Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

18 серпня 2019, 14:12
«ЧЕРКАЩАНИ» ремонтують зупинку «Зірка»

«ЧЕРКАЩАНИ» ремонтують зупинку «Зірка»

Акція «Зробимо Смілу кращою» у дії: минулими вихідними молодіжна спілка Смілянської міської організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ»...

У Попівці під час пожежі загинув чоловік

У Попівці під час пожежі загинув чоловік

У Попівці чоловік спалював суху траву і загинув.

Зіткнулися авто та рейсовий автобус, 3 людей загинули, а 5 – в лікарні

Зіткнулися авто та рейсовий автобус, 3 людей загинули, а 5 – в лікарні

У смертельному зіткненні зійшлися автомобіль «Daewoo Lanos» та рейсовий автобус «Черкаси-Миргород».

Яблучний Спас – пішло літо від нас

Яблучний Спас – пішло літо від нас

Сьогодні, 19 серпня, в Україні православні християни святкують Яблучний Спас, який символізує завершення літа та настання осені.

Знайшли причетного до зриву опалювального сезону в Смілі. Той каже, що не ховався

Знайшли причетного до зриву опалювального сезону в Смілі. Той каже, що не ховався

Правоохоронці затримали колишнього посадовця Смілянської міської ради, якого підозрюють у зриві опалювального сезону в місті Сміла у 2018 році.

Малосмілянське озеро – улюблене місце відпочинку не лише смілян

Малосмілянське озеро – улюблене місце відпочинку не лише смілян

Сміляни та жителі району полюбляють відпочивати біля озера у колишньому Малосмілянському кар’єрі. І не лише вони. Облюбували це мальовниче...

У хату заліз вуж

У хату заліз вуж

Справжній переляк пережила одна родина –мати з малими дітьми. Адже до них у хату заліз вуж.

До 1 вересня у Смілі нанесуть нову пластикову дорожню розмітку

До 1 вересня у Смілі нанесуть нову пластикову дорожню розмітку

Начальник відділу благоустрою управління ЖКГ Євген Хриптулов повідомив для сайту Сміла.ua, що у місті до 1 вересня обновлять дорожню розмітку...

Леонід Осадчий має одну із найбільших в Україні акваферм, де вирощують африканських сомів

"З мене всі сміялися, бо ніхто не вірив, що можна так вирощувати африканських сомів. 2012 року я був другий чи третій в Україні, у кого вийшло", - говорить 37-річний Леонід Осадчий. Має одну із найбільших в Україні акваферм.

 

2019 02 10 сом 

Автор: Gazeta.ua

Підприємство розташоване на покинутому цегельному заводі за 10 км від Жашкова на Черкащині. Від обласного центру туди їхати автобусом розбитими дорогами майже 5 год.

 

 

Чому вирішили відкрити акваферму?

У мене було хобі – ставкове господарство. Вирощував коропа і товстолоба. 2010 року на Різдво із батьками дивилися телевізор і побачив, як у Європі вирощують рибу на аквафермах. Захотілося спробувати. 2012-го побудував невеликий окремий басейн на ставку. Найгірше, що спочатку для риби не було спеціалізованих кормів. Доводилося купувати багато тюльки – від 100 до 500 кілограмів на місяць. Тоді вона була ще дешева – 8-10 гривень за кілограм. Також не було спеціального обладнання, конкретних інструкцій роботи. Все своїми ґулями набивали. Зараз на ринку є французька компанія-виробник кормів, яка має філію у Корделівці Калинівського району Вінницької області. Випускають гранульований корм, постачають допоміжне спорядження для годування риби.

 

2019 02 10 сом1 

Автор: Gazeta.ua
У 5 басейнах вирощують осетрів різного віку.


Де брали перших сомів?

У професора Кутіщева із Херсонського аграрного університету. Він їх вирощував. Першу тисячу сомів замовив у нього. Вибрав цей вид, бо риба недорога і живуча, не хворіє. Африканський сом має 8 вусів і легені, замість зябр. Рибина росте до 3-5 кілограмів. За структурою тіла як наші соми, а за смаком – кращі. М'ясо не схоже на рибу. Наче курку їси. Гарний копчений або в консервах.

Африканському сому не потрібно багато кисню у воді, тому можна досягти високої щільності риби в басейні – до 600-800 кілограмів на кубічний метр. Він виринув, хапнув повітря і в воду. Африканський сом може дихати киснем і жити без води близько доби чи навіть двох на суші, якщо йому не буде холодно. Одного разу привіз живого сома кумові. Він увечері покинув рибу на кухні. Вночі із дружиною прокинулися від шуму. Думали, що злодій заліз. Кум вибіг із рушницею у кухню, а там сом вибрався з мішка, заліз у сміттєве відро і скрізь порозтаскував сміття. Іншого разу сом прожив два тижні у душовій, де його випадково забули.

Скільки вирощуєте риби?

До 50 тонн на рік. Можу 100-120, але немає потреби - не продам. Раніше давав рекламу, а зараз працюю лише на постійних клієнтів.

Яких умов потребує сом?

Теплої води не нижче +25…+27°С. Якщо холодніше +20°С – перестає їсти, а при +13…+15°С – гине. Воду грію дровами. Купую КАМАЗ із причепом за 12-13 тисяч гривень. Вистачає зимою на місяць. У басейнах є теплоізоляція. Якщо температуру не підтримувати, то вся риба загине.

Буває соми загризають свого ж. У них конкуренція. Хочуть знищити більшого за себе. Коли намагався очистити воду, щоб була прозора, то загризали більше. У каламутній воді не так бачать.

 

2019 02 10 сом2 

Автор: Gazeta.ua
Африканського сома годують 2 рази на день. Малих сомиків кожні 2-4 години


Куди збуваєте сомів?

Найбільше беруть на ринки у Київ і Одесу. Продаю оптом по 55 гривень за кілограм. Заробітку майже немає, бо собівартість – 37 гривень. Люди звикли до коропа, тому попит не скрізь добрий. Найкраще продається літом, коли немає іншої ставкової риби. Осінь-зима – продажів практично немає. Із супермаркетами не співпрацюю. Не подобається, що потрібно возити малі об'єми риби і ждати гроші по місяцю. Пробував здавати сома на консерву. Вийшла дуже шикарна. Але виробник чомусь продавати на прилавки так і не пустив. Не знаю, що сталося.

Скільки потрібно вкласти, щоб зробити акваферму?

Потрібно близько 300 тисяч доларів. У мене таких грошей відразу не було. Виклав таку суму десь за перші роки роботи.

Коли бізнес може себе окупить?

Перші два роки я працював добре. Сомів гарно їли в Горлівці на Донбасі, люди були звиклі. З часів війни продажі впали на 70 відсотків.

 

2019 02 10 сом3 

Автор: Gazeta.ua
У басейнах із африканськими сомами температура води не нижча +25 градусів. Чистити басейни не потрібно, бо стоять фільтри на механічну і біологічну очистку


Чи велика конкуренція на українському ринку?

Є до десятка великих акваферм, де вирощують африканських сомів. Останні роки почали з'являтися маленькі. Якщо мені везти у якийсь невеликий райцентр 50-70 кілограмів, то я не буду за це братися. Тому люди вирощують на місці і там продають. Ставлять вищу, ніж в мене ціну, по 80 гривень за кілограм. Конкуренція в такому випадку майже не відчувається, тому ситуація на ринку для виробників комфортна.

Що робите кожного дня на фермі?

Осетра годую кожних 4 години, сома – 2 рази на день. Малих сомиків кожних 2-4 години. Слідкую, щоб була потрібна температура води. Чистити басейни не потрібно, бо стоять фільтри на механічну і біологічну очистку води.

Намагаюся нікого на ферму не пускати. Співпадало, що як тільки хтось чужий приходив, то до вечора були пригоди – то щось зламається, то риби більше, ніж треба здохне. Африканський сом переживає стрес, всього боїться. Хтось чужий зайшов – може не захотіти їсти.

 

 2019 02 10 сом4

Автор: Gazeta.ua
Басейни із африканськими сомами йдуть на кілька метрів під землю. Повітря в приміщенні вологе, як у тропіках


Чому вирішили вирощувати ще осетрів?

Мені подобається ця риба. Планую отримувати чорну ікру. Потрібно чекати цього 7 років. Не знаю ще, чи буде попит в Україні. Зараз кілограм ікри коштує близько 300 доларів китайської, буває продають по 500-1000. В Україні є небагато виробників, але вони всі стараються орієнтуватися на експорт у Європу.

Нещодавно робив УЗД 1600 осетрам. Платив за кожне 20 гривень, щоб дізнатися, самка чи самець. Це видно лише після 3 років. Це важливо, бо 7 років годувати самок і самців дорого. Так самців можна поступово продавати і перекривати затрати на корм.

