Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

17 вересня 2021, 17:24

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Дійові особи

Що потрібно знати про обов’язкове автострахування?

 

Автоцивілка - єдина страховка для водія в Україні, яка оформлюється в обов'язковому порядку при експлуатації наземного транспорту в межах країни. За відсутність поліса передбачена адміністративна відповідальність, а саме штраф до 850 грн. Сума часом дорівнює ціні самого поліса. Тому немає сенсу ігнорувати правила.


Принцип дії ОСЦПВ


ОСЦПВ - поліс, що покриває відповідальність водія перед третіми особами у разі дорожньої пригоди. Страховик компенсує збитки потерпілим замість винуватця: платить за ремонт транспорту та за лікування поранених, якщо такі є. Виплати відбуваються у встановлених межах:
   - 130 000 грн на майно;
   - 260 00 грн на життя.
Все, що буде понад норми, оплачує винуватець. Він же відновлює особистий автомобіль самостійно, якщо у нього немає добровільної страховки КАСКО. Щоб розширити ліміти по ОСЦПВ до 1000000 грн, можна докупити ДЦВ.


Скільки коштує автоцивілка


Ціна поліса не фіксована, а залежить від трьох основних чинників: тип транспортного засобу, об'єм двигуна, місто прописки власника ТЗ. Також важливу роль відіграє наявність пільг. Згідно зі статтею 13 Закону України «Про ОСЦПВ» такі категорії осіб мають право отримати знижку 50% на поліс:
   - Учасники війни;
   - Особи з інвалідністю II групи;
   - Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (I або II категорії);
   - Пенсіонери.
Щоб розрахувати, у скільки обійдеться автоцивілка в Черкасах, рекомендуємо скористатися онлайн калькулятором на агрегаторі.


Хто звільняється від покупки поліса


За чинним законодавством існують категорії осіб, які повністю звільняються від оформлення страховки, а саме:
   - люди з інвалідністю 1-ї групи;
   - водії авто, що перебувають у власності в людей з інвалідністю 1-ї групи;
   - учасники АТО і бойових дій.
При настанні страхової події з вини осіб даної пільгової категорії виплату проводить Моторно-транспортне страхове бюро України, а не страхова компанія.

 

Переваги електронної страховки


З 2018 року українські водії можуть користуватися електронною автоцивілкою. Це дозволяє не відвідувати відділення страховика, а здійснювати покупку в комфортних умовах за допомогою телефона або планшета. Однак онлайн - це ще й вигідна ціна. Чому так? У ланцюжку покупки не бере участь страховий агент, комісія якого закладена у паперовий бланк. Тобто водій з ходу економить 10%. Але це ще не максимум. Якщо усвідомлено підходити до вибору страховки, то вийде зберегти до 40% бюджету на страхуванні. Наприклад, слід враховувати наявність франшизи (частина коштів, яка не покривається СК. Вона лягає на плечі винуватця аварії. Страховка з нульовою франшизою дорожча), опції програми, рейтинг страховика. Беручи до уваги нюанси, можна підібрати надійний договір у співвідношенні ціна-якість.


Електронний - чи означає небезпечний?


Електронний поліс має таку ж юридичну силу, як і паперовий бланк. Відрізняються вони лише способом оформлення та зберігання. При перевірці поліцією водій може підтвердити актуальність страховки з екрана мобільного пристрою. Також дані по всіх автоцивілках доступні у відкритій базі МТСБУ. Щоб пройти перевірку, достатньо зробити запит за номером ТЗ або номером страховки на сайті.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юрій СЕГЕДА

 

624-річччя святкує славне місто Сміла

 

 

Валерія КОЛОМІЄЦЬ

 

Що робити, якщо у класі булінг

 

 

Валерія БАНДУРКО

Про ремонт доріг у Смілі і «Велике будівництво»

 

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Середня зарплата у штатних працівників – більше 10 тисяч гривень

14 вересня 2021, 16:25

Більше 10 тисяч гривень – така середня номінальна заробітна плата у нашій області штатного працівника підприємств, установ та організацій із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.


Суспільство
Незважаючи на дощ, Сміла драйвово відсвяткувала 624-ий День міста

19 вересня 2021, 12:07

2021 09 19 misto218 вересня сміляни святкували 624-ий День міста.
Працівники культури і представники міської влади, які організовували дійство, попрацювали на славу – незважаючи на погодні умови свято відбулося! І відбулося помпезно, драйвово, стильно, сучасно, вдало і на всі смаки.


Цікаво
Бібліотекарка з Тальнівщини створює унікальні картини із зерна

18 вересня 2021, 16:34

2021 09 18 kartiniНасіння і крупи – здавалося б, як з цього можна зробити витвір мистецтва. «Дуже легко, треба лише мати трішки терпіння, зусиль і фантазії», – стверджує жителька Легедзиного, що на Тальнівщині, Галина Мифодюк.


Афіша
У цю суботу Сміла святкуватиме 624-тий День міста

15 вересня 2021, 13:30

18 вересня Сміла святкуватиме 624-ту річницю з часу заснування міста Сміла.