Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

28 травня 2020, 18:26

 

CENTR

 

Суспільство

У смілян зменшилась кількість інсультів

2019 11 06 insylt

 

За 9 місяців 2019 року у нашому місті у порівнянні з минулим роком кількість випадків інсульту знизилась з 215 до 184. Це досить позитивна тенденція, - вважає міський невролог Костянтин Паньов. Проте він наголошує, що причиною інсульту може бути гіпертонічна хвороба (по місту за 9 місяців 2019 року вперше виявлено 125 випадків проти 246 випадків, як було у 2018 році). Тому профілактика гіпертонічної хвороби є профілактикою інсульту.
Наявність частого головного болю, який іноді супроводжується запамороченням, нудотою, мигтінням «мушок» перед очима, носовими кровотечами, повинна спонукати звернутися до лікаря і виміряти АТ, оскільки ці скарги можуть бути проявом артеріальної гіпертонії (АГ). Однак слід пам’ятати, що у половини пацієнтів це захворювання починається безсимптомно.
Підвищення АТ – це фактор ризику розвитку захворювань серцево-судинної системи – інфаркту, інсульту, ІХС та передчасної смерті. Що ж потрібно робити, щоб знизити підвищений АТ.
У першу чергу необхідно змінити спосіб життя та постійно контролювати рівень АТ. Якщо призначене медикаментозне лікування, слід чітко виконувати рекомендації лікаря та вимірювати тиск двічі на день – вранці і ввечері.
Існує ряд правил, яких потрібно дотримуватись для отримання реальних цифр АТ. Вимірювати тиск можна стоячи, сидячи або лежачи. У однієї людини рівень тиску в різних положеннях може суттєво відрізнятися. Порівнюють результати вимірювань в однакових положеннях. Зазвичай тиск вимірюють в положенні сидячи. На лівій і правій руках тиск може відрізнятися, тому один раз тиск потрібно виміряти на обох руках, встановити, на якій руці він вищий, і надалі вимірювати на руці з вищим тиском.
Вимірюють АТ в спокійних умовах, після 5 хвилинного відпочинку.
Прагніть уникати впливу шуму, вібрації, повного сечового міхура, наявності болю, збудження та ін..
Протягом години перед вимірюванням не можна палити і вживати каву, після остатнього прийому їжі повинно пройти не менше 1-2 години.Оптимальна поза -- сидячи на стільці, зпершись на спинку в розслабленому стані, ноги не схрещувати.
Манжету встановити на рівні серця. Нижній край манжети повинен знаходитись на 2-3 см вище ліктьової ямки. Гумова трубка, що з’єднує манжету з апаратом і грушею, повинна розміщуватися з внутрішнього боку руки.
Рука, на якій проводять заміри, повинна бути вільгою від одягу (сорочку і светр потрібно зняти, а не закочувати рукав), випрямленою, лежати догори долонею на підставці (можна на кулаку або долоні іншої руки).
Головка стетоскопа не повинна торкатися манжети або трубок.
Під час вимірювання АТ не можна розмовляти.
Повторне вимірювання можна проводити не частіше ніж через 2 хвилини після попереднього.
Зазвичай рекомендується вимірювати тиск двічі з інтервалом у 2 хвилини.Слід пам’ятати, що рівень АТ, виміряний під час візиту до лікаря може бути вищим від рівня АТ, виміряного вдома.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

Петро АБАЖЕЙ

Abazeu

 

 

Про майно громади

 

 

Ігор РАБОТЕНКО

Robotenko

 

  

 

Про те, що не треба втягувати КП Смілакомунтеплоенерго у розборки депутатів

Максим СОРООЧАН

Sorochan new

 

Про державні свята і національну пам’ять

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Економіка
З початку року область сплатила до бюджету 4,3 мільярди

07 травня 2020, 17:30

2020 05 06 podatok

Платники податків Черкащини за чотири місяці цього року сплатили до бюджетів усіх рівнів 4,3 млрд грн податків та платежів, що на 446 млн грн більше, ніж за відповідний період року минулого.


Суспільство
Конфлікт затягується – знову не відбулась сесія міської ради (відео)

28 травня 2020, 16:29

 2020 05 28 sesssiyz

Знову якесь дежавю – на заплановане третє пленарне засідання 122-ої сесії міської ради, яка розпочалась ще 6 квітня і яку досі не можуть закінчити – не з’явилась більшість депутатів.


Цікаво
Історія узвозів Черкас

28 травня 2020, 18:26

2020 05 23 yzviz5

У Черкасах є декілька особливих вулиць, де творилася історія міста.


Афіша
Сьогодні буде вебінар «Опустелювання України: чи можна його зупинити?»

20 травня 2020, 14:24

2020 05 20 vebinar

20 травня о 19.00 можна долучитися до безкоштовного вебінару «Опустелювання України: чи можна його зупинити?».