Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Якби ви знали в яких умовах пломбір робився– він у вас би поперек горла став

 

 

Знову побачив в мережі фото пакета з молоком і булочки за шість копійок з питанням "А помнишь"... Не звернув би уваги, якби це не запостила якась 20-річна дівчина, яка про СРСР тільки від бабусі чула. А у бабусь пам'ять вибіркова. Вони про пломбір за 20 копійок добре пам'ятають…
Ну, і я нагадаю.
Ой, який смачний пломбір був. І багатих не було, і робота, робота у всіх була, і мотоцикл "Іж-Юпітер-Спорт" можна було купити в кредит. І "гаішники" честь віддавали. Черним "Волгам"...
Пам'ятаєш?
А пам'ятаєш, як пляшку шампанського по справці із ЗАГСа можна було купити тільки в магазині з іншої сторони цього самого ЗАГСа? А в гастрономе - ні-ні. Тому, що шампанське в гастрономе - це все рівно, що Снігова людина на Красній площі. Якщо хто не зрозумів, то не було в радянських магазинах шампанского. Ніякого!
А пам'ятаєш, як по справі з цього самого ЗАГСу продавали туфлі, а якщо ти "з вулиці" приходив - міг би поцілувати тугі боки резинових галош?
Не забув, як хлопці і дівчата подавали фіктивні заявки в ЗАГС просто для того, щоб отоваритися дефіцитом в магазині з зворотного боку ЗАГСу? Ах, туфельки на шпильках... Ах, костюмчик-троєчка...
А пам'ятаєш, як весілля святкувалися в "халабудах" або квартирах з самим і дешевим портвейном "Три топора", тому що на ресторани у радянського людини грошей не вистачало.
Про що б тобі, моя рідна «радянська людина» ще нагадати? А, знаю. Чому в СРСР курей, яких іноді, коли що особливо здорове в лісі дохло, продавали в гастрономах, причому попробуй ще чергу вистояти, називали "синенькі", пам'ятаєш?
І да. Пломбір радянський насправді був не радянський. Його рецептуру та обладнання для виробництва в 1936 році купив у США нарком харчової промисловості СРСР Анастас Мікоян. Але вже з 1962 року пломбір в СРСР за американським рецептом нічого загального не виробляв, його виробляли вже не за ГОСТУ, а за ТУ, безбожно фігачачи всередину пальмове масло.
І якщо б ви, сучасні молоді дівчата побачили в яких умовах цей пломбір робився, зберігався і продавався - він у вас би поперек горла став. М'яті вафельні стаканчики навалом в коробці без індивідуальної упаковки? Да що ви таке говорите!
Але дозвольте повернутися до головного питання дня. Для молоденьких, які спокійно зараз на будь-якому перехресті можуть купити колготи або чулки будь-яких "денов" по бажанню не зрозуміти, чому дівчата в СРСР подавали фіктивні заявки на вступ у шлюб...
На фото: 1979 рік, ще живий Леонід Ілліч Брежнєв. Весілля на відносно зажитному Кузбасі. Яка роскішна обстановка, і одяг молодих, і стіл просто ломиться... А посуда яка...

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Микола ТОМЕНКО

Історія України НЕ ОБОВ‘ЯЗКОВА?!

 

Олександр СКІЧКО

 

Ми це зробили!

 

 

Василь ЦИРІЛЬ

Щодо традицій та їх спотворення...

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Грошова допомога при народженні дитини 2023: порядок отримання

16 січня 2023, 16:28

2023 01 16 dopПри народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку від держави. Йдеться про грошові виплати, які буде нараховано та виплачено, незважаючи на воєнний стан, а також про «пакунок малюка».


Суспільство
Випускний для студентів-менеджерів у Смілянському коледжі

01 лютого 2023, 18:33

2023 02 01 sthtТрадиційний випускний – з участю численних гостей, батьків, викладачів, з квітами, усмішками і зворушливим спілкуванням відбувся у Смілянському технологічному фаховому коледжі НУХТ, повідомляють на сайті закладу.


Цікаво
У космос і назад лише за 8,5 хвилин

31 січня 2023, 18:28

2023 01 31 spaceКомпанія SpaceX опублікувала дуже ефектний ролик, який демонструє першу космічну місію 2023 року. На ньому можна побачити зліт та посадку ракети Falcon 9.


Афіша
Дитяча бібліотека запрошує відвідати виставку

10 січня 2023, 16:25

2023 01 10 vistНа початку січня Україна згадувала видатного українського поета Василя Стуса, якому б цьогоріч виповнилось 85 років