Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Українці за кордоном: рух на захід, початок укорінення

 

 

Війна змусила багатьох українців, переважно жінок та дітей, вимушено виїхати за межі України. Водночас вони мають міцний економічний зв’язок із Батьківщиною через карти українських банків. Альфа-Банк продовжує досліджувати статистику витрат українців за кордоном.

За останній місяць відбулися певні зміни у тенденціях користування українцями банківськими картками поза Україною, які можуть свідчити про зміни в обставинах життя вимушених мігрантів за кордоном.

Найбільша кількість українців досі перебуває у Польщі та Німеччині. Проте у червні спостерігалася певна міграція на захід: грошовий обсяг операцій з українськими картками у Польщі, Чехії, Румунії скоротився, а у Німеччині та Італії – зріс.

Незважаючи на те, що статистичні дані міжнародних організацій фіксували подальше збільшення кількості вимушених переселенців України за кордоном, у червні сумарні обсяги витрат за українськими картами скоротилися вперше від початку масової міграції у лютому. Найімовірніше, це пов’язано із частковим переносом споживання на місцеві джерела доходів (оплата праці, соціальні виплати), які нараховуються вже на платіжні карти країн перебування або надходять у готівкові формі.

Якщо у травні частка закордонних розрахунків із платіжними картками сягнула максимуму в 28%, то у червні цей показник вже скоротився до 26%. Це дуже важлива тенденція, яка найімовірніше свідчить про те, що українські мігранти «пускають фінансове коріння» у країнах перебування, і дедалі більша їхня частина може перетворитися із тимчасових на постійних.

Як і раніше, середній чек витрат українців сильно різниться за європейськими країнами. Проте останнім часом спостерігається зростання цього показника в більшості країн. Скоріше за все, це пов’язане із тим, що перехід на місцеві засоби платежу через працевлаштування та отримання допомоги відбувається передусім серед біженців із невеликими заощадженнями, які мали схильність до обмежених витрат. Також дається взнаки й інфляція: так, частка видатків на пальне у розрахунках українськими картками через закордонні POS-термінали збільшилася з 6% у березні-квітні до 9% у червні.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марія ДАНИЛЮК- ЄРМОЛАЄВА

Про тих чоловіків, які втекли з країни і про тих Героїв, які нас захищають

Богдан БУТКЕВИЧ

Про те, що ми маємо створити відділ з пошуку рашистських злочинців

 

Ірина ГЕРАЩЕНКО

Про вбивство українських військовополонених

 

 

Банер Сміла ЮА

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
До бюджетів область сплатила 10,2 млрд гривень податків

08 серпня 2022, 13:27

2022 08 08 podatkiПлатники нашої області з початку року до бюджетів усіх рівнів сплатили 10,2 млрд грн податків, зборів та платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року до бюджетів спрямовано на 1,5 млрд грн, або на 16,8 відс. більше податків, зборів та платежів.


Суспільство
Одинадцять найрозумніших смілянських випускників набрали по 200 балів тесту

09 серпня 2022, 17:26

2022 08 09 nmtУспішні результати проходження національного мультипредметного тесту продемонстрували випускники закладів освіти нашого міста.


Цікаво
Сьогодні – День святого Пантелеймона

09 серпня 2022, 15:26

2022 08 09 svyatoСьогодні Православна Церква святкує день святого Пантелеймона Цілителя, безвідплатного лікаря.


Афіша
6 серпня у смілянських бібліотеках розпочинається курс вивчення української мови «ЄДИНІ»

05 серпня 2022, 10:30

2022 08 05 ediniЦієї суботи, 6 серпня, об 11.00, у Смілі стартує проєкт із вивчення української мови під назвою «Єдині».