Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Agro robota

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Дійові особи

Археологічні знахідки з Пастирського демонстрували у Музеї історичних коштовностей

2020 02 15 znaxidka

 

У Києві в Музеї історичних коштовностей України на минулих вихідних всі охочі мали змогу ознайомитися з археологічними знахідками біля села Пастирське.
Виставка сформована на основі досліджень, які свого часу проводив там Вікентій Хвойка, який започаткував археологію України і 170 років з дня народження якого відзначають у ці дні.
Як повідомляють у Музеї історичних коштовностей України, влітку 1898 року Вікентій Хвойка проводив археологічні дослідження біля села Пастирське Черкаського повіту Київської губернії. Ці роботи проводилися за фінансової підтримки Богдана Ханенка з метою наукового дослідження давньої історії Подніпров’я та наповнення експонатами експозиції Київського музею старожитностей та мистецтв, що тільки-но створювався.
В урочищі Галущине Вікентій Хвойка обстежив укріплене городище, споруджене ще за скіфських часів. Поряд він розкопав декілька курганів, в яких давні мешканці городища хоронили своїх володарів.
В одному з курганів Хвойка, окрім іншого, знайшов коштовні нашивні пластинки, що прикрашали урочисте жіноче вбрання. Зображення на пластинках були різноманітними. Це й улюблені скіфами образи звірів – олень та орел, що вполював велику рибу, й загадкові людські обличчя.
Зображення на чотирьох пластинках були незрозумілими і доволі таємничими, бо в обрисах вгадувалися крила, лев’ячі лапи та хвости і, навіть, людське обличчя. Пізніше Вікентій Хвойка записав про них у щоденнику: «золоті пластинки із штампованим зображенням людини, яка обіймає двох звірів».
Лише згодом, після нових розкопок та нових знахідок стало зрозуміло, що це зображення фантастичної істоти – крилатого сфінкса, відтвореного оригінальним чином: одночасно показано три проекції - анфас та у профіль з обох сторін, що створює ефект зображення істоти з двома тулубами.
До речі, наразі у Національному музеї історії України відкрито виставковий проект «Археологічні світи Вікентія Хвойки», де можна познайомитися з документами, що розповідають про життя видатного археолога і музейника, та з експонатами різних історичних епох, здобутими ним під час розкопок.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор ТАБУРЕЦЬ

Про роботу на обороноздатність країни

 

 

Олена МОНОВА

Про те, що війна завжди повертається туди, звідки прийшла

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

 

Про суть «мирних угод» в Стамбулі

 

 
 
Політика
Негайного відкриття реєстру декларацій не буде

06 вересня 2023, 17:32

2023 09 06 radaВчора Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9534, яким відновлюється електронне декларування. Однак негайного відкриття реєстру декларацій не буде. За цю правку народні депутати не проголосували.


Економіка
Вплив фінансової грамотності на розвиток малого бізнесу

26 лютого 2024, 17:36

2024 02 26 gramЩо є головним під час створення власної справи? Правильно, наявність капіталу, а тобто певної кількості коштів для вкладення в майбутній бізнес. Якою б унікальною не була ідея або як би багато дій задля досягнення мети ви не робили б, без інвестицій та грошей не обійтись.


Суспільство
Пройшовши пекло війни і після поранення продовжує працювати у лісовій галузі

18 березня 2024, 16:34

2024 03 18 lisnІсторію Сергія Петренка, демобілізованого воїна, розповіли у Спілці воїнів-лісівників України.


Цікаво
У прямому ефірі можна спостерігати за життям лелек Грицька та Одарки

18 березня 2024, 17:38

2024 03 18 lelekaНа Полтавщині знову запустили цілодобовий стрім з гнізда лелек. У прямому ефірі на YouTube можна спостерігати за життям лелек, яких звуть Грицько й Одарка.


Афіша
У Смілу завітає Горовий, щоб презентувати свої книги

15 березня 2024, 14:30

2024 03 15 zustrПисьменник, режисер, волонтер співак та автор телепроекту «Служба розшуку дітей», Руслан Горовий приїде у Смілу, щоб презентувати свою збірку оповідань.