Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

Стрічка новин

es

 

 

710 60 без адреси

 

Суспільство

20 мільйонів інвестують у відновлення заповідника «Трипільська культура»

2020 08 13 invest

 

Більше 20 мільйонів гривень вкладуть німецькі меценати у реконструкцію історико-культурного заповідника «Трипільска культура», який міститься на Черкащині в селі Легедзине Тальнівського району.
Як повідомляють в ОДА, угоду про співпрацю між заповідником, облдержадміністрацією, головою правління «ПроКредит Банк» Віктором Пономаренком й фірмою «Капарол» підписали у Легедзиному.
За словами директора історико-культурного заповідника Владислава Чабанюка, заповідник працює вже 18 років. Під музей переобладнали старе приміщення ФАПу. У 2006-2007 роках будівлю частково реконструювали. Відтоді інших робіт не проводили, втім фонди постійно розширювали. З часу заснування тут зібрали одну з найбільших колекцій артефактів трипільської культури: більше 80 тисяч одиниць зберігання із майже 60 поселень України.
«Черкащина дуже багата на історико-культурну спадщину, Трипільська культура – найдавніший, досить потужний археологічний культурний пласт. До складу заповідника входить найбільші поселення, які є в світі і які розташовані саме на території Уманського, Звенигородського та Тальнівського районів– наголошує пан Владислав.
І додає, на території Черкащини є два величезних поселення трипільців у селі Майданець, площею 350 гектарів, та Тальянках – у 450 гектарів. Вони отримали назву протоміста, там постійно проводяться розкопки та наукові дослідження протягом багатьох років.

 

2020 08 13 invest1


«Заповідник «Трипільска культура» має стати осередком популяризації трипільської культури не лише в Україні, а й у світі», – переконаний голова ОДА Роман Боднар.
Він каже, що осучаснене приміщення, облаштована територія, дійсно цікавий музейний та науковий комплекс допоможуть у цьому. Підтримати заповідник фінансово зголосилися меценати з Німеччини. Вони інвестують сюди понад 20 мільйонів гривень. Проект розрахований на 2 роки.
«Вражає унікальність, сила, світова важливість цього місця. А ще –неоціненість пам’ятки, бо бюрократичні коловороти тривалий час не дозволяли реконструювати приміщення. Зараз же тут стрімко ведуться будівельні роботи», – наголошує голова ОДА.
І уточнює, лише вдумайтеся: Трипільська культура – це перша землеробська культура світу. Тут, на Черкащині, найдавніші проміста на території всієї Європи, їм більше 5 тисяч років. Із 19 протоміст на Черкащині – 18. Зараз пам’ятки заповідника подані на включення до складу об’єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
«Захоплююся роботою керівника заповідника Владислава Чабанюка, нинішня подія і успіх закладу – його заслуга. Зараз у музеї утеплюють приміщення, облаштовують систему водопостачання та каналізації, замінюють систему опалення. У 2021-му продовжать ремонт підвального приміщення, монтаж експозиційного музейного обладнання, створять музейну кінозалу, благоустрій території та автостоянки», –зазначає Роман Боднар.
Він говорить, що невід’ємний подальший крок – промоція. Бо треба більше розповідати про такі українські скарби. Черкащина має посісти чільне місце у загальнодержавній програмі #Мандруй_Україною.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

che1

 

kosmetolog

 

Дійові особи

Тетяна НІКІТЕНКО

NikitenkoTetana

 

кандидат у депутати до Черкаської обласної ради від ВО

 

Анатолій ТЕРЕЩЕНКО

TereshchenkoNEW

 

Пам’ятаємо, поминаємо…

 

 

Ніна ПЛЯСУНОВА

Plyasynova

 

З Днем працівників дошкілля

 

 

AZK MIG

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутатська більшість передала міському голові важливе Звернення

02 вересня 2020, 10:32

2020 09 03 ZV1

Сьогодні знову скликають сесію міської ради, яка має відбутися о 16.00.


Економіка
Білозірська сільська рада проводить аукціон з оренди землі

09 вересня 2020, 12:04

 

Білозірська сільська рада як організатор земельних торгів оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди земельної ділянки


Суспільство
Ліцей «Лідер» на 7-му місці серед усіх шкіл Черкаської області

25 вересня 2020, 17:21

2020 09 25 reutung1

За рейтингом загальноосвітніх шкіл Черкаської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2020 року, смілянський ліцей «Лідер» посів сьоме місце серед 300 шкіл Черкаської області. А серед шкіл Сміли «Лідер» отримав І місце.


Цікаво
Хрещатик був замінований і зірваний радянськими військами при їх відступі з Києва.

25 вересня 2020, 18:35

2020 09 26 vubyx

У ці дні, 24 вересня 1941 року, в окупованому гітлерівцями Києві на Хрещатику пролунав перший вибух, який зруйнував будинок № 28.


Афіша
На «Локомотиві» клуб собаківництва проведе змагання

25 вересня 2020, 09:34

2020 09 23 pes

У Смілі цієї неділі на стадіоні «Локомотив» відбудеться цікаве й видовищне дійство.