Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Політика

Смілянські медики розповідають про вакцину БЦЖ

 

Вакциною БЦЖ проводять щеплення від захворювання на туберкульоз. Це грізне захворювання викликається мікобактерією певного виду і є хронічною інфекцією. Одного разу оселившись в організмі людини мікобактерія вже ніколи його не полишає. Якщо дорослі люди з сильним імунітетом «тренуються» захищатися від туберкульозу щоденно під час спілкування з навколишнім середовищем, то для тренування дитячого імунітету для гідної зустрічі із шкідливим мікробом ми допомагаємо ввівши ослаблені справжні мікобактерії для реакції імунітету. Весь період перебування бактерій в організмі людини «тренується» імунітет дитини і змушує відбивати постійні атаки.
Згодом кількість вакцинних паличок в організмі зменшується і коли їх число стає вже таким, що вже не може зберігати напружений імунітет, тоді потрібна ревакцинація – введення додаткової дози вакцинних паличок. Поки в організмі живуть вакцинні палички, до тих пір організм захищений від патогенних. Головна особливість протитуберкульозного імунітету: імунна система напружено працює до тих пір, поки в організмі людини живуть і знаходяться інфекційні агенти.
Напруженість імунітету до туберкульозу показує нам щорічна проба Манту. Це іншими словами тест, що визначає, як імунні клітини змогли б «відбити атаку» справжніх мікобактерій. Саме тому, якщо проба Манту негативна (0-2мм) ми говоримо про те, що в організмі і патогенних і вакцинних бактерій немає, або їх дуже мало. А це означає, що імунітету теж немає і в будь-який момент ця порожня ніша може бути зайнята патогенними мікобактеріями із зовнішнього середовища. Значить таку дитину необхідно імунізувати.
Якщо ж проба Манту у щепленої дитини позитивна (5 мм і більше), то це означає що мікроби в організмі є в достатній кількості і вони будуть захищати дитину до тих пір, поки проба не стане негативною. Якщо ж така реакція у не вакцинованої дитини, або ж її приріст за рік у порівнянні до минулого результату склав більше 5мм, то тоді говориться про «віраж проби Манту». А це означає, що патогенні мікроорганізми встигли зайняти цю нішу і така дитина вважається тубінфікованою . Її потрібно обстежити, щоб виключити активні форми туберкульозуа і за необхідності для профілактики пролікувати до початку серйозного захворювання.
Саме тому вакцинація від туберкульозу проводиться в перші дні життя. Якщо ж з якихось причин вакцинація вакциною БЦЖ проведена в пологовому будинку не була, по перша вакцинація зможе бути зроблена після попередньо проведеної проби Манту і отримання негативного результату. Якщо ж реакція позитивна - то таку дитину щеплювати вже не будуть. ЇЇ організм вже встиг познайомитися з туберкульозом. Просто дитину регулярно обстежуватимуть і при необхідності проводитимуть профілактичне лікування – розповідає фельдшер кабінету здорового способу життя КНП «Смілянська міська поліклініка» Наталія Зінченко.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій АНАНКО

 

Про вимушене підняття податку

  

Юрій НЕЧИПОРЕНКО

 

Про важку ситуацію у смілянському бізнесі

 

Наталія Д’ЯЧЕНКО

 

Про штрафи за полив городів

 

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
З початку року область сплатила до бюджетів понад 6 млрд грн податків

09 червня 2021, 10:30

З початку року платники нашої області сплатили до бюджетів усіх рівнів
6,4 млрд гривень податків, зборів та платежів.


Суспільство
Новий завод обіцяють відкрити до кінця року

13 червня 2021, 14:18

2021 06 13 zavodПісля двох років перемовин та роботи з інвестором, компанія Aptiv готова взятися за запуск в нашому обласному центрі власного заводу. Його планують відкрити у Черкасах вже до кінця цього року.


Цікаво
У Чорнобильській зоні народилися лошата

13 червня 2021, 15:45

2021 06 12 loshataНа днях табун коней з 12 особин помітили на північній окраїні міста Чорнобиль


Афіша
Сусіди запрошують на культурологічний фестиваль “Kamianka Music Fest”

09 червня 2021, 15:25

2021 06 03 festЧетвертий щорічний культурологічний фестиваль просто неба “Kamianka Music Fest” проходитиме 19-20 червня як завжди в місті Кам’янка