Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

27 вересня 2021, 10:32

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Чому через Амазонку не побудували жодного моста?

Амазонка - найбільша зі світових річок. На її частку припадає 18% світового обсягу водних ресурсів. Річка повна несподіванок і малозрозумілих явищ.
Чому через цю річку довжиною в 6400 км немає жодного моста? Чому періодично річка тече у зворотний бік? Чим Амазонка дивує дослідників?

 


Ця гігантська річка - королева Південної Америки вражає дослідників абсолютно всім. Її водотік наскільки величезний, що впадаючи в океан, вона опріснює його на тисячі кілометрів.
У Амазонки немає точного русла, вона то розбивається на безліч рукавів, то зливається. У неї впадає і безліч інших річок.
В найширшому місці в сухий сезон вона 11 кілометрів завширшки, але під час дощів відстань між берегами може скласти від 50 до 80 км. Між заболоченими берегами водяться такі представники фауни і флори, яких немає більше ніде в світі.
Вчені недавно дізналися, що під дном Амазонки ... тече ще одна річка.
Її назвали Ріо Хамза. Це водотік шириною до 400 км, у напрямку і траєкторії перебігу збігається з Амазонкою. Ріо Хамза повільно тече в ту ж сторону, що її «верхня» сестра. Але чомусь води підземного потоку, на відміну від Амазонки, - солоні. Пояснити природу Ріо Хамза вчені поки не можуть.
Два рази на рік з океану в Амазонку приходить гігантська хвиля, яка піднімається вгору за течією на відстань 800 км. Її ревіння чути за півгодини до того, як хвиля зʼявиться в зоні видимості.
Це явище називають поророкой - «ревуча вода» по-португальськи. Річка в цей час тече назад. Чим далі тече вгору за течією, тим потужніше стислий берегами потік солоної води. Хвиля від 4 до 6 метрів заввишки мчить зі швидкістю 20-27 км на годину. В цей час на Амазонці збираються серфінгісти світу. Вони мчать на хвилі, ухиляючись від річкового сміття, вирваних з корінням дерев. Їх не зупиняє ні швидкість поророкой, ні ризик бути з'їденим місцевої живністю або переламати кістки на завалених уламками дерев мілинах.
Неймовірна хвиля піднімається два рази в рік в дні весняного і осіннього рівнодення під впливом Місяця.
Зоологи вважають, що через поророкой в Амазонці водяться морські тварини. Наприклад, місцеві рожеві дельфіни мабуть є нащадками тих, кого одного разу хвиля закинула занадто далеко від океану. І довелося пристосовуватися до річковим умов!
З усіх цих причин будівництво моста через Амазонку не має сенсу.
Як зводити стаціонарну конструкцію на річці, яка в будь-який момент може змінити русло, глибину, висоту хвилі, солоність і навіть напрямок течії?
Таку помилку вже зробили сусіди по континенту - в Гондурасі побудували дуже дорогий міст, з-під якого річка Чолутека взяла ... і пішла в сторону!
Як поставити важку конструкцію на болотисте дно? Треба забивати дуже довгі палі. Але якщо під Амазонкою тече Ріо Хамза, то дно в будь-який момент теж може «потекти» під опорами.
А найголовніше - немає економічного сенсу витрачати величезні гроші на міст через річку шириною в 11-80 км. Місцеві жителі всім видам транспорту віддають перевагу човнам. Тут і доріг тут фактично немає.
А туристи приїжджають подивитися саме річку, тому теж воліють плисти по ній на човнах і катерах, а не їхати по дорогах і мостах.

 

Тетяна Бабяк

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юлія ФОМІЧОВА

 

Про Тясмин, річку мого дитинства

 

Валерія БАНДУРКО

Про втілення в життя суспільно важливих проєктів

 

Валерій КАПЛУН

Про закриття Шевченківської лікарні і громадські слухання

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Більше 10 мільярдів гривень податків надійшло до бюджету нашого краю

21 вересня 2021, 14:26

З початку року платники податків в нашій області сплатили до бюджетів усіх рівнів 10,4 мільярди гривень податків.


Суспільство
За рік у Смілянській міській поліклініці зареєстрували близько 40 тисяч хвороб

27 вересня 2021, 17:24

Реформування галузі охорони здоров’я нашого міста та здійснення належного обсягу надання медичної допомоги населенню вимагає суттєвого покращення.


Цікаво
Історія сильної духом людини, яка не опускає рук

27 вересня 2021, 18:33

2021 09 27 fotoЗавдяки йому про наших паралімпійців знають у всьому світі.


Афіша
Смілян запрошують на фестиваль повітряних куль

25 вересня 2021, 11:26

2021 09 25 kuliСмілян запрошують на фестиваль повітряних куль"Монгольф'єрія", який відбудеться 26 вересня в обласному центрі.