Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Суспільство

У смілян зменшилась кількість інсультів

2019 11 06 insylt

 

За 9 місяців 2019 року у нашому місті у порівнянні з минулим роком кількість випадків інсульту знизилась з 215 до 184. Це досить позитивна тенденція, - вважає міський невролог Костянтин Паньов. Проте він наголошує, що причиною інсульту може бути гіпертонічна хвороба (по місту за 9 місяців 2019 року вперше виявлено 125 випадків проти 246 випадків, як було у 2018 році). Тому профілактика гіпертонічної хвороби є профілактикою інсульту.
Наявність частого головного болю, який іноді супроводжується запамороченням, нудотою, мигтінням «мушок» перед очима, носовими кровотечами, повинна спонукати звернутися до лікаря і виміряти АТ, оскільки ці скарги можуть бути проявом артеріальної гіпертонії (АГ). Однак слід пам’ятати, що у половини пацієнтів це захворювання починається безсимптомно.
Підвищення АТ – це фактор ризику розвитку захворювань серцево-судинної системи – інфаркту, інсульту, ІХС та передчасної смерті. Що ж потрібно робити, щоб знизити підвищений АТ.
У першу чергу необхідно змінити спосіб життя та постійно контролювати рівень АТ. Якщо призначене медикаментозне лікування, слід чітко виконувати рекомендації лікаря та вимірювати тиск двічі на день – вранці і ввечері.
Існує ряд правил, яких потрібно дотримуватись для отримання реальних цифр АТ. Вимірювати тиск можна стоячи, сидячи або лежачи. У однієї людини рівень тиску в різних положеннях може суттєво відрізнятися. Порівнюють результати вимірювань в однакових положеннях. Зазвичай тиск вимірюють в положенні сидячи. На лівій і правій руках тиск може відрізнятися, тому один раз тиск потрібно виміряти на обох руках, встановити, на якій руці він вищий, і надалі вимірювати на руці з вищим тиском.
Вимірюють АТ в спокійних умовах, після 5 хвилинного відпочинку.
Прагніть уникати впливу шуму, вібрації, повного сечового міхура, наявності болю, збудження та ін..
Протягом години перед вимірюванням не можна палити і вживати каву, після остатнього прийому їжі повинно пройти не менше 1-2 години.Оптимальна поза -- сидячи на стільці, зпершись на спинку в розслабленому стані, ноги не схрещувати.
Манжету встановити на рівні серця. Нижній край манжети повинен знаходитись на 2-3 см вище ліктьової ямки. Гумова трубка, що з’єднує манжету з апаратом і грушею, повинна розміщуватися з внутрішнього боку руки.
Рука, на якій проводять заміри, повинна бути вільгою від одягу (сорочку і светр потрібно зняти, а не закочувати рукав), випрямленою, лежати догори долонею на підставці (можна на кулаку або долоні іншої руки).
Головка стетоскопа не повинна торкатися манжети або трубок.
Під час вимірювання АТ не можна розмовляти.
Повторне вимірювання можна проводити не частіше ніж через 2 хвилини після попереднього.
Зазвичай рекомендується вимірювати тиск двічі з інтервалом у 2 хвилини.Слід пам’ятати, що рівень АТ, виміряний під час візиту до лікаря може бути вищим від рівня АТ, виміряного вдома.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Анатолій ТЕРЕЩЕНКО

Thereschenko

 

Про незаконно розміщені тимчасові споруди в Смілі

 

Олег МІЩЕНКО

Mishchenko

 

Про недоліки у роботі поліцейських

 

 

Микола Прокоф'єв

Prokofev

 

Про процедуру отримання монетизації пільг

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Новим головою ОДА став Роман Боднар

04 листопада 2019, 15:00

2019 11 04 golova

Сьогодні в нашій області змінили голову ОДА. Замість Ігоря Шевченка, який керував регіоном з 31 липня, призначили Романа Боднара.


Економіка
Посадовці звітують, що економіка Сміли зростає (відео)

21 жовтня 2019, 13:26

2019 10 18 economiks

На бюджетній комісії начальник управління економіки Олександр Плакса звітував про підсумки Програми соціально-економічного розвитку міста у першому півріччі цього року.


Суспільство
У Ташлику відзначили хліборобів за сумлінну працю

18 листопада 2019, 17:29

2019 11 18 nagoroda

У Ташлику вітали тамтешніх трудівників з Днем працівників сільського господарства.


Цікаво
Спогад про Олену Антонів, першу дружину В’ячеслава Чорновола

18 листопада 2019, 18:28

 2019 11 18 batku

17 листопада, день народження моєї мами Олени Антонів. Якби в 1986 році її життя трагічно не обірвалося, зараз вона б могла відзначити свої 82-ті уродини


Афіша
У Смілі проведуть заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів, Дня Гідності і Свободи

18 листопада 2019, 12:27

2019 11 18 aficha

Міські культурні заходи цього тижня, в основному, присвячені трагічній даті - у суботу, 23 листопада, в Україні відзначається День пам'яті жертв голодоморів 1932-33 рр..