Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Політика

Небезпечні відходи планують переробляти у Черкасах

 

У Черкасах мають намір реалізувати проєкт переробки небезпечних відходів. Для цього, як повідомила на брифінгу представниця Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, необхідно створити технологічний парк, де б можна було поступово формувати переробку окремих видів відходів, які нині отруюють довкілля. Черкаси ж обрано тому, що тут є можливості за підтримки місцевої фабрики агрохімікатів, яка належить компанії «UKRAVIT», запустити відповідну екологічну лінію.
Про це повідомляє видання “Урядовий кур’єр”.
Агентство ООН з промислового розвитку («ЮНІДО») в Україні, яке покликане сприяти впровадженню інноваційних ідей, готове допомогти в запуску екологічної лінії з переробки небезпечних відходів. Як зауважив представник «ЮНІДО» Андрій Костина, учасники проєкту нададуть для цього сучасне й сертифіковане промислове устаткування на технологічній лінії з переробки холодильників та морозилок, яка встановлюється вперше в світі. На виході одержать чистий метал, пластик, який може використовуватися в наступному виробництві.
Проєкт Закону України про управління відходами, який нині розглядається в другому читанні Верховною Радою, визначає правові, організаційні, економічні засади діяльності щодо запобігання утворенню, зменшення обсягів утворення відходів, зниження негативних наслідків від управління відходами, сприяння підготовці їх до повторного використання, рециклінгу і відновленню з метою запобігання негативному впливу відходів на здоров’я людей та навколишнє природне середовище. Облдержадміністрація, яка підтримує розробку такого проєкту, сприятиме його втіленню на основі нового закону та плану стратегічного розвитку області до 2030 року.
Тим часом міський голова Черкас Анатолій Бондаренко та низка депутатів міської та обласної рад на відкритому засіданні Національної платформи «Перспективи розвитку в Україні технологічних парків з перероблення відходів» висловили категоричну незгоду громади з подібним проєктом.
Як наголошували вони, розміщення на території міста Черкаси заводу з утилізації фреону та інших небезпечних відходів неприпустиме, адже з 1 жовтня 2019 року набрали чинності нові норми планування та забудови. Згідно з пунктом 14.2 державних будівельних норм розміщення підприємств та виробництв певного класу шкідливості в межах населених пунктів не допускається. Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження державних санітарних правил» не дозволяється будувати у межах населених пунктів і сміттєспалювальні заводи.
«Черкащина – це край Богдана і Тараса, а не могильник відходів з усієї України та навколишніх держав. Тут жити нашим дітям, тут нам працювати, і ми відстоїмо наше місто», — цю тезу з виступів представників громади присутні зустріли оплесками.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Олександр СКІЧКО

Запрошуємо всіх охочих на вакцинацію від Covid-19

Олена НЕЧИПОРЕНКО

 

 

"Під покровом Холодного Яру"

 

Лариса КОШОВА

 

Про другу дозу вакцини і вакцинацію вагітних

 

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
Працюючим пенсіонерам перерахували пенсії

15 червня 2021, 17:28

Пенсійний фонд перерахував пенсії працюючим пенсіонерам відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.


Суспільство
Смілянська влада вирішила боротись з корупцією

18 червня 2021, 16:25

2021 06 15 corupcУ міській владі почали переживати, чи не займаються чиновники і службовці корупційними діями


Цікаво
Наші земляки з Ташлика були послідовниками холодноярців

17 червня 2021, 18:34

2021 06 16 yarciУ листопаді 1945 року у селі Ташлик вісім юнаків до 24 років створили у рідному селі боївку «Комітет визвольного фронту України». Туди увійшли діти репресованих односельців


Афіша
На День фермера Настя Каменських безкоштовно виступить у Черкасах

17 червня 2021, 10:01

2021 06 17 nkСьогодні, 17 червня, відбудеться безкоштовний концерт української зірки NK в Черкасах