Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

 

Дійові особи

Краєзнавці згадували родину Симиренків, яка розбудовувала Україну

2020 02 27 myzeu

 

В обласній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулося засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина», темою якого було –«Симиренки: феномен одного роду».
Про родину славних земляків, успішних підприємців та меценатів, котрі вийшли з кріпаків і свого часу успішно розбудовували Україну, розповіли Василь Мельниченко, голова обласної організації НСКУ, професор Черкаського національного університуту імені Богдана Хмельницького та співголова клубу – Людмила Дядик, завідувачка відділом краєзнавства обласної бібліотеки.
Вони наголосили на тому, що завдяки зусиллям представників родини Симиренків на Черкащині зʼявилися паростки українського підприємництва та було закладено основи національної економіки – керівники торговельно-промислової фірми «Брати Яхненки-Симиренки» ще на початку XIX століття розробили та впровадили в життя унікальну модель господарювання, забезпечили добробут та соціальний захист своїм працівникам. Видатні українські підприємці Симиренки та Яхненки в 1840-х роках побудували на Городищині сучасні цукровий та машинобудівний заводи. Впродовж кількох десятиліть фірма «Брати Яхненки-Симиренки» була монополістом у виробництві та торгівлі цукром не лише в Російській імперії, а й на ринках Західної Європи.
Симиренки були заможними і щедрими людьми, тож вони фінансували видання майже усіх українських часописів, етнографічних та історичних наукових праць, надавали матеріальну підтримку українським науковцям, письменникам, художникам, артистам та громадським діячам. Наприклад, коштом Платона Симиренка видано «Кобзар» Тараса Шевченка.
Із цієї родини вийшли і відомі вчені-садівники – Левко та Володимир Симиренки, які виростили сорт яблуні – Ренет Симиренка.
Також на зібранні клубу «Моя Черкащина » почесний краєзнавець України Микола Борщ прочитав уривки зі своєї поеми «Платонів хутір – геніїв колиска», було переглянуто документальний фільм про родину Симиренків та тематичну книжкову виставку.
«Такі зібрання клубу краєзнавців Черкащини ми проводимо, як правило, раз у місяць. Але буває і частіше. Приміром, не так давно презентували фундаментальну книгу «Драбів і Драбівщина. Нариси з історії рідного краю» журналіста- краєзнавця Віктора Козоріза, який живе у Харкові, але не пориває звязків з малою батьківщиною», – говорить головний краєзнавець Черкащини Василь Мельниченко.
За його словами, вже найближчим часом краєзнавці Шевченкового краю планують провести презентацію чергового номера «Краєзнавство Черкащини». Потім у Богуславці черкаські краєзнавці збираються презентувати репринтне видання книги Михайла Максимовича «Українські народні пісні».
Нагадаємо, що 2020 рік Городищенська районна рада оголосила Роком родини Симиренків. Адже цього року 18 лютого виповнилося 165 років з дня народження Левка Симиренка,19 березня буде 185 років Василю Симиренку, 200 років Платону Симиренку та 230 років Федору Симиренку, основоположнику цього славетного роду .

На знімку: співголова клубу краєзнавців Черкащини Людмила Дядик, завідувачка відділом краєзнавства обласної бібліотеки імені Тараса Шевченка демонструє раритетне останнє прижиттєве видання «Кобзаря», видане у 1860 році коштом Платона Симиренка у Санкт- Петербурзі.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

Максим СОРООЧАН

Sorochan new

 

Про державні свята і національну пам’ять

 

 

Валерія Бандурко

Bandyrko

Про «Агро-Рось», найбільшого виробника сільськогосподарської продукції в Смілянському районі

Зоя Казанжі

KazanIu

 

Про відкриту й нахабну війну за наш мозок 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Сьогодні у Смілі планують провести дві сесії міської ради. НАЖИВО

21 травня 2020, 15:15

2020 05 21 ses

На четвер, 21 травня, о 15.00 заплановано провести третє пленарне засідання 122-ї сесії міської ради. А на 16.00 - позачергову 123-тю сесію.


Економіка
З початку року область сплатила до бюджету 4,3 мільярди

07 травня 2020, 17:30

2020 05 06 podatok

Платники податків Черкащини за чотири місяці цього року сплатили до бюджетів усіх рівнів 4,3 млрд грн податків та платежів, що на 446 млн грн більше, ніж за відповідний період року минулого.


Суспільство
В області розпочалися оперативно-профілактичні заходи «Мак-2020»

26 травня 2020, 17:21

2020 05 26 mak

Операція проводиться з метою виявлення та знищення незаконних посівів снодійного маку та конопель


Цікаво
Антикваріат, запонки з коштовностями, іранські килими, яхта: Медведчук опублікував декларацію

26 травня 2020, 18:34

2020 05 26 medvedchyk

Кум президента Росії та голова партії Опозиційна платформа — За життя Віктор Медведчук опублікував декларацію за 2019 рік, у якій, зокрема, вказав дохід у 60 млн грн та колекцію антикварних книг.


Афіша
Сьогодні буде вебінар «Опустелювання України: чи можна його зупинити?»

20 травня 2020, 14:24

2020 05 20 vebinar

20 травня о 19.00 можна долучитися до безкоштовного вебінару «Опустелювання України: чи можна його зупинити?».