Якщо вирощувати осетрів на м'ясо, то бізнес буде нерентабельним. Собівартість кілограма осетра 140 грн, середня ціна реалізації – 160 грн, а треба ще зважати й на природний відбір.

 

2019 02 10 сом5 

Автор: Gazeta.ua
Аквафермер Леонід Осадчий вирощує осетрів на чорну ікру.


Рибний бізнес перспективний в Україні?

Ні, і не буде перспективним, поки працюватимуть браконьєри. Влада це мало контролює. Все домовлено, ділиться. Немає сенсу навіть охорону ставити. Хлопці такі майстерні, що сітки ставлять, навіть у воду не залазять.

Риби зараз на ринку достатньо, але в людей не на все є гроші.

 

 2019 02 10 сом6

Автор: Gazeta.ua
Басейни із осетрами на аквафермі прикрашає банер із їх зображенням.

Як цей бізнес працює в Європі?

Знайомий розказував, що там на 5 ставках, що по 100 гектарів кожен, працює один працівник. Його задача: під'їхати трактором до кормороздатчика, завантажити корм і поїхати на ставок – вивантажити. Все. Поняття охороняти ставок – немає. Там не лізуть. Менталітет інший. У нас люди звикли красти.

Допомоги від держави отримати не реально. Мабуть, вони в цьому не зацікавлені.

Чим ще заробляєте на життя?

Я маю майстерню, де робимо ковані вироби: ворота, хвіртки, будь-що. Я за спеціальністю майстер художнього кування. Вчився 12 років. Закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, потім коледж імені Адальберта Ерделі та Львівську академію мистецтв. У майстерні роблю ковані вироби за оригінальними проектами. Сам роблю дизайн, все малюю, потім виковуємо і відправляємо замовнику. Насправді, раніше було більше і серйозніші замовлення. Робили 15 зварників і 4 ковалі. Зараз лише 3 працівники. Хочемо пережити цей поганий час. Стогнемо. 10 років тому мав шанс переїхати в Канаду. Людина готова була вкинути 2-3 мільйони доларів, щоб я відкрив там фірму із художнього кування. Я відмовився, бо захотів бути вдома, мав амбіції. Зараз не поїхав би, бо не хочу все це покинути.

 

Джерело: "Газета по-українськи"

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Тарас Висоцький

vusocjiu

 

Про соціальну відповідальність і розвиток громад 

 

Василь Латенко

latenko

 

Про те, що немає звідки брати гроші

 

 

Тетяна Шугар-Благодарна

Шугар Благодарна

 

Про екологію і свою відповідальність за шкоду природі

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Суд вимагає продовжити встановлювати результати виборів у 198 ВО

19 серпня 2019, 12:23

 2019 08 08 OVK

Попри те, що 5-го серпня ЦВК визнало само висуванця Сергія Рудика обраним від 198-го округу народним депутатом України, Верховний суд визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про результати виборів на 198-мому окрузі, зобов'язавши ЦВК "продовжити дії щодо встановлення результатів виборів".


Економіка
Чи можливе у Смілі запровадження електронного квитка

15 серпня 2019, 11:45

2019 08 16 reklama

Великі міста України намагаються запустити систему електронного квитка. Окрім очевидних переваг у зручності використання для пасажирів та знищення корупційної складової у системі транспорту, цей спосіб модернізації не дуже дорогий.


Суспільство
«ЧЕРКАЩАНИ» ремонтують зупинку «Зірка»

19 серпня 2019, 13:23

2019 08 19 zirka

Акція «Зробимо Смілу кращою» у дії: минулими вихідними молодіжна спілка Смілянської міської організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» разом з небайдужими містянами розпочала ремонт зупинки «Зірка».


Цікаво
Чи зможуть українці вільно розпоряджатися чорноземом?

17 серпня 2019, 15:36

2019 08 15 zemla

Президент Володимир Зеленський заявив, що вже за рік в Україні з'явиться ринок землі. До слова, наразі він існує у всіх розвинених країнах окрім Північної Кореї, Венесуели, Куби та Таджикистану. Немає його і в Україні.


Афіша
Центральна міська бібліотека організовує два творчих вечори

15 серпня 2019, 17:30

2019 08 13 aficha

У Центральній міській бібліотеці імені Олени Журливої 16 серпня о 14.00 відбудеться ювілейний творчий вечір