- Деталі
-
12 грудня 2022, 18:24

Знову побачив в мережі фото пакета з молоком і булочки за шість копійок з питанням "А помнишь"... Не звернув би уваги, якби це не запостила якась 20-річна дівчина, яка про СРСР тільки від бабусі чула. А у бабусь пам'ять вибіркова. Вони про пломбір за 20 копійок добре пам'ятають…
Ну, і я нагадаю.
Ой, який смачний пломбір був. І багатих не було, і робота, робота у всіх була, і мотоцикл "Іж-Юпітер-Спорт" можна було купити в кредит. І "гаішники" честь віддавали. Черним "Волгам"...
Пам'ятаєш?
А пам'ятаєш, як пляшку шампанського по справці із ЗАГСа можна було купити тільки в магазині з іншої сторони цього самого ЗАГСа? А в гастрономе - ні-ні. Тому, що шампанське в гастрономе - це все рівно, що Снігова людина на Красній площі. Якщо хто не зрозумів, то не було в радянських магазинах шампанского. Ніякого!
А пам'ятаєш, як по справі з цього самого ЗАГСу продавали туфлі, а якщо ти "з вулиці" приходив - міг би поцілувати тугі боки резинових галош?
Не забув, як хлопці і дівчата подавали фіктивні заявки в ЗАГС просто для того, щоб отоваритися дефіцитом в магазині з зворотного боку ЗАГСу? Ах, туфельки на шпильках... Ах, костюмчик-троєчка...
А пам'ятаєш, як весілля святкувалися в "халабудах" або квартирах з самим і дешевим портвейном "Три топора", тому що на ресторани у радянського людини грошей не вистачало.
Про що б тобі, моя рідна «радянська людина» ще нагадати? А, знаю. Чому в СРСР курей, яких іноді, коли що особливо здорове в лісі дохло, продавали в гастрономах, причому попробуй ще чергу вистояти, називали "синенькі", пам'ятаєш?
І да. Пломбір радянський насправді був не радянський. Його рецептуру та обладнання для виробництва в 1936 році купив у США нарком харчової промисловості СРСР Анастас Мікоян. Але вже з 1962 року пломбір в СРСР за американським рецептом нічого загального не виробляв, його виробляли вже не за ГОСТУ, а за ТУ, безбожно фігачачи всередину пальмове масло.
І якщо б ви, сучасні молоді дівчата побачили в яких умовах цей пломбір робився, зберігався і продавався - він у вас би поперек горла став. М'яті вафельні стаканчики навалом в коробці без індивідуальної упаковки? Да що ви таке говорите!
Але дозвольте повернутися до головного питання дня. Для молоденьких, які спокійно зараз на будь-якому перехресті можуть купити колготи або чулки будь-яких "денов" по бажанню не зрозуміти, чому дівчата в СРСР подавали фіктивні заявки на вступ у шлюб...
На фото: 1979 рік, ще живий Леонід Ілліч Брежнєв. Весілля на відносно зажитному Кузбасі. Яка роскішна обстановка, і одяг молодих, і стіл просто ломиться... А посуда яка...