Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Розстріляні в Києві, закопані в Биківні

Якщо виїхати з Києва в напрямку Броварів, то одразу ж за межею столиці починається сосновий ліс праворуч траси. Саме тут, у Биківнянському деревостої комуністами створено надзвичайно засекречений об'єкт «для відомчих спецпотреб НКВС».

 

 


Молодим читачам нагадаю, що НКВС - це скорочена назва тодішнього карального відомства Сталіна - Народного комісаріату внутрішніх справ. Звичайно, знаючи трагедію Биківні, виникає запитання: «За що? За що більше як 100 тисяч людей безневинно розстріляні? Яка була їхня провина?».
Усіх «гребли» під одну статтю – 54-ту! Кримінальний кодекс КК УРСР з його 54-ю статтею було затверджено 1927 року, тому доречно нагадати підпункти цієї «убивчої» статті: 54-1: зрада Батьківщини; 54-2: збройне повстання; 54-3: контрреволюційне сприяння іншій державі; 54-4: допомога міжнародній буржуазії; 54-5: пропаганда війни; 54-6: шпигунство; 54-7: шкідництво; 54-8: тероризм; 54-9: диверсії; 54-10: антирадянська агітація; 54-11: контрреволюційна організація; 54-12: недонесення органам про злочин; 54-13: служба у ворожій армії, к.р. діяльність до і під час революції; 54-14: саботаж… Розстрілювали активістів, націоналістів, військових, освітян, творчу інтелігенцію та науковців, поляків «без слідства і суду». Не милували викладачів вишів, вчителів, директорів шкіл, завідувачів відділами народної освіти, викладачів і студентів за рішенням суддів та позасудових органів, які мали назву «трійки» і «двійки» – це особливі виїзні наради при НКВС УРСР та СРСР.
Спочатку вироки виконували в підвалах приміщення Київського обласного управління НКВС, де зараз Український інститут національної пам’яті, – на вулиці Липській, 16, потім – у підвалах Жовтневого палацу (нині – Міжнародний центр культури і мистецтв) – за цим комплексом було приміщення, прозване «будинком Мехліса – керівника політуправління Червоної армії, за яким стояв трактор і гуркотів, заглушуючи автоматні черги, що доносилися із підвалу. Трупи негайно вантажили на машини й вивозили за місто – до Биківнянського лісу у викопані ями – скидали, заливали вапном і, заповнивши, прикидали землею – у такий спосіб ховали – закопували, або, мовою чекістів, «заривали». Отаке, далеке від християнського чи будь-якого іншого цивілізованого обряду, «поховання»…Про це важко писати, тим більше – читати…
Розстрілювали творчу еліту нації тільки за рішенням суддів та позасудових органів, які мали назву «трійки» і «двійки» – це особливі виїзні наради при НКВС УРСР та СРСР. Спочатку вироки виконували в підвалах приміщення Київського обласного управління НКВС, де зараз Український інститут національної пам’яті, – на вулиці Липській, 16, потім – у підвалах Жовтневого палацу (нині – Міжнародний центр культури і мистецтв) – за цим комплексом було приміщення, прозване «будинком Мехліса – керівника політуправління Червоної армії, за яким стояв трактор і гуркотів, заглушуючи автоматні черги, що доносилися із підвалу. Трупи негайно вантажили на машини й вивозили за місто – до Биківнянського лісу у викопані ями – скидали, заливали вапном і, заповнивши, прикидали землею – у такий спосіб ховали – закопували, або, мовою чекістів, «заривали». Отаке далеке від християнського чи будь-якого іншого цивілізованого обряду «поховання».
Розстріляли велику кількість патріотів з українського уряду, зокрема, Любченка, Микитенка. Серед жертв Великого терору, які загинули в Биківнянському лісі й письменники: Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук, Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський і десятки тисяч інших. А інформацію запустили, нібито без вісті пропали, чи покінчили самогубством. Одними з перших, хто кинувся шукати правду про Биківнянський некрополь, були Алла Горська, Василь Симоненко і Лесь Танюк: саме вони відкрили місця поховання розстріляних в НКВС у Биківні (1962 – 1963), про що заявили в Київську міськраду, написавши «Меморандум № 2». Ймовірно, бачене у Биківні вразило Василя Симоненка, бо неспроста з’явилися такі рядки вірша: «Ми топчемо i ворогiв, i друзiв. //О, бiднi Йорики, всi на один копил.// На цвинтарi розстрiляних iлюзiй //Уже немає мiсця для могил».
Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Тільки мною в архіві СБУ, який нещодавно відкрили, досліджено історії тисячі жертв…
…Серед тиші під прикриттям розлогих дерев лежать кращі сини і доньки України, цвіт нації… Боже, як цю трагедію, злочини, смерті тисяч-тисяч творчих людей, активних і здібних, розуму і думок яких так нині не вистачає - сприйняти серцем, як жити, щоб зарубки на душі непокоїли? Вічна Вам, невинно убієнні, пам'ять і царство небесне!

 

Віктор Жадько

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марія ДАНИЛЮК- ЄРМОЛАЄВА

Про тих чоловіків, які втекли з країни і про тих Героїв, які нас захищають

Богдан БУТКЕВИЧ

Про те, що ми маємо створити відділ з пошуку рашистських злочинців

 

Ірина ГЕРАЩЕНКО

Про вбивство українських військовополонених

 

 

Банер Сміла ЮА

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
До бюджетів область сплатила 10,2 млрд гривень податків

08 серпня 2022, 13:27

2022 08 08 podatkiПлатники нашої області з початку року до бюджетів усіх рівнів сплатили 10,2 млрд грн податків, зборів та платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року до бюджетів спрямовано на 1,5 млрд грн, або на 16,8 відс. більше податків, зборів та платежів.


Суспільство
Одинадцять найрозумніших смілянських випускників набрали по 200 балів тесту

09 серпня 2022, 17:26

2022 08 09 nmtУспішні результати проходження національного мультипредметного тесту продемонстрували випускники закладів освіти нашого міста.


Цікаво
У російській зброї в Україні виявили понад 450 компонентів західного виробництва — Reuters

09 серпня 2022, 18:38

2022 08 09 detali1У зброї, яку російські окупанти використовують в Україні, виявили понад 450 компонентів іноземного виробництва, — про це йдеться у звіті британського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI), який отримало агентство Reuters.


Афіша
6 серпня у смілянських бібліотеках розпочинається курс вивчення української мови «ЄДИНІ»

05 серпня 2022, 10:30

2022 08 05 ediniЦієї суботи, 6 серпня, об 11.00, у Смілі стартує проєкт із вивчення української мови під назвою «Єдині».