Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

27 вересня 2021, 10:32

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

У Юпітера знайшли новий супутник

 

Стало відомо, що астроном-любитель Кай Лі (Kai Ly) відкрив раніше невідомий супутник Юпітера. Зробити це йому вдалося завдяки детальному вивченню знімків планети, зроблених за допомогою наземного телескопа. Відзначається, що астроному-любителю вперше вдалося відкрити раніше невідомий супутник Юпітера.

«Я з гордістю можу сказати, що це перша планетарна місяць, виявлена астрономом-любителем», - сказав Кай Лі після того, як про його відкриття детально розповів тематичний журнал Sky and Telescope.
Варто зазначити, що у Юпітера можуть бути десятки або навіть сотні невідкритих супутників. Масивна планета має значний гравітаційним полем, яке дозволяє захоплювати різні космічні об'єкти і переміщати їх на свою орбіту. В даний час навколо Юпітера обертаються не менше 79 супутників і їх кількість продовжує зростати. Всі вони фіксуються в спеціальному каталозі Карме і являють собою невеликі космічні камені різної форми, що обертаються в протилежному напрямку щодо Юпітера.

Що стосується нинішнього відкриття, то воно було зроблено на підставі знімків планети за 2003 рік, які були зроблені за допомогою 3,6-метрового телескопа Канада-Франція-Гаваї (CFHT) фахівцями Гавайського університету. Особливу увагу Лі приділив декільком знімкам, які були зроблені в лютому 2003 року, коли місяця були найбільш яскравими за рахунок того, що Сонце і Юпітер в цей час розташовувалася протилежно один одному. Земля в цей період перебувала між Сонцем і Юпітером, завдяки чому склалися сприятливі умови для спостереження за добре освітленим Юпітером.

Чи також використовував телескоп Subaru, щоб зафіксувати траєкторію польоту об'єкта, який робить один оборот навколо Юпітера за 22 дня. В даний час відкритий Лі об'єкт відстежується під ім'ям EJc0061 і не має офіційної назви. Швидше за все, пізніше йому буде присвоєно якесь ім'я.

 

Джерело: "Курс України"

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юлія ФОМІЧОВА

 

Про Тясмин, річку мого дитинства

 

Валерія БАНДУРКО

Про втілення в життя суспільно важливих проєктів

 

Валерій КАПЛУН

Про закриття Шевченківської лікарні і громадські слухання

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Більше 10 мільярдів гривень податків надійшло до бюджету нашого краю

21 вересня 2021, 14:26

З початку року платники податків в нашій області сплатили до бюджетів усіх рівнів 10,4 мільярди гривень податків.


Суспільство
За рік у Смілянській міській поліклініці зареєстрували близько 40 тисяч хвороб

27 вересня 2021, 17:24

Реформування галузі охорони здоров’я нашого міста та здійснення належного обсягу надання медичної допомоги населенню вимагає суттєвого покращення.


Цікаво
Історія сильної духом людини, яка не опускає рук

27 вересня 2021, 18:33

2021 09 27 fotoЗавдяки йому про наших паралімпійців знають у всьому світі.


Афіша
Смілян запрошують на фестиваль повітряних куль

25 вересня 2021, 11:26

2021 09 25 kuliСмілян запрошують на фестиваль повітряних куль"Монгольф'єрія", який відбудеться 26 вересня в обласному центрі.