Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

02 грудня 2022, 08:22

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Перший трактор "Фордзон-Путиловець" у селі Самгородок, 1930 рік

На цій світлині жителі села Самгородок, які зібралися до гурту в 1930 році подивитися на перший трактор «Фордзон-Путиловець».

 


У другій половині 1920-х років трактор «Фордзон-Путиловець» був найпоширенішим у вітчизняному сільському господарстві. Він був копією американського трактора Fordson-F, який на той час був найдешевшим і наймасовішим на світовому ринку. Генрі Форд, який став багатим і відомим завдяки виробництву автомобілів, але походив із фермерської ірландської сім'ї, не міг залишити без уваги сільську техніку. 1915 року на Мічиганській виставці він продемонстрував досвідчений зразок трактора.
Конструкція "ФордзонА-Путиловця"–це копія американського трактора Fordson, вперше у світовому тракторобудуванні була розрахована на масове виробництво, що забезпечувало її низьку вартість. У нього були й інші переваги – простота конструкції та управління та невелика металомісткість.
Однак ті ж прогресивні, новаторські рішення, ухвалені для здешевлення машини, робили її менш надійною та довговічною. Вона добре підходила до використання на фермах, де тракторист працював 500-600 годин на рік. У СРСР йшов перехід до великого землеробства, потрібно обробляти величезні площі полів, механізатори працювали в 2-3 зміни. І таких навантажень американський трактор не витримував, виходив із ладу, а ремонтувати його було важко.
І все-таки «Фордзон-Путиловець» був на той час оптимальним варіантом, і його виробництво швидко набирало темпів. У перший рік завод виготовив 74 трактори, наступного – 422, а через сім років уже 32 тис. Саме з «Фордзона-Путилівця» розпочалася історія масового тракторобудування у колишньому СРСР.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Леся ЧЕПКА

Люди, допомагайте хлопцям з ЗСУ…

 

 

Олександр Вівчарик

Про перейменування вулиць в Смілі

 

 

Ганна МАЛЯР

Про те, як залишатися на звʼязку в критичній ситуації

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Увага: ставок в оренду

26 листопада 2022, 15:24

Здається в оренду ставок біля села Ташлик


Суспільство
ЗСУ передали подяку волонтеру з нашого району

02 грудня 2022, 16:42

2022 12 02 podУ нашому районі є чимало небайдужих людей, які у нелегкий воєнний час підставляють своє плече ЗСУ. Один з таких – Едуард Козін, виконавчий директор СТОВ «Ломовате».


Цікаво
Як зняти кошти з депозиту sportbank

02 грудня 2022, 15:04

2022 12 02 spОдним із найпопулярніших способів отримання пасивного доходу є депозит. Мобільний банк sportbank пропонує відкрити депозит «BOOOSTER» у гривні до 17% річних. А як потім зняти кошти? Про це розповість наша стаття.


Афіша
19 листопада у бібліотеці вчитимуть розпису еко-сумок

17 листопада 2022, 12:26

2022 11 17 sumkaУ суботу, 19 листопада, о 14.00 у міській центральній бібліотеці ім.Олени Журливої відбудеться лекція з екології та мaйстер-клас з розпису еко-сумок.