сірої буденності, коли розхитуються та руйнуються духовні основи нації, коли низькосортна, «проплачена попса» витісняє на задвірки вічні цінності, а очі багатьох співвітчизників замість доброти, привітності, глибини світяться грошовими еквівалентами, особливої актуальності набуває ініціатива відродження творчої спадщини.
Ми пробуємо ув'язати все це у своєрідний «сніп» з метою відродити у наших земляків любов до прекрасного.


ПРО КОЛЕКТИВ
Учасниками театру є люди різного віку та різних професій. Але всі вони фанати цього виду мистецтва. Серед них Ольга Тучинська, Оксана Козубенко, Любов Ткачук, Ольга Цибко – викладачі школи мистецтв.
Із захопленням ідею організації театру в місті Сміла зустрів голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України Володимир Ткаченко. Він, разом з керівником БФ ім. Тодося Осьмачки Ігорем Коваленком, допомагав у постановках та грав головні ролі в театрі.
Із вдячністю говорять в колективі про учасницю театру Марину Даниленко, яка крім гри в головних ролях, декорувала сцену та готувала костюми.
У роботі театру брали участь і жителі району. Один із них, виконавець головних ролей, випускник Канівського культосвітнього училища, Іван Чепурнй.
Серед піонерів театрального руху Сміли є і відомі у мистецькому середовищі постаті, такі як працівник СЕМЗ Віктор Хільченко, учасник багатьох конкурсів майстрів гумору України.
Поруч з досвідченими аматорами, освоюють ази майстерності і новачки, учнівська та студентська молодь Сміли.
Значний вклад у становлення колективу зробили завідувач навчальною частиною ЗОШ №16 Олег Довгий та директор міського парку культури та відпочинку Наталія Шпак.

 

2019 03 24 pereveslo1


ДОРОГА ДОВЖИНОЮ У СІМ РОКІВ
Від першої вистави до сьогодні колектив пройшов нелегкий, усипаний скоріше не трояндовими пелюстками, а стернею шлях. Та нас, не зважаючи на «доброзичливців», – це не зупиняє. Що ми маємо в «сухому залишку»? Збільшився колектив, поповнившись новими учасниками, в тому числі, молоддю. В’ячеслав Поліщук, Лариса Матвеєнко, Юлія Воркут, Володимир Черненко, Анна Ярошенко, Аліна Колесник, Вікторія Купрієнко, Максим Пархоменко, Олександр Зінкевич, Світлана Симоненко, Таїса Богатирьова, Діана Протас, Тетяна Щербина, Олена Яхненко, Владислав Коваленко, Аліна Курінна, Олексій та Оксана Скидан. Також у нашого колективу з’явився супутник – дитячий театр «Колосочок», який пробує сили поряд з дорослими. Більшість його складу – це вихідці з сімей учасників основного складу театру «Перевесло».


