Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

metalobaza

Стрічка новин

 

CENTR

 

Дійові особи

Домашній догляд за хворим на коронавірусну інфекцію

2020 04 02 doglad

 

Увесь світ завмер від страшної пандемії нової коронавірусної інфекції, люди в паніці, не знають що робити та як правильно вчинити. Та чи настільки страшний ворог, як його малюють? Що робити, якщо хтось із Ваших рідних все ж таки захворів?

Безумовно, у важких випадках хворого неодмінно госпіталізують і нададуть необхідне лікування, але якщо випадок не настільки важкий – пацієнта можуть відправити на ізоляцію та лікування в домашніх умовах. І умови в приміщенні, і рідні люди хворого мають бути усвідомлені та підготовлені до ізоляції. То що ж робити рідним та як правильно облаштувати умови для ізоляції? Давайте розглянемо.

Перш за все, родичі хворого мають поспілкуватись з лікарями та отримати всю необхідну інформацію про нову коронавірусну інфекцію, шляхи її передачі та цілком усвідомлювати всю відповідальність, яку вони беруть на себе, доглядаючи за хворим.

Далі необхідно дотримуватись таких правил та порад.

Підготуйте хворому окрему кімнату.
Знайдіть у Вашому будинку чи квартирі окрему, простору кімнату для хворого. Необхідно заздалегідь підготувати кімнату: прибрати всі зайві речі, аби зайвий раз не заходити в кімнату, зробити вологе прибирання, змочивши серветку в мийний засіб, та витерти насухо всі поверхні.

Пам’ятайте, перше правило – насухо витерті поверхні.

Після ізоляції хворого в окремому приміщенні, Ви можете дезінфікувати всі інші кімнати. Проте запам’ятайте ще одне правило – прибирання робити лише вологе. Рекомендовано постійно провітрювати всі приміщення в будинку.

Постільну білизну, ліки та посуд для хворого підготуйте окремо.
Для того, аби за кожної потреби не бігати по всьому будинку, краще зберіть всі необхідні ліки в одну коробку та перенесіть в ізоляційну кімнату.

Підготуйте окремий посуд для хворого та постільну білизну, аби лише він ним користувався. Що ж стосується миття посуду, то можна мити його в посудомийці, якщо там температура води вище 60 градусів. Якщо Ви миєте посуд вручну, то необхідно просто залити посуд окропом на кілька хвилин та вимити звичайним миючим засобом. Згодом вимийте та продезінфікуйте раковину.

Підготуйте окремий мішок для сміття в кімнаті для ізоляції.
Окреме сортування сміття не є обов’язковим, проте буде краще, якщо пакет зі сміттям буде щільно упакований та зв’язаний.

Використовуйте миючий засіб та дезінфікуючі засоби.
Не потрібно купувати спеціальні засоби, побутові дезінфікуючі засоби та миючі достатньо вбивають вірус.

Прибирання в кімнаті хворого.
Як вже зазначали, протирати поверхні потрібно миючим засобом та витирати насухо. Підлогу потрібно мити теж миючим засобом.

Провітрювання кімнати.
Це, мабуть, один із найважливіших пунктів. Провітрювання допомагає не просто впустити свіже повітря, необхідно зробити протяг, аби застійне повітря теж вийшло з кімнати. Хворого в цей період можна просто прикрити покривалом на кілька хвилин.

Провідування хворого в кімнаті.
Не бійтесь заходити до ізоляційної кімнати, увійдіть у становище Вашої рідної людини та підтримайте в такий момент. Необхідно обмежити кількість осіб, що будуть контактувати з хворим. Все, що Вам необхідно, аби безпечно перебувати в кімнаті – це рукавички, маска та бажано окуляри, наприклад, сонцезахисні. Окрім того, бажано забезпечити маскою і хворого, у випадку, якщо це дає йому дискомфорт, можна використовувати одноразові серветки та прикривати рот при кашлі та чханні. Вам необхідно пам’ятати правила використання маски: не доторкатись до маски під час її носіння, не поправляти її, знімати лише за резинки ззаду.

Запам’ятайте ще одне – уникайте контакту з біологічними рідинами хворого. Якщо є потреба догляду за ротовою порожниною чи дихальними шляхами, використовуйте одноразові маску та рукавички.

Як виходити з ізоляційної кімнати.
Тут все те ж саме тільки в зворотному порядку. Маску та рукавички обов’язково викинути в окремий мішок для сміття, окуляри вимийте з милом. Обов’язково вимийте ретельно руки та обличчя, як вийдете з кімнати. І все! Правда ж, нічого страшного, а Вашому родичу приємно, що Ви поруч.

Речі з кімнати хворого.
Бажано не виносити речі з ізоляційної кімнати, та якщо Вам все ж знадобляться речі – випрасуйте їх. Адже вірус гине при температурі вище 60° С. Є можливість зачекати – так і зробіть; немає такої можливості – просто протріть речі 70% спиртом.

Окремо зберігайте брудну білизну.
Вірус гине при температурі вище 60° С, тож прати необхідно саме при такій температурі. Проте ці речі Ви цілком можете прати разом із своїми.

Ванна та туалет хворого.
Обов’язково підготуйте окремі рушники та засоби особистої гігієни для хворого, прасуйте речі при температурі 60° С та вище. Що ж стосується ванни та туалету, щонайменше 1 разу на день слід мити та дезінфікувати їх поверхні. Для первинної обробки слід використовувати побутове мило чи миючий засіб, а згодом, після ополіскування, побутовий дезінфікуючий засіб.

Хороший сон та оптимізм.
Так, Ви не помилились, саме хороший сон – один із секретів швидкого одужання та гарного самопочуття. Добре спати має не лише хворий, а й той, хто за ним доглядає. І пам’ятайте – наш настрій і формує наш імунітет, тому побільше оптимізму!

І запам’ятайте ще одне – всі особи, які могли контактувати з хворим, є контактними. Саме таким особам необхідно контролювати стан свого здоров’я протягом 14 днів.

До контактних належать особи, які:

Надавали медичну допомогу хворому, відвідували пацієнта чи знаходились в одному ж приміщенні;
Працювали в одному приміщенні чи в близькості з хворим;
Пересувались спільно на одному транспорті;
Проживали в одному будинку в період 14 днів після виникнення симптомів у пацієнта.
І пацієнт, і особа, яка доглядає за ним, зобов’язані постійно перебувати на зв’язку з медичними працівниками. В свою чергу, медичний персонал повинен контролювати як дистанційно, так і за можливістю наочно перевіряти стан хворого та його контактних осіб.

Знайте, що при виникненні ускладнень у хворого або симптомів захворювання у контактної особи терміново потрібно попередити про це медичний заклад, де спостерігається хворий, та лікаря. Під час транспортування хворого або людини з подібними симптомами варто скористатись каретою швидкої допомоги чи власним автомобілем з привідкритими вікнами, якщо це можливо.

Та найважливіша порада – поменше паніки та більше обережності й чистого розуму!

Будьте здоровими!

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

Дійові особи

Рамазан ТАІБОВ

Taibov

 

 

Про міського голову

 

 

Максим СОРОЧАН

Sorochan new

 

Про те, яким повинен бути мер

 

 

Валерія БАНДУРКО

Bandyrko

 

 

Про День родини

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
До бюджету району зібрано 13714,3 тис.грн. власних доходів

12 червня 2020, 09:30

2020 06 12 bydzet

Наразі до місцевого бюджету нашого району мобілізовано 13714,3 тис.грн. власних доходів.


Суспільство
Цього літа у Смілянському районі втопилося три людини

12 липня 2020, 14:04

2020 07 11 potonuliКупальний сезон у самому розпалі, а, отже, кількість нещасних випадків на воді чи не щодня збільшується.


Цікаво
“Це тоді відбулося вторгнення”. 11 липня – роковини обстрілу українських позицій під Зеленопіллям “Градами” з РФ

12 липня 2020, 15:29

2020 07 12 napad

У суботу, 11 липня, Україна вшановує пам’ять військовослужбовців, які загинули в цей день 2014 року під Зеленопіллям на Луганщині.


Афіша
11 липня відбудеться фінал першого Кубку між футбольними командами ОТГ Смілянщини

10 липня 2020, 09:25

2020 07 07 futbol

11 липня о 17.00 на футбольному полі села Ротмістрівка відбудеться фінал розіграшу першого Кубку з футболу – 2020 між командами об’єднаних територіальних громад Смілянського району.