Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Agro robota

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Більше 5 мільйонів українців втратили роботу

 

 

На одну вакансію претендує 20 людей
Протягом літа ринок праці в Україні почав відновлюватися. Найбільше пропозицій роботи — в Києві й області, Львові, на Дніпропетровщині, Одещині. У Львівській та Івано-Франківській областях кількість вакансій становить 94 відсотки, порівняно з лютим. Це найвищий показник по Україні. У середньому по країні нараховують половину вакансій від довоєнних. Роботи бракує в Чернігові, Харкові, Сумах, Запоріжжі, які значно постраждали від російської агресії.
На 50 відсотків зросла кількість пропозицій роботи у сфері продажів. Торгівля — це динамічний бізнес, що потребує найменше капіталовкладень. Навіть до 24 лютого третину вакансій на сайтах працевлаштування пропонували в сфері продажів: менеджер із продажу, по роботі з клієнтами, роздрібні продавці. Промислове підприємство відновити важко. Треба багато грошей, щоб купувати нове обладнання, станки, налаштовувати їх. А продажі відновлюються швидко. Також багато пропозицій роботи для водіїв спеціального, пасажирського, будівельного транспорту, бо зросла кількість перевезень. У зв'язку з бойовими діями ускладнилася логістика, заблоковане морське сполучення. Більшість вантажів доставляють автомобільними шляхами, тому на водіїв існує великий попит. Також затребувані бухгалтери, керівники компаній, управлінці середньої ланки, будівельники, проєктувальники. Розробники комп'ютерних програм постійно користуються попитом.
Заробітні плати поки що не зростають. Середня в Україні становить близько 15 тисяч гривень. До повномасштабного вторгнення була 16 тисяч. Але враховуючи інфляцію і знецінення гривні, можна сказати, що реальні доходи громадян знизилися на третину. Якщо кількість вакансій і надалі збільшуватиметься, це сприятиме підвищенню зарплат. Зокрема, у вересні зменшилася кількість відгуків на вакансії, тобто частина людей знайшла роботу. Багато українців перекваліфікувалися. Справжнім трендом від початку російського вторгнення стала віддалена робота. Ті люди, які й раніше працювали з дому чи змогли опанувати подібну спеціальність, найменше втратили з моменту повномас¬штабного вторгнення. Кількість віддаленої роботи збільшилася вдвічі, нині таких вакансій 14 відсот¬ків загальної кількості. Заробітні плати теж пропонують вищі — в середньому 20 тисяч гривень. Тому нині найкраще перекваліфікуватися на спеціальність, де можна працювати віддалено. І не тільки на українських роботодавців, а й американських, європейських. За кордоном працює економіка й заробляти можна більше.
Найменш захищені на ринку праці люди, які працюють неофіційно. Втрати їм ніхто не компенсує. Також великі проблеми у працівників промислових підприємств. Частина постраждала від авіаударів, пожеж, обстрілів. Їхню роботу важко відновити. Працівники мають специфічну кваліфікацію, тому їм важко знайти нову роботу. Наприклад, людина працювала на заводі з виготовлення скляних виробів. В Україні таких підприємств кілька.
Український ринок праці змінився. Зараз головну роль там відіграє роботодавець.
Багато компаній закрили. Ті, що продовжують працювати, перейшли в режим економії, скоротили частину працівників. Роботу втратили майже 5 мільйонів українців, за офіційними даними. Умови праці змінилися — суттєво знизилися зарплати, роботодавці скасували бонуси та премії. Багато компаній пішли в тінь: не оформляють офіційно працівників, виплачують зарплату в конвертах. Їх можна зрозуміти, бо кожен виживає як може.
На ринку праці спостерігається позитивна тенденція, якщо порівнювати із ситуацією на початку повномасштабного вторгнення. Але все одно мало вакансій і висока конкуренція серед кандидатів за одне робоче місце. Це пов'язано з тим, що українці почали повертатися додому з-за кордону. В середньому, на одну вакансію претендують майже 20 осіб. А на деякі пропозиції роботи цю цифру можна множити на два. Водночас вакансії якіснішими не стали, а зарплати роботодавці пропонують майже вдвічі менші, ніж до війни.
Не в усіх галузях однакова ситуація. Наприклад, заробітки операторів коллцентрів зросли подекуди на понад 60 відсотків. Також затребувані водії різних категорій. Їм теж підвищили зарплати. Найменше постраждали сфери ІТ, агро, фармацевтика. Протилежна ситуація в туризмі, готельно-ресторанному бізнесі, розважальному. Влітку картина трохи покращилася. Але в цілому понад 70 відсотків компаній в Україні закрили чи вони перебувають у "замороженому" стані.
Зараз багато українців працюють не за фахом. Зокрема, переселенці освоюють нові спеціальності: хтось навчається комп'ютерному програмуванню, хтось основам телемаркетингу. Роботу можна знайти в Києві, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. Прогнозувати ситуацію на ринку праці нині складно, тому що все швидко змінюється, - повідомляє «Газета по-українськи»..

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор ТАБУРЕЦЬ

Про роботу на обороноздатність країни

 

 

Олена МОНОВА

Про те, що війна завжди повертається туди, звідки прийшла

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

 

Про суть «мирних угод» в Стамбулі

 

 
 
Політика
Негайного відкриття реєстру декларацій не буде

06 вересня 2023, 17:32

2023 09 06 radaВчора Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9534, яким відновлюється електронне декларування. Однак негайного відкриття реєстру декларацій не буде. За цю правку народні депутати не проголосували.


Економіка
Чого чекати від посівної-2024 та яким буде врожай

19 березня 2024, 17:41

Наприкінці лютого в Україні стартувала посівна кампанія. Станом на початок березня ярими зерновими вже засіяли 68 тис. гектарів у 12 областях


Суспільство
У нашому районі рятувальники ліквідували 2 пожежі житлових будинків

28 березня 2024, 16:27

2024 03 28 pogegЗа минулу добу, 26 березня, на території нашого району рятувальники ліквідували дві пожежі у житлових будинках.


Цікаво
Пацієнт "залізних легень" провів в апараті понад 70 років

28 березня 2024, 17:31

2024 03 28 legeniУ США у віці 78 років помер Пол Александер — один з останніх пацієнтів "залізних легень". Він провів в апараті понад 70 років — BBC.


Афіша
За ініціативи AI HOUSE у Львові відбудеться Generative AI Spring School для ML-спеціалістів

19 березня 2024, 16:35

2024 03 19 gener1Завдяки спільним зусиллям AI HOUSE та Факультету прикладних наук Українського католицького університету у Львові запрацює школа з генеративного штучного інтелекту. Навчальний курс триватиме з 11 по 16 березня.