Сім років становлення від театрального гуртка до визнаного на Всеукраїнському рівні колективу
У доробку театру такі вистави: «Перші гулі», «Сватання», «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Як баби Яги казку рятували», «Чарівна криниця», «По-модньому», «В черзі за щастям», «Про Федота стрільця…», «Як кощей на Василині женився», «Українське Альфреско», «Шельменко-денщик» та ін.. Скриня репертуару вміщує одинадцять повноформатних вистав.
У скарбничці театру є роботи за творами Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Василя Шкляра та ін. з якими колектив брав участь в обласних заходах та отримував заслужене визнання та нагороди.Як приклад можна назвати композицію «Вертайся росою» за мотивами роману «Залишенець», яка зайняла третє місце на обласному огляді-конкурсі до 100-річчя Української революції.
Крім того театр має ряд тематичних доробок як то: «Я жінка, я Богом запалена свічка» – до Міжнародного жіночого дня та «Протистояння» – до Дня захисників України. Стає традицією до Дня театру дарувати смілянським глядачам свою виставу.
В ході проведення щорічних святкувань Дня міста колектив театру «Перевесло» радує смілян своїми костюмовано-театралізованими дійствами під відкритим небом (живі скульптури, костюмовані реконструкції життя міста періоду правління родини Бобринських).
Активно та послідовно популяризуємо народні традиції, звичаї та обряди шляхом щорічного проведення народних свят та гулянь у місті та Смілянському районі. Актори колективу є постійними учасниками різних мистецьких заходів та театралізованих дійств організованих міським відділом культури, як то традиційні «Василя та Меланки», «Новорічний вертеп», «Свято новорічної ялинки», «Івана Купала» та ін..
Два останні роки поспіль працюємовали з проектом «Резиденція св. Миколая», який дуже подобаєтьвся дітлахам та їх батькам та нажаль не був підтриманий.
Ще однією сторінкою діяльності нашого театру є участь в українсько-польській програмі «Школи сільського підприємництва в Україні» по розвитку зеленого туризму, де ми представлені проектом «Стежками княгині Яшвіль», презентація якого відбулася 2017 рокув м. Черкаси.
Колектив театру тісно співпрацює з БФ «Тодося Осьмачки» та є активним учасником щорічних заходів присвячених дню його народження в с. Куцівка. За творами Т. Осьмачки підготовлено літературно-музичні композиції «Божевільний геній» та «Прощання». З композицією «Божевільний геній» театр став переможцем обласного конкурсу «Свою Україну любіть».
За час від початку роботи ми отримали визнання на різних рівнях, від міського до всеукраїнського. З виставою «Про Федота стрільця» за поемою Л. Філатова колектив дебютував 2015 року на ХХ-му Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» та виборов три призові місця в різних номінаціях ставши дипломантами.
В історії театру була успішна спроба сил в іншій формі театрального мистецтва – театр одного актора з композиціє «Українське Альфреско» за мотивами творів Ліни Костенко. Це той резерв, який цікавий колективу та глядачу і обов’язково має розвиватися.
Сьогодні театр готує до показу такі вистави: «Шельменко денщик», «День редиски», «В усьому винен гороскоп».
Маємо власну, активну сторінку в соціальній мережі ФБ.
Театр «Перевесло» надає шефську допомогу громаді с. Сунки в підготовці та проведенні сільських святкових заходів.
Колектив співпрацює з: ГО «Територія гідності», БФ «Патріотична Смілянщина», ГО «Поклик предків», школою танців «Соната», школами мистецтв №№ 1, 2, фолькльорним колективом народної пісні «Намисто», зразковим танцювальним колективом «Сміляночка» та її керівником Васильєвою Л. І., колективом козацької пісні «Заграва», Смілянським КХТ, вокальними колективами Бузуківського, Гречківського та М. Яблунівського клубів, Смілянською центральною бібліотекою ім. Олени Журливої. А ще зараз ми активно співпрацюємо з Центром дитячої та юнацької творчості Смілянської районної ради. вихованці гуртків ЦДЮТ виступають з нашими акторами, радують глядачів дитячими танцями і піснями. Особлива співпраця з театром слова «Дзеркало» - керівником якого є наша акторка Таїса Богатирьова. Сподіваємось, що всі разом ми втілимо у життя ще багато цікавих проектів.
З початку російської агресії в Криму та на сході України, колектив активно долучився до волонтерської діяльності. Зібрані від виступів кошти (більше 10 тис. грн) були передані на матеріальну допомогу воїнам-землякам.
Крім того учасники театру брали участь в декількох поїздках з концертними програмами на передову.
Постановою колегії Департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації № 1 від 03.08.2018 року театру «Перевесло» присвоєно звання «народний аматорський театр ».
Відтепер наш колектив носить офіційну назву «Народний аматорський театр «Перевесло» Смілянського міського Будинку культури» (художній керівник Терещенко Любов Іванівна).
Це додало нам творчої наснаги та впевненості у власних силах. Ми шукаємо нові форми, приростаємо новими учасниками, серед яких: Ірина Артушенко, Наталія Березій, Людмила Моровик, Сергій Мариняк, Даша Прохорова, Анна Зайченко, Оксана Чуйко, Олена Печериця.
Театр відкриває для себе нові теми, нові сценарії.Всі учасники намагаються донести свої творчі надбання до глядача. Підготували та показали на святкуванні Дня міста вуличну версію поетичної драми-казки нашого земляка-гумориста А.Горбівненка «Князівна Сміляна». На цій виставі наша з ним співпраця не закінчується. Плануємо зробити виставу для дітей від 2 до 4 років, у якій маленькі глядачі та їх батьки змогли б брати акторську участь.
Для мене, як керівника, цікаво залучити до театру дітей учасників творчого колективу, відданих сцені.
Доробком 2018-19р.р.є: вистави «Князівна Сміляна» та «Старий рік- бешкетник», літературно-музичні композиції «Голодомор1932-33р.р. – помста за свободу», «День Гідності та Свободи», «Україна – це рай» та театралізовані святкові дійства «Купальські вогні», «Новорічні пригоди».
Творчий колектив «Перевесла» не цурається шефської допомоги. Так, протягом року у Сунківському сільському будинку культури, Смілянській ЗОШ №6 та дитячому садочку с. Плоске було проведено розважально-ігрові програми для дітей та дорослих.
Зараз колектив працює над молодіжною психологічною виставою «Серце» і двома виставами для різного віку - «Чотири жінки одного Івана» та «Гороскоп».

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олексій Давиденко

Давиденко

Про склад депутатського корпусу Смілянської міської ради

 

Валентина Зборівська

Зборівська

Про роботу управління житлово-комунального господарства Сміли

 

Володимир Ховайба

Ховайба

 

 

Про розвиток громади

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Суд вимагає продовжити встановлювати результати виборів у 198 ВО

19 серпня 2019, 12:23

 2019 08 08 OVK

Попри те, що 5-го серпня ЦВК визнало само висуванця Сергія Рудика обраним від 198-го округу народним депутатом України, Верховний суд визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про результати виборів на 198-мому окрузі, зобов'язавши ЦВК "продовжити дії щодо встановлення результатів виборів".


Економіка
Смілянські бізнесмени отримали майже 500 тисяч гривень за нові робочі місця

22 серпня 2019, 13:24

2019 08 19 grochi

З початку року 64 смілянським бізнесменам, які співпрацюють з міськрайонним центром зайнятості, виплачено 485,6 тис. грн. за працевлаштування безробітних на нові робочі місця.


Суспільство
У СКП «Комунальник» не вистачає техніки для роботи в зимовий період (фото, відео)

22 серпня 2019, 14:22

2019 08 22 perevirka

Днями начальник управління ЖКГ Валентина Зборівська та фахівці управління відвідали машинний двір СКП «Комунальник», щоб ознайомитись із підготовкою техніки до роботи в осінньо-зимовий період.


Цікаво
Місто-фортеця Тустань – ви маєте це побачити!

21 серпня 2019, 18:29

2019 08 20 tystan

Тустань вважають одним з семи чудес України. Їй немає аналогів за способом будівництва у цілому світі.


Афіша
У селах Смілянського району також відбудуться урочисті з нагоди Дня Незалежності України

22 серпня 2019, 09:50

2019 08 22 aficha1111

Сьогодні, 22 серпня, о 10.00-11.00 – у Смілянському міському будинку культури відбудуться виставки народно-прикладного мистецтва, 11.00 - урочисті районні заходи з нагоди 28-ї річниці незалежності України