- Деталі
-
07 січня 2023, 13:13
Наша землячка, смілянка, історик Тіна Пересунько є дослідницею культурної дипломатії України, вона наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського НАН України. Також Тіна засновниця Інституту Леонтовича. Вона досліджувала історію світової прем'єри "Щедрика" та світових гастролей хору Олександра Кошиця. Нещодавно взяла участь у створенні документально публіцистичного фільму "Щедрик проти "русського міру". Фактично була однією із авторів стрічки.
Тож про "Щедрика" Тіна Пересунько знає все. І доводить - у цієї пісні була далеко не лише культурологічна роль, а важлива дипломатична місія. Молодій українській державі тоді теж була потрібна зброя. Бо і на початку 20 століття Україна виборювала вчергове свою незалежність. Історія повторюється . Просто один-в-один.
Одна із тез перед інтерв'ю із Тіною на платформі Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ": "У рік повномасштабної російсько-української війни в Карнегі-холі в Нью-Йорку “Щедрик” 4 грудня зібрав 2800 глядачів на концерті “Ноти з України: 100-річне святкування “Колядки дзвонів” і ще майже 5 тисяч слухачів онлайн під час прямої трансляції. Перший успіх у США на цій же сцені був 1922 року. Співали тоді хористи УНР, яких відрядили промотувати незалежну державу Україну. Симона Петлюру – ініціатора того міжнародного концертного туру – у схвальних відгуках нідерландська преса перед тим називала залюбленим у мистецтво головнокомандувачем." Більше можна почитати за посиланням ТУТ.
Також не пошкодуєте і дізнаєтесь багато цікавого, передивившись декілька відео. Ми пропонуємо вам добірку лекцій Тіни Пересунько для Українського дому в рамках проєкту "Про українське" за посиланням ТУТ і ТУТ.
Власне, сам документальний фільм "Щедрик проти "русського міру" за посиланням ТУТ.
А інтерв'ю дослідниці на радіо "Марія" за посиланням ТУТ.
Повірте, час за переглядом промайне швидко. Вихідні дні вам на допомогу. Знання - це теж зброя. Наша історія варта того, шоб її знати.