Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

07 квітня 2020, 12:24

 

Дійові особи

Археологічні знахідки з Пастирського демонстрували у Музеї історичних коштовностей

2020 02 15 znaxidka

 

У Києві в Музеї історичних коштовностей України на минулих вихідних всі охочі мали змогу ознайомитися з археологічними знахідками біля села Пастирське.
Виставка сформована на основі досліджень, які свого часу проводив там Вікентій Хвойка, який започаткував археологію України і 170 років з дня народження якого відзначають у ці дні.
Як повідомляють у Музеї історичних коштовностей України, влітку 1898 року Вікентій Хвойка проводив археологічні дослідження біля села Пастирське Черкаського повіту Київської губернії. Ці роботи проводилися за фінансової підтримки Богдана Ханенка з метою наукового дослідження давньої історії Подніпров’я та наповнення експонатами експозиції Київського музею старожитностей та мистецтв, що тільки-но створювався.
В урочищі Галущине Вікентій Хвойка обстежив укріплене городище, споруджене ще за скіфських часів. Поряд він розкопав декілька курганів, в яких давні мешканці городища хоронили своїх володарів.
В одному з курганів Хвойка, окрім іншого, знайшов коштовні нашивні пластинки, що прикрашали урочисте жіноче вбрання. Зображення на пластинках були різноманітними. Це й улюблені скіфами образи звірів – олень та орел, що вполював велику рибу, й загадкові людські обличчя.
Зображення на чотирьох пластинках були незрозумілими і доволі таємничими, бо в обрисах вгадувалися крила, лев’ячі лапи та хвости і, навіть, людське обличчя. Пізніше Вікентій Хвойка записав про них у щоденнику: «золоті пластинки із штампованим зображенням людини, яка обіймає двох звірів».
Лише згодом, після нових розкопок та нових знахідок стало зрозуміло, що це зображення фантастичної істоти – крилатого сфінкса, відтвореного оригінальним чином: одночасно показано три проекції - анфас та у профіль з обох сторін, що створює ефект зображення істоти з двома тулубами.
До речі, наразі у Національному музеї історії України відкрито виставковий проект «Археологічні світи Вікентія Хвойки», де можна познайомитися з документами, що розповідають про життя видатного археолога і музейника, та з експонатами різних історичних епох, здобутими ним під час розкопок.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

Володимир Ховайбо

Xovauba

 

Про ситуацію з поширенням коронавірусу 

 

Людмила ЖИЖКА

Gigka

 

Про ремонт дороги в селі Макіївка

 

 

Вадим КОЗЛОВСЬКИЙ

Kozlovskiy

 

Про первинний огляд підозрюваної хворої на коронавірус в районній лікарні

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Сьогодні депутати зібрались на сесію міської ради (НАЖИВО)

06 квітня 2020, 11:18

2020 04 06 sesia

6 квітня об 11.00 розпочинається засідання сесії міської ради.


Економіка
Середньомісячна зарплата у Смілі – більше 9 тисяч гривень

04 квітня 2020, 12:55

2020 04 04 ZP

Про таке диво проінформував начальник управління економічного розвитку Олександр Плакса депутатів на засіданні постійної комісії міської ради з питань місцевого бюджету.


Суспільство
На провідних телеканалах України транслюють онлайн-уроки для 5-11 класів

07 квітня 2020, 17:28

2020 04 07 uroku

Відтепер, з 6 квітня, у будні, починаючи о 10:00, учні 5-11 класів із усієї країни мають змогу навчатися за 11 предметами


Цікаво
Голий і без маски: у київському Гідропарку понад десяток поліцейських затримали самотнього плавця (відео)

07 квітня 2020, 18:23

2020 04 07 cholovik

Чоловік, якого не впустили до "качалки" у Гідропарку, вирішив переплисти річку, щоб все-таки позайматися.


Афіша
Сьогодні буде концерт та урочиста хода на честь Т.Шевченка

10 березня 2020, 10:22

2020 03 10 vhanyvanakob

10 березня у Смілі відбудуться офіційні заходи на честь вшанування Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка.